כנס IDCC 2009 סיבוב שני על המסלול הלא טכנולוגי

16 בספטמבר 2009

6 תגובות

סלע העלו את הקלטת ההרצאות של הכנס לאתר. אז קודם כל מגיעה להם מילה טובה וכל הכבוד. אני לא זוכר מקרה שבו הקלטות הגיעו לאתר תוך פחות מ 24 שעות, לפחות לא בארועים שמיקרוסופט אירגנה. מצד שני, השקפים של ההרצאות עוד לא באתר, אבל בקצב הזה, אני לא אתפלא אם עד שהפוסט הזה יצא לאור, גם השקפים יגיעו.

אז ניתקתי טלפונים ועברתי על כל ההרצאות שהיו בכנס. כהרגלי בקודש עשיתי את זה במהירות כפולה. זה עבד טוב אצל כולם, חוץ מאשר אצל רועי אושרוב. שמדבר כל כך מהר, שלא הצלחתי לעבור אצלו את מהירות אחד וחצי בלי שזה הפך לציוץ ברווזים. כך השלמתי את כל הקטעים שפיספסתי בארוע עצמו, בזמן שרקדתי בין כל החתונות וכתבתי חוויות בבלוג.

אז ככה. ההרצאה שלדעתי זוכה במקום הראשון הן מבחינת החשיבות של הנושא והן מבחינת צורת ההעברה היא ללא ספק ההרצאה של רועי אושרוב על אייך לייצר צוות חלומי. רואים שרועי מדבר מהשטח ועם המון נסיון מעשי. זו הרצאת חובה לכל מי שעוסק או מתעתד לעסוק בניהול צוותים. מדהים כמה מיתאם יש בין התובנות של רועי, לעולם ה MSF שבו אני עוסק. אני רק רוצה להזכיר לכולם, שמאחורי כל מסך כחול או התעופפות מערכת, מסתתר בסופו של דבר ארכיטקט או ראש צוות, שלא עשו את העבודה שלהם כמו שצריך.

צמד ההרצאות של אודי דהן שהסביר על דרכים שונות לקבל אמינות, זמינות וגדילות על ידי שימוש במנגנונים שונים של חוצצים בין מערכות. ושל אורן עיני, שהתמקדה בעיקר בגדילות, הם הרצאות חובה לכל מי שעוסק בארכיטקטורה של מערכות מבוזרות. שתי ההרצאות שייכות לאותו סוג די נדיר במקומותינו, של הרצאות שמחיבות אותך לחשוב לפני, בזמן והרבה אחרי ההרצאה. מומלץ בחום.

ההרצאה של אריאל בן חורש רצה על הרבה מדי נושאים בזמן קצר, Inversion of contro, Prism, MEF ו MVVM. זו היתה בעצם הרצאת טכנולוגיה מוסווית אבל היא התפזרה קצת רחב מדי ולא היתה ממוקדת מספיק. למי שהכיר את הנושאים, ההרצאה היתה טרויאלית מדי ולמי שלא הכיר אף אחד מהנושאים היה קשה להבין מי נגד מי.

ההרצאה של אריאל ראונשטיין מוקמה בסוף היום, אבל הקהל היה מאד ערני ומגיב למרות השעה המאוחרת. זו הרצאת חובה לכל מפתח שחושב שאם הוא כותב Unit Test הוא עשה את שלו. אריאל הסביר בצורה מאד טובה שזו רק ההתחלה, לעולם שלם של בדיקות נוספות, שמבטיחות בסופו של דבר, שהמוצר שלך יעמוד בדרישות האיכות הנדרשות. מבחינת חשיבות, הייתי שם  את ההרצאה הזו במקום שני, מיד לאחר רועי. ההרצאה גם מתקשרת יפה לנקודות רבות בהרצאה של רועי. הטיפים של אריאל בתחום Integration Tests ובתחום Random Tests שווים זהב. הקטע על סביבות פיתוח אל מול סביבת Production, אם היה מבוצע כמו שאריאל הסביר, היה גורם לי מן הסתם להיות אינסטלטור מובטל.

על המסלול הטכנולוגי אני אכתוב כבר בפוסט הבא, כי כבר מאוחר ועוד מעט אני הופך לדלעת.

הערה לגבי ההקלטות. מאחר וראיתי חלקים מההרצאות בזמן הארוע וגם את ההקלטות. אני חייב לציין שזה לא אותו דבר. ההקלטה לקחה רק את המסך ואת הקול ולא את המרצה. בחלק מההרצאות גם המימיקה של המרצה וגם האינטראקציה שלו עם הקהל היתה חשובה לפחות כמו השקפים. אני יודע שהקלטה משולבת קצת יותר מורכבת (לא בהרבה), אבל תוספת של ריבוע קטן, עם המרצה, בפינה של המסך, היתה תורמת הרבה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

6 תגובות

 1. Shlomo17 בספטמבר 2009 ב 0:06

  תודה על המחמאות לגבי המהירות ששמנו את ההקלטות.

  אני מאוד אשתדל להעלות גם את המצגות מחר, (זה בעיקר תלוי במרצים – שלא שלחו לי עדיין את החומר).

  לגבי ההסרטה של המרצים – אתה צודק בזה שזה היה יכול להוסיף הרבה, אבל יש אילוצים בחיים ולא יכולנו לעשות את זה, וחבל.

  הגב
 2. pd17 בספטמבר 2009 ב 0:07

  שלום גדי
  שמעת את ההרצאות במהירות כפולה – משמע הורדת אותם? איך? באתר של סלע אפשר רק לצפות און ליין
  אשמח להסבר

  הגב
 3. Ariel Ben Horesh17 בספטמבר 2009 ב 9:13

  ההרצאה לא הייתה טכנולוגית מוסווית. היא הייתה טכנולוגית. הרעיון היה לייצר אפליקציה עם שימוש ב-patterns הקיימים ולתת טעימה לאפשרויות הקיימות. אי אפשר בשעה ורבע ללמד את כל התורה, אלא להראות שהדברים קיימים ומשתלבים טוב אחד עם השני.

  הדבר היחיד שאני מצר עליו, זה שWPF זה דרישת קדם רצינית, וזה לא היה כל כך ברור.

  הגב
 4. Noam17 בספטמבר 2009 ב 15:10

  גדי,

  איך אתה מנגן במהירות כפולה ?

  הגב
 5. שמוליק ר.17 בספטמבר 2009 ב 20:19

  אז איך ניגנת את זה במהירות כפולה ? גלה לי 🙂

  הגב
 6. GadiM17 בספטמבר 2009 ב 21:29

  לכל מי ששאל על המהירות הכפולה. אז ככה,
  לא פרצתי, לא גנבתי ולא היקקתי.
  במקור אני איש אנלוגי וכשהייתי צעיר עוד בניתי מחשבים על ידי חיבור הג'וקים בהלחמות וחיווט. אתה יכול לפעמים בחיבור של שני ג'וקים שלוקח 10 דקות לעשות מה שאתה לא יכול לעשות בשלושה חודשים של פיתוח תכנה.
  מאחר ואין לי זמן מיותר לבזבז על איסוף חומר לימוד ותיעוד, רכשתי לפני הרבה זמן מצלמת וידאו פשוטה כזו שמתחברת ל USB ומיקרופון פשוט כזה, בעלות כוללת של 27 דולר, יש לי גם מחשב ישן כזה, שלא היה לי מה לעשות איתו. אז חיברתי לו את המצלמה והמיקרופון, ואני פשוט מקליט ככה מה שאני רוצה וכמה שאני רוצה, בלי טובות מאף ספק חומר לימודי.
  בסוג הארועים האלה, ממילא מה שחשוב זה הקול. המצלמה אמנם מצלמת לאט, אבל עם רזולוציה מספיק גבוהה, וזה מספיק לכל מה שאני צריך.
  אז אני מפעיל את ה WebCast ומקליט ופעם בשעה מחליף Webcast. מאחר וזה נעשה בחדר אחר, זה לא מפריע לי לעבוד. בקיצור פתרון אנלוגי פשוט לחלוטין.

  הגב