כנס Alt.Net בסלע, חריץ הזמן השני, חלק IV

3 באפריל 2009

תגיות: ,
אין תגובות

חריץ זמן שני, מה לבחור, ריבוי נימים, Scalability, כל מה שקשור להטמעות של נהלים חדשים בארגון או Git. התחלתי בכל מה שקשור להטמעת Scrum, TDD, ו PIX לא מצאתי את עצמי, אז ניצלתי את זכותי הדמוקרטית לצאת וגם צילמתי תמונה למזכרת.

selaaltnet4 001

משם עברתי לריבוי נימים, זה תחום שאני מכיר טוב, אבל תמיד יש מה ללמוד, הדיון היה בסיסי מדי לטעמי, אז יצאתי גם משם (לאחר שצילמתי תמונה למזכרת).

selaaltnet4 005

משם עברתי ל High Scal וכו', הקשבתי כמה דקות, ושוב לא מצאתי את עצמי. אז צילמתי תמונה למזכרת ו יצאתי.

selaaltnet4 007

נשאר Git. למי שלא יודע זה מערכת ניהול קוד. ישבתי כמה דקות והחלטתי שמיציתי אז שוב צילמתי תמונה ויצאתי.

selaaltnet4 008

ואז ישבתי וחשבתי מה לעשות. ואז באה לי הארה. אמרתי לעצמי שאם בעצם אני מבין קצת את ה Alt.Net הזה, אז הרעיון הוא לא רק מה שאני רוצה ללמוד, אלא גם איפה אני יכול לתרום. אז התחלתי לנוע בכיוון הרב נימיות, אלא שבדרך נתקעתי ב Scrum באמצע דיון מעניין וכבר נשארתי שם עד הסוף.

selaaltnet4 010

העולם הזה של שיפור תהליכים בארגון הוא בור ללא תחתית שמוליך ישר לגיהנום. נתחיל בזה שאצלנו בארץ כולם יודעים לנהל, אבל אין לנו בעצם מסלול לימוד ניהולי ותואר ניהולי מסודר בארץ (או יותר נכון יש אבל אף אחד לא טורח לעשות אותו). מה שגורם לכך שהרבה ממי שמנהל צוותי פיתוח, ארגוני פיתוח וחברות שלמות, לא למד בעצם להיות מנהל, ולא הוסמך להיות מנהל, וכל מה שהוא יודע זה אינסטינקטים ונסיון. אני לרגע לא מזלזל באינסטינקטים, נסיון והגיון מסחרי. אבל אתה יכול להגיע יותר גבוה ויותר רחוק אם יש לך גם רקע תיאורטי ואם אתה מורשה ויכול לאבד את הרשיון שלך אם אינך עומד בדרישות המקצועיות. אבל בארץ הסמוך, סמוך, מי צריך הסמכה ולמי אכפת מה למדת כל עוד אתה מצליח לשרוד במערכת. נמשיך בזה שפיתוח תוכנה נוטה יותר להיות אומנות מאשר דיסיפלינה אינגינרית. מה שמוליך לזה שאין תהליך הסמכה מסודר למתכנת ואין גם הסמכה ורישוי למתכנת. תוסיף לזה שבהרבה ארגונים התהליך מחליף את המטרה (המטרה של ארגון הפיתוח היא לעבור את המכשולים שמעמיס ארגון ה QA ולא לייצר תכנה שמשרתת את הלקוח). בקיצור, גיהנום. זה לא ש Scrum או MSF פותרים את הבעיה, אבל הם לפחות מאפשרים להציף אותה על השולחן ואולי לנסות לפתור אותה. פרטים נוספים למי שמעוניין, בהקלטה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *