כנס Alt.Net בסלע, בוקר, חלק II

3 באפריל 2009

תגיות: ,
אין תגובות

השכמה ביום שישי בשעה מוקדמת זה חוויה קשה לכל מפתח, לכן הייתי מלא הערכה לזה שהגעתי ב 8:30 בבוקר לבית סלע ומצאתי שיש שם מפתחים אמיתיים שאפילו נראו עירניים מספיק על מנת להתוכח בלהט על האג'נדה הסופית.

selaaltnet2 001

לקראת שעת ההתחלה הרשמית (9:00) התרכזו כולם ל"מעגל אהבה", ורועי חזר על כללי המשחק. מותר לצאת באמצע, מותר לסיים לפני הזמן, מותר לעבור קבוצות באמצע, הכל פתוח והכל מותר.

selaaltnet2 002

לקראת הכניסה לכתות מישהו אמר משהו על אבטחה. אבטחה זה נושא שמאד רגיש אצלי וישר הגבתי, תוך כמה דקות התפתח במבואה דיון שלם על אבטחה, שהבעתי בו (די בבוטות) את הדעות שלי בנושא. הדיון התפתח לא רע ומשך הרבה קהל, אבל אז שמתי לב שרועי מנסה בעדינות (האופיינית לו) להכניס את כולם לכתות. אז עצרתי את עצמי וחזרתי על ההכרזה של רועי שהגיע זמן להכנס לכיתות. אחר כך הלכתי להתנצל לפני רועי על זה שפגעתי בלוח הזמנים של הארוע, אבל רועי הסביר לי שדווקא זה כל הענין בכנס של Alt.Net. הטענה שלו היתה שאם היו מספיק אנשים שנשארו בחוץ כדי לדבר על אבטחה, סימן שזה היה הדבר הנכון לעשות באותו רגע. מאחורי הטענה הסתתרה הלוגיקה שמי שהיה לו יותר חשוב להכנס לכיתות, היה עושה את זה למרות הדיון הספונטאני שהתפתח. לומר את האמת, קצת קשה לי עם כל התפיסה הזו שהכל נכון והכל בסדר גם שהכל מתנהל בחוסר סדר מוחלט. זה לא שהנושא של חוסר סדר מוחלט זר לי, אין מי שעסק אי פעם בניהול של פרויקט, שלא יודע מה זה ניהול בתנאי חוסר ודאות. אבל מצד שני, גם כל הנושא של התיאוריה שמאחורי Alt.Net חדש לי, ויש לי עוד הרבה מה ללמוד בנושא.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *