המחשב החדש שלי, מערכה אחרונה, זמנית

2 בינואר 2009

11 תגובות

למי שעוקב אחר הסאגה שלי בנושא המחשב האישי החדש שלי, שנמשכת כבר הרבה יותר מדי זמן. יש לי בשורה משמחת. יש לי, סוף סוף, מחשב אישי חדש. המחשב הוא ממשפחת ה ThinkPad של Lenovo מדגם T500. זו לא מכונת משחקים ולא מכונה למופרעים. אבל המחשב כולל 4G זכרון מדגם DDR3, דיסק מהיר 7200, יע"מ עם Cache מוגדל, קורא כותב DVD ואפילו Webcam וסוללה עם 9 תאים. המחשב לא כולל קורא טביעת אצבע, כי אני לא מאמין בצעצוע הזה. המחשב גם לא כולל כרטיס מסך משוגע אלא Chipset מובנה. כי הדרישה שלי (למי שזוכר), היתה User Experience Index גדול מ 4 בכל המדדים פרט למשחקים. מסתבר שהכרטיס המובנה הרגיל, מספק את הדרישה. אבל הנקודה הכי חשובה, היא, שהוא בא מותקן מהיצרן, עם ויסטה 64 ביט.

איך הצלחתי סוף סוף לקבל את מה שאני מבקש (כי המפרט שלי כבר מסתובב בשוק די הרבה זמן). פשוט מאד, לקראת הנסיעה שלי ל PDC, הלכתי לרעות בשדות זרים. עשיתי מה שעושה כל אמא פולניה כשהיא מתיאשת, עשיתי את זה בעצמי. גלשתי, לאתר של Lenovo בארצות הברית. תוך עשרים דקות קינפגתי לי את מכונת החלומות שלי. שילמתי בסביבות 1500 דולר. ביקשתי שישלחו לי אותה לידיד שלי בארה"ב, שהביא לי אותה ל PDC. חזרתי איתה לארץ (ואם זה מעניין מישהו, אז גם דיווחתי עליה במכס ושילמתי את המע"מ).

אספתי בשנה האחרונה המון הצעות מחיר. הרבה מפיצים הציעו לי עיסקות קומבינציה של השתלת מוח, למחשב שיש להם במלאי. דהינו שהם יתקינו לי את הויסטה 64 ביט בעצמם, ושהם יחליפו לי את הדיסק לדיסק מהיר ושהן ישדרגו לי את הזכרון כו'. סרבתי לכל ההצעות הללו, בגלל שהתעקשתי שהויסטה 64 ביט תהיה מותקנת מראש על המחשב על ידי היצרן. בהסתכלות השוואתית, כל ההצעות האלה היו גם יותר יקרות בצורה משמעותית, וגם הציעו לי בסופו של דבר, מחשב נחות מבחינת ביצועי חמרה, ממה שרכשתי בסופו של דבר ישירות בארה"ב. חשוב לציין שאני לא קיבלתי הנחה חריגה, קניתי אותו מאתר היצרן, במחיר המחירון ואפילו שילמתי עוד תוספת מחיר של 8% מס, בגלל שהמשלוח נעשה לקליפורניה.

הנסיון הזה עורר בי תהיות, לגבי גובה הקופון אותו גוזרים עלינו מפיצי המחשבים הניידים בארץ. יש לי גם כמה תהיות לגבי איכות השירות אותו אנחנו מקבלים בארץ, למרות שאנחנו משלמים יותר.

אני יודע שמה שעשיתי לא מתאים לכל אחד, אבל אם אתה ממילא נוסע לארה"ב ואתה צריך נייד חדש, אתה מוזמן ללמוד מהנסיון האישי שלי.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

11 תגובות

 1. Asher 3 בינואר 2009 ב 10:41

  בהנחה שקונים מחשב בחו"ל, מי יתן שירות במקרה וחו"ח יקרה לו משהו (נניח דיסק תקול)?

  הגב
 2. סשה גולדשטיין3 בינואר 2009 ב 11:27

  הבעיה המרכזית שלי עם מערכת הפעלה שבאה מותקנת על ידי היצרן היא שהם נוטים להתקין מיליון כלים חסרי שימוש ושירותים שמאטים משמעותית את המערכת. לדוגמה, עם הלפטופ הקודם שלי קיבלתי תוכנה של דל שהרגישה צורך להזריק DLL לכל פרוסס חדש שנוצר במערכת ולקרוס באופן רנדומלי בתהליך ההזרקה הזה.

  גם הנתונים של מיקרוסופט נוטים להראות שביצועים של מערכת התקנה מותקנת מהקופסה גם מבחינת זמן עלייה, גם מבחינת צריכת זיכרון וגם מבחינת ניצול CPU ב- IDLE משמעותית יותר טובים מאשר כל מערכת המותקנת על ידי OEM.

  הגב
 3. Itay Shakury3 בינואר 2009 ב 12:56

  תתחדש!
  אפשר לשאול למה ההתעקשות על מערכת הפעלה מותקנת מראש? בד"כ זה הפוך..

  הגב
 4. GadiM3 בינואר 2009 ב 15:00

  הי אשר,
  במסגרת הקניה רכשתי אחריות בינלאומית, כך שהנושא הזה מכוסה.

  הגב
 5. GadiM3 בינואר 2009 ב 15:55

  הי סשה,
  הנסיון שלי עם תוכנות הערך המוסף שמספק היצרן שונה משלך והרבה יותר חיובי. אולי זה בגלל היצרן השונה, ואולי זה פשוט עניין של מזל וטעם אישי. בכל אופן, אני משתמש במחשב מאז ה PDC בצורה מאד אינטנסיבית, ולא נתקלתי עדיין באף אחת מהבעיות שתארת.

  הגב
 6. GadiM3 בינואר 2009 ב 15:59

  הי איתי,
  הסיבה העיקרית להתעקשות שלי, היא שרציתי מחויבות ברורה של היצרן לויסטה 64 ביט. במילים אחרות, רציתי שהוא יתגלח על המכונה ראשון ושאני אדע שאני על קרקע בטוחה, לפני שאני מתחיל לשחק עם המכונה.

  הגב
 7. המבוגר האחראי3 בינואר 2009 ב 17:51

  I am running Vista 64bit on T61P from the 1st day the OS is out.

  Why? My job requires it. Other than that I see no real reason, neither advantages.

  What is the real reason you are going on 64bit OS on your personal computer?

  1. The real boost in 64bit environments comes when you go beyond 4GB RAM

  2. Many applications don’t work well or don’t work well in 64bit

  a. VPN Clients (for example: no checkpoint VPN client)

  b. Drivers for printers – your sys admin needs to bring special drivers which not always available for 64bit platform.

  3. Windows update doesn’t work with IE64. Many sites have activex which don’t work with IE64bit

  Let us know what are the real advantages to run vista on 64bit laptop

  הגב
 8. Rotem Bloom3 בינואר 2009 ב 21:10

  האמת שלגבי השירות אני מסכים לחלוטין שהשירות בחו"ל הרבה יותר טוב. אין שם חוכמות וקישקושים.

  אם קנית IBM אתה יכול להנות גם מאחריות בין לאומית בתוספת תשלום.

  לגבי ההערה של סשה על המון תוכנות עזר. בגדול אני מסכים אבל ל-IBM יש תוכנות עזר מצויינות ומאוד נוחות, נכון חלקם מיותרות ומאיטות את המחשב בעיקר את האיתחול שלו אבל אם המחשב חזק זה לא ממש נורא.

  בכל מקרה תתחדש תמיד כיף שיש מחשב חדש 🙂

  הגב
 9. GadiM3 בינואר 2009 ב 22:47

  הי מבוגר אחראי,
  אין ספק שהדעה שלי והדעה שלך על 64 ביט שונות לחלוטין. לגופו של עניין, כמה תגובות על ההערות הפסקניות שלך. 1. יש הרבה יתרונות להרצת 64 ביט גם על למחשב שיש לו "רק" 4G זכרון. לא חיבים לעבור את גבול ה 4G זכרון כדי לקבל את היתרונות הללו. 2. כל הישומים שאני משתמש בהם (ואני יכול להעיד רק על עצמי בנושא הזה), עובדים על 64 ביט ללא בעיות, כולל דריברים למדפסות. 3. עם המערכת באים שני IE, אחד 64 ביט ושני 32 ביט. ברירת המחדל היא ה 32 ביט ויש לזה סיבה. אתה לא חייב להיות פנאטי עד הסוף ולהריץ דווקא את ה IE של ה 64 ביט ולחפש צרות בכוח.
  התגובה שלך רק מחזקת אצלי את התחושה שיש המון חוסר ידע ודעות קדומות בתחום ה 64 ביט, ואיל"ז אני אקדיש כמה פוסטים לנושא הזה.

  הגב
 10. המבוגר האחראי4 בינואר 2009 ב 7:23

  גדי – אתה מוכן לענות על השאלה שלי?

  שוב: מהם היתרונות?

  אתה הסברת שאתה לא סובל מבעיות, אני שאלתי יתרונות.

  ספר לנו מהם היתרונות.

  הגב
 11. GadiM4 בינואר 2009 ב 9:31

  הי מבוגר אחראי,
  אני חושב שהיתי מאד ברור בתגובה שלי אליך, אבל במקרה שהחמצת את הקטע החשוב, אז הוא מופיע בסוף התגובה שלי, ואני חוזר עליו כאן ליתר בטחון.
  "התגובה שלך רק מחזקת אצלי את התחושה שיש המון חוסר ידע ודעות קדומות בתחום ה 64 ביט, ואיל"ז אני אקדיש כמה פוסטים לנושא הזה".
  מה שאומר, שבמגבלות הזמן שאני יכול להקדיש לבלוג, אני מתכנן להסביר למה 64 ביט יותר טוב מ 32 ביט. אז קצת סבלנות בבקשה, לצערי יש רק 48 שעות ביממה.

  הגב