כנס IDCC 2009 סיבוב שני על המסלול הטכנולוגי

17 בספטמבר 2009

תגיות: , ,
אין תגובות

בדרך כלל כל טכנולוגיה אחת היא די אורתוגונלית לטכנולוגיות אחרות. לא תמצא בדרך כלל VB בתוך C# או בתוך SQL (וכן אני יודע שבכל הכללה יש חריגים, כמו למשל Stored Procedure של SQL שכתוב ב C#, אבל אתם מבינים למה אני מתכוון). אז בעצם אין יותר מדי מה לכתוב על מה היה בכל הרצאה, כי זה בדרך כלל הסבר על הטכנולוגיה ששמה מופיע בשם ההרצאה. אבל מסתבר שיש הרבה מה לכתוב, על המיפוי של הטכנולוגיה הספציפית, בהקשר הכללי.

אז נתחיל מההרצאה של אלון על חלונות לעומק. אלון ניסה להכניס חומר של קורס שלם למסגרת זמן של שעה ומה שיצא מזה זה טיסה בגובה עשר קילומטר מעל המטרה. חשוב אולי לציין, שלדעתי האישית, הרצאה מהסוג הזה מיותרת לחלוטין. לא רק בכנס הזה, אלא בכלל. אני אסביר למה לדעתי נושא "חלונות לעומק" לא חשוב בכלל למפתח בפוסט נפרד. אבל בלי כל קשר לדעה שלי על חשיבות הנושא, אני לא רוצה שתבינו אותי לא נכון, לא משתמע מזה שאלון לא עשה עבודה טובה, נהפוך הוא. אבל מאחר ואני מכיר את החומר הזה די בעל פה, לא נהניתי מההרצאה, וזה לא היה בגלל אלון.

ההרצאה של נועם היתה יותר מעניינת (לטעמי). קודם כל נועם, ישר על ההתחלה, עשה דבר חשוב מאד, הוא שם את ה MVC בקונטקס הנכון שלו. ה MVC לא בא להחליף שום דבר אחר, זה פשוט עוד תשתית, שבדיוק כמו Prism ותשתיות אחרות, אם היא מתאימה בדיוק למה שאתה צריך, תשתמש בה, ואם לא, אז תתעלם ממנה. ההחלטה אם כן או לא להשתמש ב MVC היא בדרך כלל בתפר שבין הארכיטקט לראש צוות הפרויקט. והנקודה החשובה ביותר, היא להבין מתי לא להשתמש בה. זה לא פתרון קסם לכל הבעיות, ואם אתה מוצא שאתה צריך להתחיל לכופף ולאנוס את ה MVC כדי לקבל את מה שאתה באמת צריך (ראה ההרצאה של רועי), פשוט שכח ממנו. קהל מטרה הוא כל מי שעוסק ב ASP.Net ורוצה להבין מה זה ה MVC שכל כך מדברים עליו. נועם כיסה את כל החומר בלי להשאיר פצועים בשטח.

דן אמיגה הוא אשף ברמה בינלאומית בכל מה שקשור ב ASP.Net. יכולת לראות ממש את הידע נשפך ממנו. זה התבטא  במהירות העבודה, בזריזות שבה טופלו והועלמו תקלות וטעויות בהדגמות ובחופשיות שבה הוא אילתר בדוגמאות. מקצוען אמרתי כבר ? מכל ההרצאות בתחום הטכנולוגי, זו היתה ההרצאה שהכי נהניתי בה. ההרצאה הזו היא חובה לכל מי שעוסק בתחום ה ASP.Net. בעיקר למי שרוצה להבין מה חדש בגירסא 4 (הבאה עלינו לטובה עוד מעט). אבל לדעתי, כל מי שעוסק בתחום ילמד ממנה משהו. מומלץ בחום.

סשה גם כן ניסה להכניס לשעה, חומר של קורס שלם בנושא שיפור ביצועים, תחת הכותרת של דוגמאות מהשטח. סשה הוא מרצה טוב, אבל הוא עוד יותר טוב, כאשר הוא מדגים את הכלים ומסביר בדיוק איך עושים כל דבר. כאן הוא לקח לדעתי שיקול מוטעה, והתרכז בשקפים בלבד כדי להספיק יותר חומר. מה שקיבלת זה שבע מקרים מאוד בדידים, שלא היה קל לעשות להם הכללה, עם לקחים שלא היו קוהרנטיים. חשוב לציין שההרצאה היתה טובה והוגשה בצורה מקצועית. אבל אני, לא הצלחתי לקבל ממנה תובנות חדשות. אני מודע לזה שבתור מי שעוסק הרבה בתחום של Production Debugging, אני לא בדיוק בקהל היעד של ההרצאה הזו. אבל למרות זאת אני סבור, שכמה הדגמות, גם על חשבון ויתור על דוגמא אחת או שתיים, היו מוסיפות הרבה יותר עניין להרצאה. מעניין אולי לציין, שכמעט כל הבעיות שסשה תאר, הוליכו בסופו של דבר לארכיטקטורה או לתהליך הפיתוח.

שלמה, שנאמר לי שזו הופעה ראשונה שלו, לפני נפח כזה של קהל, סיפק את הסחורה. שלמה נתן סקירה מלאה של החידושים העיקריים ב C#4 כולל דוגמאות. חלק גדול מההרצאה הוקדש לנושא הדינמיות, ויתרת הזמן לפונקציות עם ערכי ברירת מחדל, פרמטרים אופציונאליים, קישור ל COM ו Variance. ההרצאה היתה קולחת וכללה המון הדגמות קוד. שלמה, מבחינתי עברת את טבילת האש בהצלחה. פעם הבאה אתה יכול להציג את עצמך בעצמך, בלי צורך במליץ יושר.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *