מפגש ALT.NET בסלע חלק I, הכנת תכנית הכנס

2 באפריל 2009

תגיות: ,
3 תגובות

כמו תמיד החלק הרציני נמצא בפיסקא האחרונה. מי שרוצה לגשת ישר לעיקר, שיקרא מהסוף להתחלה.

על מפגש ה Alt.Net שמעתי לראשונה מאיזכורים שלו בבלוג של אבי פינטו, של אוהד אשטון ושל דרור. למען גילוי נאות, אני חייב לציין שלא השתתפתי בכינוס הראשון ולא היה לי מושג ירוק במה מדובר. לאחר חיטוט מייגע בערימה של לינקים אליהם שלחו אותי אבי ואוהד, נאלצתי להודות שעדיין אין לי מושג ירוק במה מדובר, אבל לפחות התרשמתי ששווה לבדוק את העניין. לא שזה היה תהליך קל, קודם כל כדי להרשם נאלצתי לפתוח שם משתמש ב Facebook וזה כבר היה חוויה טראומטית. אחר כך נאלצתי לעבור למעקב צמוד אחר מזג האויר על הגג של בית סלע ליד הקניון ברמת גן, כדי לדעת כמה סוודרים לקחת (היתה אזהרה מפורשת באתר ההרשמה מפני הקור). ניתוח בעיות התחבורה דווקא היה קל יחסית, כל תל אביבי לשעבר יודע, שביום חמישי בערב קל יחסית להכנס לתל אביב (אבל מאד קשה לצאת ממנה).

בקיצור, קיבלתי אישור חופשה מהזוגה, הגעתי כמה דקות לפני הפתיחה למבנה. היו שלטים מודפסים כאלה שהפנו אותי למעלית לקומה החמישית, ומשם לפי ההנחיות טיפסתי לגג. אין ספק שגג רמת גני/בני ברקי שונה מגג תל אביבי, בעיקר בנוף, אבל היתה שתיה והיה רועי אושרוב ועוד כמה חברים אז מזגתי לי קולה (לא היה דיאט), הכנתי לעצמי מדבקה עם השם שלי (למקרה והשתיה תעלה לי לראש ולא אזכור איך קוראים לי) והתמנגלתי. בהמשך הגיעו גם פיצות מתנת חברת Typemock.

altnetsela 013

לאחר שהגיעו מספיק אנשים ובאיחור מקובל, סידרו את כולנו על כיסאות ב "ח". רועי פתח והציג את כללי המשחק. אני לא אחזור פה על כל מה שנאמר, אבל העיקרון היה, שבניגוד לכנסים שיש להם אגנדה מוכנה מראש, כאן המשתתפים קובעים מה האגנדה בערב שלפני, ואחר כך מבצעים אותה בפועל למחרת.

altnetsela 018

לאט לאט התחיל להחשיך ואז הודלק זרקאור מהסוג המשמש לחקירות דרג שלישי קשות במיוחד. (תסתכלו 3 ס"מ מעלה וסנטים אחד שמאלה מהראש של רועי ליד הצלחת). אלה שישבו בצד הלא נכון של ה "ח" נאלצו להשתמש במשקפי שמש להגנה עצמית. יש לציין שהנושא של משקפי השמש לא אוזכר באתר ההרשמה אבל לפחות לאחד מהקורבנות היה כנראה ידע מוקדם והוא בא מצויד (ואני לא אזכיר שמות).

נושא מרתק אחר היה איך להבטיח שויוניות וצדק יחסי בתחום הדוברים בדיונים. לצורך זה אומצו טכניקות המחברות ביחד משחק של כיסאות מוזיקליים (המקובל בגני הילדים), עם מספר וריאנטים הקשורים דווקא לסוס ארוך. הנושא הודגם תורגל ונבדק מעשית על המשתתפים, עם קבוצת מדגם, שדנה על הנושא של "מה זה לעזזל Alt.Net" וזה הלך ככה. קודם כל שמים ארבעה כסאות בחזית עם הגב לזרקאור. מי שרוצה לדבר צריך להתישב על אחד מהכיסאות ולחכות לתורו. רק לאלה שיושבים על הכיסאות בחזית מותר לדבר. כאשר מתמלא הכיסא האחרון, הדובר הראשון חייב לפנות את כיסאו (גם אם הוא לא הספיק לדבר), כך שנשאר תמיד כיסא אחד פנוי (לפחות).

להלן תמונה של מצב אפס

altnetsela 023

זו טכניקה טובה מאד, כי אם אתה לא יכול לסבול יותר את מה שאומר הדובר הנוכחי, אתה יכול פשוט לקום ולהתיישב בכיסה הריק, והוא יצטרך להפסיק לדבר ולפנות את מקומו. המחיר שתשלם הוא שתצטרך לומר משהו בעצמך, כך שאולי היה יותר טוב לתת לו להמשיך ולדבר, ולסבול בשקט. בכל אופן, גם באלגוריתם הזה יש בג, שכן אף אחד לא מפריע למי שמעצבן אותך, לתפוס מחדש את הכיסא הריק, ולהמשיך לדבר שיגיע תורו. לצורך זה יש מנגנון הגנה מובנה באלגוריתם, המאפשר למשתתף בעל הסמכות המתאימה, להוציא לאט לאט כיסאות מהמאגר, וכאשר נותר רק כיסא אחד, הדיון בעצם מסתיים.

להלן תמונה למצב של סיום כפוי (שח מט).

altnetsela 027

לאחר שכל הדוברים גמרו להסביר מה זה Alt.Net וכל אחד אמר משהו אחר (מה שקצת עודד אותי, וגרם לי להרגיש שזה בסדר שאין לי מושג ירוק מה Alt.Net) עברנו לתכלס.

כל אחד רשם נושא שהיה רוצה לדבר עליו או לשמוע עליו על פיתקית דביקה. הכריז עליו והסביר אותו ושם אותו על ה פליפ צארט.

להלן דוגמא:

altnetsela 031

לאחר שנגמרו לכולם כל הנושאים, עברו כולם בזה אחר זה על הלוח, וכל אחד רשם את שמו על כל אחד מהנושאים שענינו אותו, והוא היה רוצה להשתתף בדיון על הנושא הזה.

altnetsela 034

בסיום השלב הזה כולם הלכו הביתה והועדה המסדרת נשארה למיין את הפתקים, לסדר אותם לפי כמות החתימות שעליהם, ולתת לנושאים שהיו להם הרבה חתימות חריץ זמן ביום הכנס (מחר).

אני לא יודע מה יצא מזה בסוף, אבל דבר אחד בטוח, מבחינת רשימת הנושאים, זה יהיה הכנס הכי מתואם לצרכי המשתתפים שלו, מכל הכנסים שבהם השתתפתי אי פעם. לכל הנושאים שיבחרו בסופו של דבר, יהיה הקהל המושלם ביותר, כי המשתתפים עצמם קבעו בעצם את האגנדה.

אני לא יודע עוד בדיוק מה זה Alt.Net אבל מי שהיה בכינוס ההכנה, היו בדיוק אלה שהיה אכפת להם, מה יהיו הנושאים שיהיו בכנס. זה מתקשר יפה למה שאמר רועי בתחילת הערב, על כך שמי שנמצא פה, אלה בדיוק אלה שצריכים להיות פה.

להלן הפתקים עם הנושאים והחתימות. אני לא יודע מה בקשר אליכם, אבל אני במקומכם, הייתי מתייצב מחר (יום שישי) ב 8:30 בבוקר, בבית של סלע, כדי לשמוע ולהשמיע. כי לפי הרשימה הזו, דבר אחד בטוח, זה הולך להיות מאד מעניין.

altnetsela 035

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 תגובות

 1. Avi Pinto3 באפריל 2009 ב 0:35

  בהחלט יהיה מעניין

  הגב
 2. יגאל חמיש3 באפריל 2009 ב 10:04

  תודה!

  הגב
 3. Shlomo3 באפריל 2009 ב 11:33

  נשמע מאוד מעניין,
  לצערי לא קבלתי חופשה מזוגתי

  הגב