מסיבת התקנה Windows 7 במיקרוסופט ישראל

22 ביוני 2009

תגיות: , , , ,
תגובה אחת

קשה למי שלא היה אף פעם במסיבת התקנה של לינוקס, כזו שמאורגנת על ידי קבוצת פינגווינים מקורית, להבין ולקלוט כיאות, את עומק האירוניה, שבהזמנה רשמית, של מיקרוסופט ישראל, ל"מסיבת התקנה של חלונות 7". שמיקרוסופט הגדולה, תשתמש בטכניקות מכירה של פינגווינים, כדי למכור את חלונות 7 ? שומו שמיים, לאן הגענו ולאיפה הידרדרנו. מה קרה ? נגמר למיקרוסופט תקציב השיווק שהיא עוברת לטכניקות גרילה ?

בתור אחד שיצא לו לכתוב יותר מפעם אחת Device Drivers למערכות Unix וגם יצא לו להשתתף במסיבות התקנה פינגוויניות אמיתיות, ברור שלא הייתי מפספס מסיבה כזו. אז ביטלתי את כל ההתחיבויות הקודמות שלי לאתמול בערב ובאתי על מנת להשתתף בחוויה היחודית הזו.

קודם כל היו פיצות. זו הזדמנות לקטר על זה שבמפגשי קבוצות המשתמשים לא רק שאין פיצות אלא שגם כמות העוגות והבורקסים הידרדרה קשות. כדי להוסיף חטא על פשע היו גם בירות. אני לא זוכר שאי פעם הגישו בירות במפגשי קבוצות המשתמשים ואני מוחה קשות על האפליה. מצד שני, חיפשתי קפה פשוט ולא מצאתי (גם לא בארון שבלובי). אז שתיתי בתור מחאה שקטה מיים מינראליים.

לאחר שכולם גמרו את הפיצות (ונשארו הרבה) והבירות (נשארו הרבה פחות) נכנסו כולם לדקל 2 כדי לשמוע אל אייל מלח מרצה על טיפים וטריקים בחלונות 7. היה מצברוח טוב והרבה קריאות ביניים (גם שלי) וניתן לייחס את זה להשפעת הבירה (למרות שאני שתיתי מיים מינראליים). לאחר שההרצאה נגמרה קיבל כל מי שמילא טופס משוב, חולצת T (עוד אחת לאוסף, רק בשביל זה היה שווה כל העסק) וגם דיסק התקנה של חלונות 7 RC מדגם 32 ביט. לסיום שלחו את כולם הביתה להתקין, כי זה לוקח הרבה זמן ואם יהיו שאלות שיפנו לאתר או לאייל. גם המצגת באתר ולמען שלמות הדיווח להלן תמונה של אייל לפני ובזמן (התמונה של אחרי נגנזה בגלל השפעת היתר של הבירות).

DanceMSDev 438 DanceMSDev 445

היו לי הערות רבות על מה שהיה שם וגם הבעתי את רובם בקול רם ובהתלהבות לפני, בזמן ואחרי הארוע, דבר שדי הפחיד חלק מהמשתתפים, שלא מכירים אותי, ולא יודעים איך אני מתנהג כשהדם עולה לי לראש (ולא בגלל הבירות). אז ככה:

נתחיל בגישה חיובית. כן ירבו ארועים עם פיצות ובירות. שיקראו להם איך שרוצים, אפילו בשמות שנלקחים ממיתולוגיות זרות. להלן רמז למיתולוגיה זרה (באדיבות הקישור שמאחוריה).

tux

אישית אני סבור שחלונות 7 לא צריכה מסיבות התקנה, כל מי שהתקין את ה RC יודע את זה. זה פשוט מוצר טוב (כן אפילו יותר מ XP וגם מ DOS) ואנשים יקנו אותו בגלל שהוא טוב גם בלי מסיבות.

ועכשיו לנושאים שיש בהם קורטוב של ביקורת בונה:

במסיבת התקנה פינגווינאית אמיתית, יהיו כמה פינגווינאים מסורים ולהוטים, שילכו עד קצה האינטרנט, כדי לדאוג לכך שכל הבתולים והבתולות (צריך להיות תקין פוליטי בנושא הזה) שהגיעו למסיבה, שעל המחשב שלהם לא מותקנת מערכת ההפעלה הנכונה, יצאו משם לא רק שהיא מותקנת ועובדת, אלא שגם ישתמשו בה ויתאהבו בה. זה עניין רגשי, שנעשה מתוך אמונה, ועם המון התלהבות. לא מצאתי את הרוח הזו כאן.

הרבה מהמשתתפים במסיבה כבר התקינו את חלונות 7. זה לא שאני מנחש, אייל שאל מי התקין וקרוב לחצי הרימו ידיים. אז זה ככבר לא יכולה להיות באמת מסיבת התקנה. תוסיפו לזה שבסוף נתנו לכולם דיסקט ושלחו אותם הביתה להתקין ???!!! נו באמת. אפשר לומר שזו הרצאה על טיפים וטריקים לחלונות 7, אפשר לומר שזה מפגש הכרות עם חלונות 7, אפשר לומר הכל, רק אי אפשר לומר שזו היתה מסיבת התקנה של חלונות 7.

הדבר הבא שהעלה לי את הטורים זה שמה שחילקו לנו, זה את גירסת ה 32 ביט. למה ? מה קרה ? אנחנו בשנות התשעים ? כבר כמה שנים טובות שאי אפשר להשיג בעולם חמרה שתומכת רק ב 32 ביט. אז למה לקחת חמרה חזקה ולהתקין עליה תכנה חלשה ? למה לא לנצל את מלוא הפוטנציאל שהחמרה יכולה לתת, עם מערכת הפעלה שיכולה להוציא מהחמרה את המיץ ?

ושלא יספר לי אף אחד שמערכת הפעלה 64 ביט לא תומכת ב Derivers ושיש בעיות תאימות. אני בשוק הזה מסתובב הרבה וכמות החוסרי תאימות שנתקלתי בהם זניחה. אם ממכונת הפיתוח שלי שהיא כמובן Windos 7 בגירסת 64 ביט, אני יכול להדפיס על ה HP 930 C הישן שלי (בקרוב נזרק לזבל לאחר המון שנות שירות נאמנות), ואם על המדיה סנטר בבית שלי (64 ביט כמובן) הילדים מריצים את ה Sims, אז אצלי זה עובד ושיקפצו לי כולם.

החברה של הפינגווינים יכולים לישון בשקט, זו לא היתה מסיבת התקנה, ומיקרוסופט לא הציבה פה תחרות אמיתית לרוח מסיבות הפונגווינים. אבל מצד שני, אם עד עכשיו היתה לפינגווינים בעיה למכור את מערכות ההפעלה שלהם לציבור הרחב, חלונות 7 לא תקל עליהם את המלאכה, כי היא פשוט טובה.

ונסיים בנימה חיובית. אני, עם כל הביקורת, נהניתי מהארוע. טוב שעושים במיקרוסופט כאלה דברים, כן ירבו. תומר מירום ואייל מלח, תמשיכו לעשות את מה שאתם עושים, ואל תתנו לביקורת הבונה שלי לדכא את רוחכם. אתם בכיוון הנכון.

מי שרוצה לשמוע עוד על למה חלונות 7 טובה כל כך לאנשים טכניים, מוזמן לקפוץ לביקור במפגש קבוצת ה SBS שהולכת לדון בנושא הזה ביום רביעי הקרוב, עד שאחרון המשתתפים יזרק מהבניין על ידי המנקים (ההרשמה חובה)

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. ספיר22 ביוני 2009 ב 23:54

    מיקרוסופט מפציצה לאחרונה, בשירותים, בתוכנות ובאירועים, אני חושב שזה מענה לזלזול שהופגן כלפיה מאז יציאת ויסטה לעולם, רואים שהם תיקנו טעויות וחזרו לדרך המלך.

    WIN 7RC מותקנת אצלי ועובדת כמו שעון, פשוט מדהים, ועוד לחשוב שזו גרסאת בטא…

    הגב