יום שני של ה PDC, תקציר מנהלים על ההכרזות, חלק ראשון Windows 7.

29 באוקטובר 2008

תגיות: , , , , ,
תגובה אחת

אז ככה, Windows 7 זה ויסטה כפי שהיתה צריכה לצאת במקור לפני כשנה. הציניקנים יגידו שזה SP2 של ויסטה. מיקרוסופט תגיד שזה פרויקט מוהבי משופר. לטעמי, לא הגיע לויסטה מה שהיא חטפה. ניתן להתווכח עד כמה זה אשמת מיקרוסופט ועד כמה יש גורמים אחרים שהשפיעו. יש לי הרבה הבנה וידע, על התהליך שגרם לכך שהשם ויסטה הוא כיום מבחינה שיווקית, שם שרוף עם קונוטציות שליליות. אני אכתוב על זה פעם איל"ז. בכל אופן, על מנת להסיר ספק, וכדי למנוע אי הבנות מהפתיח. חשוב לי לומר, שלא אכפת לי מה כולם אומרים, מחשב העבודה שלי שאני עובד עליו שאות רבות ביום, עובד עם ויסטה 64. המדיה סנטר אצלנו בבית בסלון (שעובד הרבה שעות ומשמש כמרכז הבידור המשפחתי) עובד עם ויסטה 64. ושיקפצו לי כל המלעיזים, אצלי זה עובד, עובד טוב, ואני מאד מרוצה מויסטה 64. הרבה יותר מ XP.

אז מה חדש ב Windows 7 ? קודם כל זה עובד (יוסי תאגורי כבר התקין על הנייד שלו), ועובד מהר. זמן BOOT מהיר, צריכת זכרון נמובה, צריכת Power משופרת ועוד מליון דברים קטנים שכולם ביקשו ועכשיו הם קבלו. שיפורים בגרעין של מערכת ההפעל, שיפורים ביציבות ומה שהכי גרוע, אפשרות נוחה יותר לריכוך (שזה ההפך מהקשחה) האבטחה המובנית של ויסטה, למי שמטומטם מספיק לעשות את זה.

מבחינת המפתחים, כמה שיפורים ב UI שהכי Cool זה אולי תמיכה מובנית ב Multi Touch. כמה API חדשים ועוד כמה דברים. מבחינת IT כמה Policies חדשים ושיפורים בניהול מרחוק ובהטמעה. למי שצריך לתקצב כמה יעלה לו ללמוד ולהטמיע את החידושים, שיתקצב משהו כמו ההפרש בין XP ל XP SP2.

אני מצטער שאני לא נשמע מתלהב מדי. windows 7 היא מערכת הפעלה יותר טובה מויסטה SP1, אבל גם ויסטה היא מערכת טובה, יותר טובה מ XP, אבל לך תוכיח שאין לך אחות.

בכל מקרה מי שרוצה לשחק עם Windows 7, שיתפוס אותי בהזדמנות ויעתיק ממני את ה DVD – ים ואת ה VM – ים. גם במצבה כיום כ Pre Beta היא מדליקה (מנסיון אישי עם ה VM), ומה שהכי חשוב, עובדת באמת על המחשב ולא רק עם ה VM (תשאלו את יוסי).

למי שזה מענין, מחלקים בדוכן של windows 7 כרטיס חמרה USB עם המון צעצועים עליו, שניתן להשתמש בו כדי לכתוב בעצמך Device Driver על Windows 7. אבל כל מה שקשור ל Device Drivers נועד לשבוע הבא, לכנס של WinHec, שאני משתתף בו, ובגללו אני תקוע בניכר עוד שבוע. ואני מבטיח לבבלג לכם גם ממנו.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. Nir Tayeb29 באוקטובר 2008 ב 16:56

    מגניב, הולך לכנס של גוגל (מילה גסה פה?) יום ראשון? שאני אוכל להעתיק? תודה.

    הגב