מפגש קבוצת משתמשים עם Juval Lowy על WCF Transactions

28 בדצמבר 2009

תגובה אחת

מעל שמונים איש הגיעו לשמוע את Juval מדבר על נושא, שאיננו הכי חדש, ואיננו הכי לוהט, אלא נושא רגיל, של דם יזע ודמעות, בלי זיקוקי דינור.

לומר את האמת ש Juval אמר לי, שלדעתו אין הרבה מה לספר על "מה חדש ב WCF4", ולעומת זאת Transactions זה נושא הרבה יותר חשוב ומעניין, היו לי חששות מסויימים. אבל Juval כמו תמיד) הוכיח לי שהוא צודק. היה מרתק, היתה השתתפות ערה של הקהל (עם המון כדורים להנחתה) וגם הרבה שאלות בסוף ההרצאה.

Day2 027 Day2 026

מסתבר שהנושא של Transactions for the Common Service הסתיר מאחוריו פרדיגמת תכנות שלמה שמתבססת על "כתוב הכל כאילו הכל בסדר ותן למערכת לבצע Rool Back אם זה לא" שזה מודל תכנותי שהוא פרקטי עד כדי כך, שאינו מודגש יותר מדי באקדמיה ובבתי הספר לתכנות.

Juval הוליך את המשתתפים במסלול מנטלי מרתק, שחצה כמה שנות מחשבה ופיתוח, כאשר הוא נע מההארה ש Durability זה בעצם מרחב ולא נקודה, דרך מגבלות הנובעות מחוסר יכולות מובנות במערכת ההפעלה ובסביבת הריצה של NET. דרך פריצות הדרך המחשבתיות והטכנית, וכלה באוסף הפתרונות (שרובם זמינים להורדה באתר של IDesign).

ההרצאה כללה הדגמות עם VS2010 שהראו את השימוש בכל מה שהוסבר, וגם כמה הדגמות (די קרובות למציאות) של משפטי מפתח, מפי המושל הנוכחי של קליפורניה (בהקשרים הקשורים ל WCF כמובן).

תודה לג'קי ושי על האירוח. ואם מישהו עדיין רוצה להירשם לסדנה של Juval על WCF in Real Life ביום חמישי הקרוב, נשארו עוד שני מקומות.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

 1. Avi Pinto29 בדצמבר 2009 ב 13:38

  הי גדי,

  לקחתי הפסקה קטנה משיפוץ הדירה(סיוט מתמשך) כדי להגיע אל המפגש, הייתי בכמה הרצאות של Juval , וזו הייתה ההרצאה הכי טובה שלו, ממש נהנתי.

  נמאס כבר מהרצאות של מה חדש ב..

  יותר חשוב להעמיק בתכלס כמו שכתבת.

  הגב