בוקר במיקרוסופט על VS2010 חשיפה עם החברה ב SRL

11 בנובמבר 2009

עוד בוקר עיון, גיא פתח עם ההקדמה הרגילה על טופסי משוב, מצגות מארועים קודמים, בקרי העיון הבאים, קבוצות משתמשים ו MSDN Pulse. אני כבר מכיר את הנאום שלו בעל פה, ואני שוקל ברצינות למרוד בחינוך היקי שקיבלתי, ולהתחיל לאחר בקביעות לבקרים האלה.

אחרי גיא עלה לבמה ליאון וגרם לי לדכאון מידי בזה שאמר שמה שנראה היום זה שידור חוזר של מה שהם עשו בזמנו בקבוצת המשתמשים. אבל מצד שני, הפעם זה יהיה עם 2010 ביתא שניים החדש, אז בטח יהיו דברים חדשים. בקיצור דילמא. אז החלטתי להשאר בינתיים ולראות מה ילד יום, ובמקביל לעבוד על עוד כמה הדגמות להרצאות שלי ב Expert Days.

התחיל מנהל פרויקט שהציג את החידושים למנהל הפרויקט שעובד ב TFS עם Project ו Excel, שכללו תמיכה בהירארכיה של משימות (כולל בשאילתות).

אחר כך ליאון כארכיטקט עלה והציג חידושים לארכיטקט. כמובן התמיכה החדשה ב UML, כלי הניתוח של קוד קיים, ולידציה של אלוצים ארכיטקטוניים ונושאים נוספים שכבר התיחסתי אליהם בבלוג שלי ואני מתכנן להתיחס אליהם בהרחבה בסדנה שלי ב Expert Days. משום מה ליאון לא נכנס לקישור הדינמי בין דיאגרמת ה Class ודיאגרמת ה Sequance ב UML שזה ממש צעצוע פגז. אבל גם ככה זה היה צפוף ואני מניח שזה בגלל קוצר הזמן או בגלל שזה עדיין בביתא.

המפתח התרכז משום מה ביכולת של ה Tester לספק למפתח מידע עשיר המצורף ל Bug ולא מאפשר למפתח להתחמק בתרוץ של Non Reproducable. כמו למשל IntelyTrace ויומן ארועים אוטומטי. ה Test Impact Viewer שנותן איזה טסטים (כולל ידניים) מושפעים מכל תיקון. הנושא של Call Hirarchy, ואפילו הנושא של Gated CheckIn שחוסך המן בעיות ב Build הארגוני. היה חסר לי מאד, נושאי פחות סקסי, של החידושים בצורת העבודה של המפתח שנועדו לשפר פרודוקטיביות בעבודה היומיומית של כתיבת קוד שעושה המפתח. זה נושא שהמשמעות הכלכלית שלו גבוהה לארגון פיתוח, וכבר התיחסתי לנושא הזה בבלוג שלי.

לאחר ההפסקה עברנו למבט של ראש הצוות, שהתרכז בניהול קוד, Branch, Merge, יצוג גרפי של ניהול התצורה, וכו'. אחר כך הוא עבר לניהול משימות תוך שילוב מלא בכלי Office, עם יכולת מעבר נתונים הלוך וחזור כולל שמירת עיצובים. המון דוחות מעולם ה OLAP שמשולב ב TFS עם קישור לעולם כלי ה Office.כך שלדוגמא האקסל מציג יצוג גרפי של השאילתות. ועוד כמה דברים.

בשלב הזה קיבלתי קריאה מלקוח ועזבתי מבלי לראות את שוב את כלי ה Testing החדשים.  

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *