למי שמתפלא לאן נעלמתי היום, אז הייתי עסוק עם W7

9 בינואר 2009

אין תגובות

היום בשעה 6:15 בבוקר, ממש לפני שהתחלתי לארגן את עצמי לאסוף את Juval ליום האחרון של סדנת הארכיטקטים, קיבלתי את הדואל מאתר connect שדיווח לי שהביתא של W7 זמינה להורדה. בערך מלפני שעה (23:00), אני יכול לדווח לציבור, שיש לי מכונה וירטואלית מלאה מתפקדת ועובדת, של W7, מוכנה לפיתוח ולמחקר על פי המפרט הרגיל שלי למכונות פיתוח.

למי שזה חשוב, אז W7 Ultimate תופסת 2.5 ג'יגה ב ISO שלה. ה WDK שלה תופס בערך 0.6 ג'יגה ב ISO וה SDK תופס בערך 2.8 ג'יגה ב ISO. ההתקנות עצמם לקחו מעט זמן. רוב הזמן הלך על המתנה ל FTM שיסיים את ההורדות.

עדיין יש בעיה עם זה ש W7 לא מזהה את חמרת הרמקול של ה VPC2007 SP1, וגם צריך לתת כתובת סטטית בכרטיס הרשת ל DNS של 192.168.131.254 על מנת שההתחברות לעולם תהיה חלקה (זו בעיה של תכנת ה VPC ולא של W7). אבל פרט לזה, ההתקנות של מערכת ההפעלה וכל סביבות הפיתוח שלה (WDK ו SDK) עברו חלק ועברו גם בדיקות תקינות מלאות.

למי שזה מעניין, זמן התנעה של ה VPC, מלחיצה על התנע ועד מסך Login, הוא כ 60 שניות, וממסך Login לוקח עוד כ 20 שניות לאחר הכנסת הסיסמא, עד למערכת מוכנה לעבודה.

נתתי למכונה הוירטואלית 1G זכרון, וכפי שניתן לראות, יש עדיין קרוב ל 700M פנויים

W7Mem

ברירת המחדל של תמונת הרקע קצת יותר פסטורלית מויסטה, ויש שם אפילו דג שעושה בלוב בלוב.

W7scr

שימו לב ל Face Lifting שעשו ל Paint ול Word Pad.

W7scr2

היתה כוונה גם לעשות את זה ל Note Pad אבל היה מרד כללי של כל המשתמשים ולבקשת הקהל עצרו את העבודה על Note Pad, לפני שיגרם לכלל המשתמשים נזק בלתי הפיך (לפעמים עודף יצירתיות יכול לגרום לנזק).

חשוב ללחוץ על מקשי המשוב המפוזרים לאורך המערכת ולבקש חזור ובקש "רק לא ריבון", "רק לא ריבון", תשאירו לנו את התפריטים, כדי שמי שכבר מכיר בעל פה איפה נמצא כל דבר, לא יצטרך לחפש שעות איך לעשות את זה עם הריבון. דרך אגב, גם המחשבון עבר התעללות קלה והוא עדיין קצת כחול כתוצאה מזה. אבל הכי חשוב לדעתי זה שלא יפגעו ב Note pad.

ומה שאולי באמת השינוי הכי חשוב ובולט, המפץ הגדול בהתנעה, הפך מעגול למרובע.

W7Bang

יש עוד המון דברים לספר על הביתא הזו, אבל אני עדיין עסוק בסיכום החומר של סדנת הארכיטקטים. ביום האחרן ביצענו תרגול מעשי, על ארכיטקטורה של מערכת אמיתית, שהביאו לניתוח כמה מהמשתתפים בסדנה. היו לי המון תובנות מהתהליך. היה ממש כף לראות שוב, את הטכניקה שנקראת The IDesign Method בפעולה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *