החוק החדש למניעת דואר זבל, תרגיל עקיפה סעיף קטן ג

27 בדצמבר 2008

תגיות: ,
2 תגובות

נתקלתי בכמה חברות, שטוענות כי על פי סעיף קטן ג בחוק, אזי אם הנמען כבר נמצא ברשימת התפוצה שלהם, לא צריך ממנו אישור מלא מחודש להמשך המשלוח אליו, אלא ניתן להמשיך ולשלוח לו כרגיל ואם הוא ירצה שיפסיקו לשלוח לו, שיבקש.

מה אומר סעיף קטן ג ? הוא מציב שלושה תנאים שכולם חייבים להתקיים על מנת שלא יהיה צורך לבקש את רשותו של הנמען. 1. הנמען מסר את פרטיו למפרסם במהלך רכישה של מוצר או שירות, או במהלך משא ומתן לרכישה כאמור, והמפרסם הודיע לו כי הפרטים שמסר ישמשו לצורך משלוח דבר פרסומת מטעמו, באחת הדרכים האמורות בסעיף קטן ב. 2. המפרסם נתן לנמען הזדמנות להודיע לו כי הוא
מסרב לקבל דברי פרסומת כאמור, דרך כלל או מסוג מסוים, והנמען לא עשה כן. ו 3. דבר הפרסומת מתייחס למוצר או לשירות מסוג דומה למוצר או לשירות האמורים בפסקה 1.

מה שאומר שהמפרסם צריך יהיה להוכיח, שבזמן שהנמען מסר את פרטיו למפרסם, במהלך רכישה של מוצר או שירות, או במהלך משא ומתן לרכישה כאמור, המפרסם הודיע לו כי הפרטים שמסר ישמשו לצורך משלוח דבר פרסומת מטעמו. אם אין למפרסם הקלטה של השיחה עם הנמען, זה לא דבר שקל להוכיח.

אם הנמען שמע מהמפרסם במפורש, שהוא הולך להשתמש בפרטים לצורך משלוח פרסומת, ולא אמר לו לא, אז זה באמת כבר לא דואר זבל, אלא פרסומת מאושרת.

בכל מקרה לא משתמע מזה בשום צורה, שאם הנמען נמצא כבר ברשימת התפוצה, עצם זה שהוא לא מבקש במפורש לרדת מהרשימה, מהווה אישור במשתמע לכך שניתן להמשיך ולשלוח לו, כי זה במפורש נגד החוק ורוח החוק שכולה Opt In.

להזכירכם, חוק ראשון בדואר זבל, הוא לעולם אל תענה לדואר זבל, כי כך הזבלן יודע שהכתובת שלך טובה והתוצאה תהיה עוד יותר דואר זבל.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. Ella Maschiach28 בדצמבר 2008 ב 9:43

  אז מה אתה היית ממליץ לי במקרה וחברה שאני רשומה בה מקיימת את סעיף קטן ג'? אני לא חייבת לענות למייל שלהם בכדי לרדת מהרשימה?

  הגב
 2. GadiM3 בינואר 2009 ב 22:08

  הי אלה,
  כפי שאני רואה את הסיטואציה (ואל תשכחי שאני לא משפטן, ולכן יש להתיחס לכל מה שאני כותב בהתאם). אז אם את בטוחה שהם לא אמרו לך בזמן שמסרת את הפרטים שהם ישתמשו בזה למשלוח דברי פרסומת, תתבעי מהם פיצוי. אם זו טעות שלך או את לא בטוחה, שלחי להם מכתב רשום עם בקשה להסרה ותבקשי אישור בכתב שזה בוצע. אם פרק זמן סביר אחרי ששלחת הם ימשיכו לשלוח לך חומר פרסומי, תתבעי מהם פיצוי. בכל מקרה לא הייתי מתקשר איתם בדואל.

  הגב