לקראת ה PDC הכנת תכנית הרצאות

19 באוקטובר 2008

תגיות: , ,
אין תגובות

אחת הבעיות שיש לכל מי שהולך להשתתף בכינוס בסדר גודל של ה PDC זה לבחור לאיזה הרצאות ללכת מתוך המגוון העצום. אנחנו מדברים נכון לרגע זה על 194 הרצאות ב 18 משבצות זמן, שזה משהו כמו 11 הרצאות בממוצע על כל משבצת זמן. גם אם אתה ממוקד טכנולוגית, רוב הסיכויים שעל כל משבצת זמן יתחרו לך לפחות שלוש הרצאות. המערכת מספקת לך מספר מסננים שיכולים לעזור לך בהחלטה. קודם כל כמובן מסנן טכנולוגיה. אתה אמור להתמקד במה שחושב לך ומה שמעניין אותך, ולזרוק את כל השאר החוצה (כי ממילא גם כך לא תוכל להספיק הכל). פרמטר שני שיכול לעזור בסינון, זה הרמה של ההרצאה. אם אתה כבר מכיר את הנושא, רמה 100 או 200 לא יענינו אותך, אם אתה חדש בתחום, רמות 300 ו 400 לא יתאימו לך. צריך לזכור ש PDC עוסק הרבה בטכנולוגיות שמעבר לאופק, כך שהרבה נושאים חדשים לרובנו שם. גם כך לא תמצא ב PDC הרבה הרצאות ברמה 100. אם אתה מכיר את התחום הטכנולוגי הספציפי, תוכל לקבוע סדרי עדיפויות גם לפי הכרות (אישית או מבלוג) עם המרצה.

לאחר כל החיתוכים הללו הצלחתי להגיע למצב שבו יש לי על כל חריץ זמן רק חמש הרצאות, זה הזמן לחתוך בבשר החי. התוצאה הסופית הרצויה, היא שיהיו לי על כל חריץ זמן שלוש הרצאות, מסודרות לפי סדר עדיפויות. הרעיון הוא שאם אני הולך להרצאה בעדיפות הראשונה ומתאכזב ממנה באמצע, אני יכול להספיק לרוץ לעדיפות השניה (שזה לפעמים ריצה של קילומטר וחצי, אם זה בצד השני של מרכז הכנסים).

השיטה הזו טובה להכנת תכנית מאד גסה ולא מדויקת. הסיבה היא שכדי לעדן את התכנית, צריך להתחשב בפרמטרים נוספים. הפרמטר הכי חשוב לי לעידון התכנית, הם השקפים. דבר ראשון שאני עושה שאני מגיע לכינוס, זה להתחבר למערכת ולהוריד את כל המצגות לנייד. אני מגיע תמיד לילה לפני, ומנצל את הלילה במלון כדי לעבור על כל השקפים של כל ההרצאות. אני מתחיל ביום שלמחרת, וממשיך עד פחות או יותר שאני נרדם. מהשקפים אתה יכול לקבל תמונה יותר טובה על מה שהולך להיות בהרצאה. אתה יכול להתרשם, אם מה שחשבת שיהיה בהרצאה, לפי השם המדליק והתיאור המרתק, זה באמת זה, או שבעצם החומר שם מוכר לך כבר ממקורות אחרים וניתן לעבור לעדיפות השניה ולדלג על העדיפות הראשונה.

כמובן יש לקחת בחשבון את כל מה שמופיע בארוע הזה תחת הכותרת Un-Sessions, שזה פעילויות כמו שאל את המומחה, מעבדות התנסות, מעבדות תאימות, מעבדות המחקר של מיקרוסופט, מרחב דיון חופשי ותערוכת השותפים. לא צריך לשכוח גם את כל הבלת"מ-ים שנופלים עליך בארוע כזה, כמו פגישה עם מכרים מצוותי הפיתוח, מפגשים עם לקוחות ותיקים וחדשים ועוד שאר מריעין בישין

מה צפוי להיות מעניין השנה ב PDC ? מה לא. חשיפה ציבורית ראשונה של "אוסלו", חלונות ענן (וזה לא רק Share Point חדש, כפי ששמעתי כבר מישהו משמיץ), עיבוד מקבילי, התשתית של Live, ניהול זהויות, חלונות 7 (ויסטה הבאה), WCF הדור הבא, SilverLight ועוד המון נושאים מרתקים. 

אבל הכנת תכנית הרצאות זה רק חלק מעבודת ההכנה שלי לארוע כמו PDC. אני משקיע המון זמן בהתכוננות להרצאות על ידי איסוף ומעבר על חומר רקע בנושאים שמעניינים אותי. הסיבה היא שאני רוצה בזמן ההרצאה להתרכז בדקויות ולא בהבנה הכללית. יש המון חומר שמפוזר ברשת על הטכנולוגיות שמעניינות אותי ואני מניח שאפרט יותר על מקורות מידע בהמשך איל"ז.

לכל הפוסטים שלי על PDC 2008 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *