אסף יפה, חברת RadVision ושוב James Reinders

9 ביוני 2009

אין תגובות

אסף יפה מאינטל חיפה המשיך את תאור המוצרים והתרכז ב Intel Parallel Inspector ו Intel Oarallel Amplifier. הכלי הראשון מאתר בעיות בזכרון ובריבוי נימים בעיקר במערכות מרובות ליבות אבל לא רק. הכלי השני מזהה צווארי בקבוק מסוגים שונים כתוצאה מריבוי נימים כאשר יש לו תרומה חזקה יותר במערכות מרובות ליבות. שילוב מלא ב Visual Studio כבר אמרנו. חשוב להדגיש שבתוך VS יש כבר הרבה כלים מובנים למטרות האלה (ובמיוחד ב VS 2010), אבל בנושא המורכב הזה ריבוי כלים מיצרנים שונים הוא איסטרטגיה טובה כי לכל כלי יש תועלת ומספיק שאחד מכל הכלים האלה יגלה בעיה וכבר הרווחת את היומית שלו.

לאחר הפסקת קפה קצרה עלו על הבמה שני נציגים מ RadVision שגיא שובוקי ועופר גורן שנתנו סיפור הצלחה של הכלים הללו במערכת שלהם. חשוב לציין ש RadVison הצטרפה לכלים הללו בשלב הביתא שלהם וכך גם אינטל קיבלה Early Deployment וגם Radvision קיבלה יכולות של כלי הבדיקה שלא היו קיימות בשוק עדיין אלא בצורה של הביתא.

לסיום עלה שוב על הבמה James Reinders ונתן מבט לעתיד. כמה תוספות ל VTune, שיפור של Thread Checker כתוצאה מתוספים של Parallel Inspector וגירסאות עדכניות ל C++ ול (לא לצחוק) Fortran. שאלתי את James אם Fortran עדיין חי, והתשובה שלו היתה שכן. הוא הסביר שמי שלא עובד עם Fortran בדרך כלל מופתע לשמוע שהוא עדיין חי אבל יש עוד הרבה שעובדים עם השפה הזו (בעיקר מסדי קוד היסטוריים). דברים נוספים, בדיקת תאימות מלאה ל Windows 7 ול VS 2010 של כל הכלים המשך תמיכה מלאה ב Microsoft Cuncurrency Runtime ושיפורים ב Parallel Advisor. צפויה השקעה רבה בכל נושא ה Parallel Programming. אינטל תמשיך לטפל טוב ב Open MP וכמובן ב TBB. אבל החידוש הוא משהו שנקרא Ct Technology שזה נסיון נוסף לנסות להפוך את העולם המקבילי לפחות כיאוטי ויותר דטרמיניסטי. מאד מזכיר את הדברים ששמעתי במיקרוסופט שהוליכו ליצירת הקונספט של ה Task במיקרוסופט, שהמטרה העיקרית שלו היה לדאוג לכך שתכנית תוכל להשתמש בכל כמות של יע"מ-ים שיעמדו לרשותה בעתיד. הוזכר AVX שיחליף את SSE אי שם בעתיד. פרטים נוספים על כל הנושאים באתר  WhatIf.intel.com וגם ב www.intel.com/go/parallel.

בסוף היה קצת Q & A וכמובן ש WindRiver עלה על השולחן. להזכיר למי שלא יודע אז VX-Works ו Pesos וגם דברים נוספים שקשורים לשוק ה Unix, הם מוצרים של WindRiver. וידידינו James ניסה לא להיכנס לאף שדה מוקשים ודיבר במעורפל על תמיכה בשווקים של מוצרים יעודיים עם מעבדי ה Atom וכו וכמובן לא מפריע בשום צורה לשותפות הטובה שיש להם עם גופים אחרים (כמו למשל מיקרוסופט). העתיד לדעתו של James הולך על ויזואליזציה וזה מתקשר ליותר יכולות GPU בתוך המעבדים העתידיים ופחות עניין אותו שימוש ב GPU לחישובים נורמאליים. לדעתו כל הפרוססורים הגרפיים העתידיים יהיו מבוססי ארכיטקטורה של X86 אז מה הבעיה. מבחינתו של James לרבי גירסא 1, זה ג'וק גרפי ולא General Purpose.

בסוף היתה הגרלה למחשב אישי, שבו כמובן לא זכיתי. היו חמישה שיצאו בהגרלה וכבר לא היו נוכחים ובטח אוכלים עכשיו את הלב. היום הסתיים בסביבות 17:30 ועדיין היו באולם קרוב ל 150 איש. כמעט כל מי שהגיע ליום בתחילתו. ואפילו צילמתי תמונה לעדות. או שזה ההגרלה של המחשב האישי או שזה הנושאים המענינים ש James נכנס אליהם בזמן ה Q & A. סך הכל נצילות יום של קרוב ל 60% וזה לא רע אם כי ניתן לשפר לפעם הבאה עם קצת פחות שיווק ויותר טכניקה.

  IntelPc 010

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *