ביקור של ריי אוזי במוסך של החנונים

1 ביולי 2009

תגיות: , ,
אין תגובות

אני אף פעם עוד לא הייתי ב garagegeeks. משום מה המקום הזה היה תמיד מתחת למסך המכ"מ שלי. כשהפנו את תשומת ליבי שריי אוזי הולך לבלות שם ערב שלם, אמרתי לעצמי שזו הזדמנות טובה גם להקשיב לריי וגם להכיר את המקום. אז מסתבר שטעיתי, זה לא היה יום טוב להכיר את המקום, מפני שאירוח אח"מ-ים גורם לכך שלמקום יגיעו המון עב"מ-ים, שבאים בגלל האורח ולא בגלל המקום. אז אני מתכנן אי שם בעתיד איל"ז, לבוא לשם לארוע רגיל, כדי לחוש את הרוח של המקום ולהבין מה קורה שם.

אז נחזור לריי. הכניסו אותו פנימה לגראז' ואפילו נתנו לו כיסא לשבת עליו. הפציצו אותו במצגות על כל מיני פרויקטים שעושים בגראז'. היה צפוף, היה חם, מיזוג האויר לא תוכנן לנפח כזה של משתתפים, אי אפשר היה לדחוס יותר אנשים פנימה, והאקוסטיקה היתה גרועה.  אז הרבה יצאו החוצה לנשום אויר. רחמים על ריי, כמה מצגות שהוא ראה בימים האחרונים, ואיזה תנאי קרב הוא היה צריך לסבול. אבל הוא עמד בזה בכבוד. להלן תמונה שצילמתי במבט על (הרמתי את הידיים וצילמתי בלי לראות מה אני מצלם). רי אוזי זה הנקודה הלבנה באמצע הרביע הימני תחתון של התמונה.

RayOzyGeek 137

כאמור, לא הצלחתי לשמוע כלום, אז יצאתי החוצה להכיר את המקום. מאחור איפה שמחנים את המכוניות שממתינות לתיקון, היה בר משקאות כזה, ברחבה שלפני הדלת, הסתובבו פליטי הצפיפות והתמנגלו.

RayOzyGeek 139 RayOzyGeek 140

אני קראתי קצת על המקום לפני שהגעתי, ובאתי מצוייד במחשב אישי, כי אולי יהיה איזה פרויקט משותף מעניין. אבל כפי שכבר אמרתי, זה לא היה יום רגיל. הייתי פחות או יותר האידיוט היחידי שהסתובב שם עם מחשב נייד על הגב, ועם חולצה של חלונות 7 (אותה קיבלתי ב"מסיבת ההתקנה" של חלונות 7).

מדי פעם קפצתי פנימה לראות הקלו המיים, ולקחת צילום ממבט על. הספקתי לתפוס את ריי חוזר למושב שלו, לאחר שהדגים לבקשת הקהל קריוקי אסוציאטיבי.

RayOzyGeek 141

אחר כך כולם יצאו החוצה, ונישאו כמה ברכות על מדרגות החירום. ואז לפי המסורת של המקום, הסתובב ריי בשטח, כשכל מי שרצה יכל לגשת אליו ולדבר איתו.

RayOzyGeek 152 החולצה המשובצת זה יוסי תאגורי

הרבה ניצלו את ההזדמנות לדבר עם ריי והוא הקשיב לכולם בסבלנות. כששאלו אותו שאלות הוא ענה לעניין ועם תובנות מעמיקות, מה שהראה שהוא מחובר לחלוטין גם לארוע וגם למה שקורה בעולם הטכנולוגי.

גם אני המתנתי בסבלנות בתור, וכשהצלחתי להכנס לאונה של ריי, סיפרתי לו שראיתי אותו לפני כמה שנים נותן תדרוך לאנשי פיננסים על מה שהיום מוכר בתור אוסלו ומחשוב ענן. אף אחד לא הבין שם על מה בעצם הוא מדבר וכולם חשבו שזה הגירסא הבאה של דוט נט. אני חזרתי אז (2007) מ Win Hec, ואת החוויות שלי מ WinHec כולל קטעים מהמצגת של ריי בארוע של האנליסטים, הצגתי באחת מקבוצות המשתמשים.

אבל זה לא הקטע המעניין. החלק המעניין זה שלפני כמה ימים עברתי על המצגת הישנה, כחלק מההכנה שלי לביקור של ריי. ושמתי לב שכמעט כלום לא השתנה במצגת, ושהמוצר הסופי תואם במידה מדהימה לתמונה שהוצגה אז.

אמרתי לריי בעשרים השניות שהיו לי, שכאינסטלטור, שרואה את הדברים מלמטה. זה שארכיטקטורה ממומשת בשטח לפי החזון הארכיטקטוני איננו הישג טרוויאלי. ריי סיפר לי קצת, על העבודה העצומה שהושקעה בארכיטקטורה, כדי להשיג את זה.

אם מישהו תפס אותי במצלמה שלו, מדבר עם ריי, שישלח לי את התמונה למזכרת. לא יכולתי לצלם את עצמי ולא היה לי נעים לבקש ממנו Photo Op.

באיזה שהוא שלב הארוע מיצה את עצמו, ריי התקפל לאחר שהפסיקו לשאות אותו שאלות. אני נשארתי פחות או יותר עד כיבוי אורות (חצות כזה) וחזרתי הביתה עייף אך מרוצה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *