יום עיון על השפעת שוק האנרגיה על שוק התכנה עם Juval Lowy

24 ביוני 2009

אין תגובות

כמה עשרות משתתפים, שחלקם לא שייך לקהל הרגיל שמגיע למיקרוסופט בדרך כלל. הגיעו הבוקר לאולם דקל, כדי לשמוע את Juval, מדבר על נושא, שלכאורה לא קשור בכלל לתחם העיסוק העיקרי שלו כיום (WCF וארכיטקטורה). מי שמכיר את Juval כמומחה טכנולוגי בתחומים של WCF, ארכיטקטורה או .NET, גילה אצל Juval זוית חדשה ולא מוכרת.

Juval 135

Juval הוליך את משתתפי יום העיון במסלול מרתק, שהתחיל במצב הכלכלי בארה"ב כפי שהוא באמת (ולא כפי שהמדיה מתארת אותו). המשיך בהסתכלות מקיאולית וחדה על הדרכים והאמצעים שממשלות משתמשות בהן על מנת לפתור בעיות מהסוג הזה. סטה קצת אל הקשר בין הון ושלטון. ולאחר מכן בתהליך ניתוח מערכת, שלא שונה בהרבה מהתהליך של איתור מקור של בעיה במערכת מחשב. הראה כיצד כל הסימנים והעדויות מראים ומוליכים לכך שהבום הבא הוא שוק האנרגיה.

בשלב הבא של התהליך סקר Juval את הטכנולוגיות הנמצאות בשלבי מחקר ופיתוח בתחום האנרגיה, את המערכות הקימות ואלה שבשלב של דגם אב והוכחת היתכנות. וגם את המצב העדכני של המחקר בתחום האנרגיה כיום. לאחר שכולם מילאו את הראש בהמון פיסות מידע אנרגטיות, Juval טען והוכיח, שכל הדברים האלה מתורגמים בסופו של דבר לבעיות תכנה. Juval גם הראה, שללא פתרון תכנה מתאים, כל הקוביות לא יתחברו ביחד למערכת אחת.

כש Juval מדבר על בום, הוא מדבר על שוק שהולך לספוג עשרים טריליון דולר בשנים הקרובות. המסר ליזמים ולמפתחים הוא שאם אתה במסלול של הכסף הזה, כמה טיפות יכולות בהחלט להסתיים בכיס שלך. אם לא, יש להניח שתמצא את עצמך בלשכת העבודה.

מעבר לרשימת מכולת של תוכנות נדרשות. Juval הזכיר אוסף כל כך גדול של מיזמים נדרשים, שאחד מהמשתתפים (שהוא יזם במקצועו), אמר לי לאחר ההרצאה, שהוא יצא משם עם כמות כזו של רעיונות לחברות הזנק, שתספיק לו לכל חייו ואולי גם לעולם הבא.

Juval היה גם מאד קונקרטי בנושאי התקינה, והפנה בצורה ברורה, לרשימה של תקנים שנמצאים בשלבי ניסוח וסגירה, שעליהם תתבסס המערכת העתידית הזו (מה שרק מוכיח את התזה).

Juval נתן ראיון על הנושא במסגרת Tech Ed 2005. מי שפיספס את יום העיון יכול לקבל תקציר בקישור הבא.

מיקרוסופט העולמית ביקשה מ Juval להעביר את ההרצאה הזו, בצורה קצת יותר מורחבת, ב PDC הבא, במסגרת ה Pre Conference. כך שמי שפיספס, יוכל לקבל שידור חוזר (הפעם בתשלום).

החלק שהכי עניין אותי ביום העיון, היה דווקא הארכיטקטורה התכנותית של המערכת העתידית שאותה הציג Juval. היה שם הכל, החל מ WCF וכלה במחשוב ענן. היו שם גם כמה דברים, שקימים כיום רק על הנייר או בשלבי אלפא, ויבשילו לקראת 2012.

מי שהנושא מעניין אותו מוזמן ליצור עימי קשר ישיר לקבלת חומר ומידע נוסף

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *