שאילתות על קוד קיים עם ה Architecture explorer ב VS2010 Beta 2

27 באוקטובר 2009

4 תגובות

אחד הכלים שנוספו לארסנל של מנתח התכנה הוא ה Architecture explorer.

0menu

הוא מופיע בתחתית כמו חלון ה Output, או חלון ה Call Hierarcy, אבל כמובן שניתן להזיז אותו לאן שרוצים, אפילו למסך השני, אם קיים. 

רק כדי לשים דברים בפרופורציות, שוה להסתכל לרגע על התמונה הכללית.

1all

בתמונה אתם רואים במרכז גרף תלויות לפי Namespace אחד מהדוחות הדינמיים שדנתי בהם כבר בפוסט הקודם. בצד ימין המראה המוכר של ה Class explorer שאמור להיות מוכר לכולנו.

 2class

הפס מלמטה זה הכלי החדש

3archexplorer

כפי שניתן לראות הוא בנוי בסגנון של טבלת שאילתות, כאשר כל מה שאתה מסמן, פותח טבלה חדשה מימין, עם כל תת הפריטים של מה שסימנת. וגם מציג ב Properties (פינה ימנית תחתונה) את כל המידע על הבחירה.

 5solution

בעבודה עם הכלי הזה אתה יכול לבחור בין מבט לפי Class או במבט לפי ה Solution. המבט לפי Solution נותן לך את היכולת לראות כיצג הקבצים מאורגנים ומה יש בכל קובץ.

אני מניח שעד לרגע זה, יהיה מי שיגיד שאת כל זה קיבלנו כבר מה Solution explorere וה Class Explorere. והתשובה היא שזה נכון, אבל לא בדיוק. מערך השאילתה הדינמי, מאפשר לך למקד את החקירה שלך בשלבים, כאשר אתה מבצע תהליך של Drill Down. ויש לך גם (שים לב לסמל של המשפך) יכולות סינון לשאילתה, לפי המון פרמטרים. כך שאתה יכול להתמקד מהר ובקלות, רק במה שמעניין אותך. וכמובן בסוף, לכשמצאת את מה שרצית, אז כצפוי, לחיצה כפולה, ואתה מגיע ישירות לשורת הקוד הרלונטית.

מה שאולי ברור מאליו, אבל בכל אופן שווה למקד. זה שאתה יכול לעשות את התהליך הזה גם על קובץ ביצועי ולא רק על Solution. בחר קובץ

6file

ותתחיל לחפור.

7exe

יש לך יכולת לשמור שאילתות לשימוש חוזר, ומה שאולי יותר מעניין, לייצר מתוך השאילתות קבצי DGML ולבנות מהם מבטים ותיעודים כאוות נפשך. יש עוד המון דברים מענינים נוספים בכלי הזה, אבל אני שונא פוסטים ארוכים. תשחקו ותהנו.

לכל הפוסטים שלי על VS2010 Bets2.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 תגובות

 1. Shlomo27 באוקטובר 2009 ב 10:20

  נחמד מאוד,

  אבל אני לא חושב שאתה באמת שונא פוסטים ארוכים 🙂

  הגב
 2. GadiM27 באוקטובר 2009 ב 10:41

  אני לא באמת שונא פוסטים ארוכים, פשוט כשזה נהיה ארוך מדי, הקורא אומר לעצמו "אני אקרא אחר כך" ומתנתק. לכן אני משתדל, שהגודל יהיה כזה, שניתן לצרוך אותו במכה אחת.

  הגב
 3. pd29 באוקטובר 2009 ב 20:21

  האם זה רק בגירסת TEAM? אני לא רואה את האפשרות הזו בPRO

  הגב
 4. GadiM3 בנובמבר 2009 ב 15:01

  הי PD
  אני משתמש בגירסא המלאה של הביתא ללימוד המערכת החדשה, ולא בדקתי את גירסת ה Pro, כך שאני לא יכול לתת לך תשובה מוסמכת. מצטער.

  הגב