יום שני של ה PDC, תקציר מנהלים על ההכרזות, חלק שני, Live Services וה Mesh

4 בנובמבר 2008

תגיות: , ,
אין תגובות

קשה להסביר מה זה Mesh ומה הקשר שלו לזימזומילה Web 2.0. כן, כל מי שמצוי בנושא של web 2.0 יכול להסביר מה זה Mesh בצורה חוויתית. אבל זה עדיין נושא קשה להסברה מהבחינה הטכנית. אז בוא ונגדיר את מרחב הבעיה ומשם ננוע הלאה.

הבסיס הוא שגם המחשב הנייד או הביתי שלך וגם הטלפון שלך וגם ה Web לא הולכים להעלם וזה לא שהם נלחמים מי ינצח, אלא שהם יצטרכו ללמוד לחיות ביחד. תוסיף לזה שיש לכל אחד מאתנו יותר מאחד מכל סוג, דהינו, יש לך בבית מחשב (אחד לפחות), יש לך בעבודה מחשב (אחד לפחות), יש לך אחד נייד, בטח יש לך טלפון (אחד לפחות). אתה ניגש ל Web לפעמים מהבית, לפעמים מקפה אינטרנט ולפעמים מחדר המלון שאתה בחו"ל. המימד הזה נקרא בשפה הטכנית Devices. חשוב לשים לב שישנם Devices שהם שלך בלבד וישנם כאלה שהם משותפים,כמו המחשב בסלון או המחשב בקפה האינטרנט.

על כל אחד מה Devices הללו יש לך מידע שלך. תמונות, מסמכים, סרטי וידאו והמון דברים אחרים. המימד הזה נקרא בשפה הטכנית Data. ל Data מצורפים פרטי מידע כמו תגים ומאפינים המרחיבים את ה Data ואם נעשה את זה קצת יותר מוחשי אז זה למשל מה הרקע שאתה מעדיף בשולחן העבודה שלך, איזה אפקט אתה עשית על תמונה ספציפית או מה הנקודה שבה עצרת את הסרט כדי לענות לטלפון. הדברים הללו נקראים בשפה הטכנית Meta Data.

תוסיף לזה את רשימות הקשר שלך (בטלפון, בדואל, בעבודה ובכל אחד מהאתרים שאתה עושה להם Login. תוסיף לזה את השאלה מי אני ואיך אתה יודע שזה אני, שזה בשפה הטכנית Identification. ואם כל זה לא מספיק תוסיף לזה שלכל Device יש אולי יותר מדרך אחת לשתף מידע שזה בשפה הטכנית Communications.

אם זה לא ברור עדיין, אז אף אחד מהדברים האלה הוא לא בדיוק טבלה אלא יותר גרף של קישורים.

עכשיו שהגדרנו את מרחב הבעיה בוא נגדיר את הבעיה עצמה. הבעיה היא בעצם נורא פשוטה, איך לסנכרן ולשתף את ה Data במרחב ה Devices ובמרחב הגרף החברתי שלך.

ננסה לפרוט את הבעיה לפרוטות. איך למשל אני מוצא מספר טלפון של מישהו, שנמצא בטלפון הנייד שלי, על מנת להתקשר איתו מהמחשב בבית ? איך אני מראה את התמונה שצילמתי הרגע בטלפון, לחבר שנמצא רחוק ממני, על המחשב שלו בעבודה. איך אני מדווח לכל החברים שלי איזה סרט אני רואה כרגע במדיה סנטר. ואם אני חייב לעזוב את הבית באמצע הסרט, איך אני ממשיך לראות אותו מאותה נקודה בטלפון שלי (והסרט בכלל נמצא על המחשב שלי בעבודה).

אני יכול להמשיך בדוגמאות פרטניות מפה ועד לסוף הימים, אבל המעניין הוא לא הבעיה אלא הפתרון של מיקרוסופט לבעיה.

הכירו את Live Services, Live framework ואת Live mesh. אתה שם Agent בכל אחד מה Devices שלך, מקשר את התכנית שלך ל Agent, ומקבל סינכרון שקוף בין כל ה Agents של כל ה Data שלך. באותה הזדמנות אתה מקבל שרותי שיתוף, שמאפשרים לך לשתף את מה שאתה רוצה, לאיזה סט של חברים שאתה רוצה. נשמע מרשים ? מרשים עוד יותר שזה דורש מעט מאד תוספת קוד, על מנת לקחת את הישום שלך ולעשות לו Meshify (יעני לתת לו יכולות Mesh).  

הדוגמא המרשימה ביותר ב Key Note היתה הדור הבא של אתר ה iplayer של ה BBC. בגירסא הבאה  שלו תוכל לא רק לראות מה שאתה רוצה, אלא גם לשתף בזה את החברים שלך. כמובן שהחברים שלך יוכלו לשתף אותך. זה לא רק שיתוף במה ראית, אלא גם במה היו ההערות שלך על מה שראית, ואיזה קטעים היו מענינים ואיזה לא, ועוד המון מידע שיגרום לכך, שאי שם בעתיד, לא ה BBC יקבע לך מה אתה תראה, אלא החברים שלך יקבעו לך מה שתראה. לכו להקלטה של ה Keynote השני בערוץ 9 ודלגו ישר לדקה ה 127:00 ותתרשמו לבד. מי שרוצה פרטים נוספים אז שילך ל mesh.com.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *