WinHec יום שני Keynote, חידושים בעולם השרתים

6 בנובמבר 2008

תגיות: , , ,
אין תגובות

אם אתמול הנושא העיקרי היה ה Client, דהינו Windows 7. היום זה צד השרת, דהינו Windows Server 2008 R2. אז מה הדגימו לנו ? המון דברים יפים. Branch Caching, אם יש לך משרדים ברחבי העולם שמחוברים דרך Wan, הראשון שמוריד משהו עושה את זה עבור כולם והאחרים כבר יקראו מה Cache, חסכון עצום ברוחב פס. מדפסות עם סקנר וסקנרים מופיע ב AD ומאפשרים לשלוח Scans בהתאם ל workflow למשמורת ושימוש במקומות אחרים, כמו שרת Share Point למשל. קישור טוב יותר למחשבי המשתמשים, לא משנה איפה אתה בעולם כולל באינטרנט קפה אי שם בקמצטקה, אם יש לך אינטנט אתה מתחבר במקביל ובצורה אוטומטת ומאובטחת לעבודה כאילו אתה ברשת הפנימית, כולל כל המשמעויות של Group Policy, למשל פוליסי שאתה לא יכול לחבר Disk on key לא מוצפן למחשב, תעבוד גם בקמצטקה. על ה Scaling של 256 מעבדים כבר דיברתי מספיק והפרויקט לעשות אופטימיזציה ל SQL תוך ניצול היכולות האלה נקרא קלימנגרו והוא מרשים בביצועים שלו.

שלושה נושאים משכו את תשומת ליבי במיוחד, בכל המאסה הגדולה הזו של המידע. קודם כל Power shell ממצב את עצמו ככלי העבודה העיקרי של מנהלי מערכות. אם אתה מנהל מערכת הגיע זמן שתלמד Power shell ותלמד אותו טוב. שימוש באפלטים של Power shell, הולך להיות הבסיס של כל ניהול מערך מחשבים כלשהו בעתיד.

הנושא השני שכדאי להקדיש לו תשומת לב זה היכולת של המחשב לעשות boot מדיסק וירטואלי. תחזיק כמה אימג'ים שאתה רוצה, ותחליט בזמן אמת, אם להעלות את האימג' על הברזלים או על מכונה וירטואלית.

הנושא השלישי זה מה שקורה בעולם ה Hiper-V והוירטואליזציה. מעבר לתמיכה ביותר מעבדים ויותר זכרון בכל מכונה וירטואלית, יש שני נושאים משכו את תשומת ליבי במיוחד. נושא ראשון הוא שיוניקס (כן יוניקס) הופכת לאזרחית מדרג ראשון בעולם הוירטואליזציה של מיקרוסופט כולל תמיכה מלאב בשיפורי ביצועים. הדרישה באה מלקוחות שרצו פלטפורמה אחת לוירטואליזציה לכל תהליכי הקונסלידציה שלהם ולהרבה מהם היה גם יוניקס. נושא שני הוא מה שמסתתר תחת המינוח הקריפטי Live Migration. אתה יכול להעביר מכונה וירטואלית למכונה אחרת, דינמית, תוך כדי עבודה, ללא עצירה וללא הפסקה בשרות. המערכת מעתיקה את מרחה הזכרון ומפעילה את המכונה השניה באורח שקוף. ההדגמה היתה שחיברו ל Node מחשב Client שהציג סרט וידאו ועשה Down Load של קובץ, ותוך כדי זה, העבירו את המכונה הוירטואלית מ Node אחד ל Node אחר. המערכת עשתה את זה תוך פרק זמן קצר, כאשר לאורך כל התהליך לא היה אפילו גליץ' אחד בוידאו או ב Down load.

במחשבה שניה היה עוד משהו מעניין. בין השיפורים ב Power management יש ניהול דינמי של של החשמל, כך שאתה יכול לכבות יע"מ-ים שאינם נדרשים כרגע ולחסוך בצריכת החשמל של המערכת. נכון שזה מעניין רק מי שיש לו הרבה יע"מ-ים בקופסה, אבל בתחום השרתים, כבר כיום, 16 ליבות זה לא משהו נדיר מדי.

אה, ועוד משהו קטן, Windows Server 2008 R2 יתמוך רק ב 64 ביט. אם יש לך בעיה עם זה, חברת ידאג נותנת שירותי יעוץ והכונה (כולל מעבדה) למעבר ל 64 ביט. וכדאי שתתחיל עכשיו כדי לא להיות מופתע ב 2010. ושלא תגיד שלא הזהרתי אותך.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *