לקראת כנס IDCC מחר במרכז הבין תחומי בהרצליה

13 בספטמבר 2009

תגיות: , ,
2 תגובות


אם עוד לא נרשמתם לכנס רצוי שתזדרזו. לא נשארו עוד הרבה מקומות. בגלל כמות הנרשמים הכנס הוגדל ויהיו בו שני מסלולים במקום מסלול אחד. גם אני נרשמתי לכנס, וכהרגלי בקודש אני מתכונן אליו כמה ימים לפני (בעצם יום לפני, אבל מי סופר).


הבחירה לאיזה הרצאות ללכת אינה פשוטה. על חריץ הזמן הראשון מתחרים אלון פליס עם חלונות מבפנים ואודי דהן עם כיצד לעשות מערכות זמינות, עמידות, אמינות וגדילות (לך תתרגם Scalability). על חריץ הזמן השני יש לנו את אורן עיני שעוסק גם כן בבנית מערכות גדילות (Scalable) אל מול נועם קינג שמטפל בתשתית ה MVC החדשה ב ASP.NET. דרך אגב, אני מעדיף להשתמש במונח גדילות מאשר ב "שניתן לטפס עליו" שזה התרגום של המילון של Word למונח Scalabale (תבדקו ותצחקו).


אחר כך ארוחת צהריים. אני לא בטוח שזה רעיון טוב לעשות ארוחה בשעה כל כך מוקדמת, כי לאנשים יש נטיה להרדם לאחר האוכל אבל שיהיה.


על חריץ הזמן השלישי מתחרים אריאל בן חורש עם תבניות ליישום מוצלח אל מול דן אמיגה שיחפור לעומק של ASP.NET 4.0. חריץ הזמן הרביעי מעמיד זה מול זה את רועי אושרוב עם יצירת צוות מנצח של מנהיגים שיעשו ביחד יישום נהדר אל מול סשה גולדשטיין בנושא החביב עליו של שיפור ביצועים ביישומי .NET. ולסיום שלמה גולדברג עם מה חדש ב C#4.0 אל מול אריאל ראונשטיין עם מערך בדיקות מעבר ל Unit Test.


שימו לב שתמהיל ההרצאות הוא לא בדיוק מה שהיית מקבל בדרך כלל ב Dev Days טיפוסי של מיקרוסופט. להזכירכם הקהילה היא זו שבחרה את הנושאים וזה בהחלט בחירה מעניינת. נקודה מענינת נוספת, היא השליטה הכמעט מוחלטת של מרצים מסלע ביום הזה. מתקבל הרושם שסלע היא הגוף היחידי בארץ שיש לו מרצים טובים ואיכותיים. אני לא רוצה להשמיץ, אבל לפי הכנס הזה, גופי הדרכה אחרים (ולא נזכיר שמות) פשוט לא קיימים על המפה.


אז לאן ללכת ? זה די פשוט. מי שמתלהב מטכנולוגיות חדשות יבחר בנועם, דן ושלמה. מי שמתעניין בבפנוכו של מערכות ההפעלה והתשתית יבחר באלון ובסשה. מי שחשוב לו יותר שיקולי תכנון, ארכיטקטורה וניהול צוותים, יבחר מן הסתם באודי, אורן, אריאל ב, רועי ואריאל ר. אני כנראה ארקוד על כל החתונות בתקווה לדלות כמה פנינים.


להתראות לכולם מחר ושיהיה כינוס טוב ומוצלח לכולנו.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. Ohad Israeli13 בספטמבר 2009 ב 14:57

  אני רק אוסיף ואומר שמרצי הכנס נבחרו לפי דרוג ההרצאות שאר בחרה הקהילה, מרצי מכללת הייטק, גון ברייס וכו לא הגישו הצעות לכנס ולכן קיימת נוככחות רבה של אנשי סלע אולם לא רק, אודי, אורן, רועי, אריאל ודן אינם מרצי SELA וזכו גם הם להצבעות רבות עבור נושאי הרצאותיהם.

  הגב
 2. GadiM13 בספטמבר 2009 ב 16:46

  הי אוהד,
  אין לי ספק שלגופי ההדרכה האחרים יש "רשלנות תורמת כבדה", בזה, שבניגוד לסלע, הם לא עודדו את המרצים שלהם להגיש הצעות. הם "משלמים" על זה לדעתי מחיר יקר. סלע זוכה פה, בצדק, לחשיפה רבה, וגם משדרת מסר ברור של מקצוענות. בכל צורה שתסתכל על זה, חמישה מתוך עשרה מרצים של סלע, זה בהחלט מסה קריטת. אני רק יכול לקוות, שהלקחים ילמדו, ושלארוע הקהילה הבא, הגישה תהיה אחרת. לטובת הקהילה.

  הגב