PDC 2008 כמה דברים על

19 ביוני 2008

תגיות:
3 תגובות

לא כל שנה מיקרוסופט עושה PDC. השנה יש PDC. זה אולי המקום לעשות קצת סדר בענייני הכנסים של מיקרוסופט ארה"ב למי שלא מתמצא. בגדול יש לנו Tech Ed, יש לנו MIX, יש לנו PDC אז מי נגד מי.

קודם כל MIX זו מין חיה מוזרה שמנסה להפגיש מפתחים, מעצבים ומקבלי החלטות לשלושה ימים כשהגורם המאחד העיקרי הוא שכולם לא ישנים שלושה ימים ומבלים הרבה זמן ביחד. ניתן לקבל מושג טוב יותר על MIX באתר של הארוע ו גיא בורשטיין כתב על ה MIX האחרון פוסט מפורט עם קישור להקלטות המצגות, יוסי תגוריי היה שם והתלהב (ויוסי חזק בלהתלהב ולהלהיב) וגם אלכס גולש היש שם וכתב על זה. כך שכל מי שרוצה לבדוק את הסחורה לקראת ה MIX הבא מוזמן. 

מעבר לרעיון האבסורדי שמפתחים ומעצבים מסוגלים לשבת ביחד על שולחן אחד בלי לריב (וגר זאב עם כבש ומיקרוסופט עם יאהו תרבוץ) ועוד ביחד עם אנשי עסקים ?!. הרושם האישי שלי ממה שהארוע הקרין, הוא של קצת יותר מדי מ Web 2.0 וקצת יותר מדי בועתיות והרבה אלכהול. יכול להיות שאני כמובן טועה אבל בהנחה שהתקציב שלי מוגבל (והוא מוגבל), הארוע הזה ממוקם אצלי במקום שלישי בעדיפות.

החיה הבאה זה ה Tech Ed שהסתיים פחות או יותר השבוע באורלנדו. טק אד זה הארוע הקנוני שבו מיקרוסופט מעדכנת את המפתחים ואנשי ה IT בטכנולוגיות העדכניות שלה (דגש על עדכניות). הכנס הזה תמיד פנה לשני הקהלים, מפתחים ואנשי IT. באיזה שהוא שלב זה הפך לשני כנסים אחד למפתחים ושני לאנשי IT. המותג Tech Ed מיוצא לרחבי העולם ויש לו גירסא אירופאית וכמובן גירסא ישראלית. עם כל הכבוד לגירסא הישראלית (ויש לי כבוד), 2.5 ימים זה מעט מדי. במגבלות התקציב שלי אני תמיד משתדל להשתתף גם בארוע האמריקאי. אני אישית מעדיף את הטק אד האמריקאי על זה האירופאי, גם בגלל שהארופאי יוצא משמעותית יותר יקר מהאמריקאי וגם בגלל שהאירופאי נמצא בדרך כלל בפיגור אחרי האמריקאי ואני מעדיף לקבל את הידע מוקדם ככל האפשר.

אחרון אחרון חביב בארועים הגדולים של מיקרוסופט ארה"ב זה ה PDC. בניגוד ל Tech Ed ה PDC מתרכז במפורש בטכנולוגיות עתידיות, לא כאלה שכבר ישנם על המדפים. זו גם הסיבה ש PDC לא יוצא כל שנה, אלא רק מתי שלמיקרוסופט יש משהו חדש בקנה, שהגיע לשלב של אלפא מתקדם. זו גם הסיבה שאני עושה כל מאמץ לא לפספס אף PDC. זו גם הסיבה שהכינוס הזה נמצא אצלי במקום ראשון בסדרי העדיפויות.

ולמה פתאום נזכרתי ב PDC ? מפני שלפני שבוע בערך נפתחה ההרשמה המוקדמת Early Bird לארוע. מיקרוסופט שומרת את הקלפים קרוב לחזה ולא אומרת מה בדיוק הולך להיות שם. בדיוק כפי שהיא שמרה את הקלפים קרוב לחזה ב 1999 כשהציגה ב PDC בפעם הראשונה את ה CLR. אני כמובן לא יודע מה הטכנולוגיות העתידיות שמיקרוסופט הולכת להציג שם (ואם הייתי יודע בטח הייתי חתום על NDA שלא היה מאפשר לי לדבר על זה) אבל להלן מה שמיקרוסופט עצמה אומרת.

This year, you’ll hear more details about our services platform, the future of Windows, mobility, and our next generation of developer tools. And there are always a few surprises

כל אחד רשאי לפרש את זה איך שהוא רוצה, אבל שמדברים איתי על Service Platform המילה הראשונה שקופצת לי לראש זה אוסלו וגם עוד אוסלו אולי גם . שמדברים איתי על The future of windows מה שקופץ לי לראש זה Windows 7 ואולי אפילו יותר מעניין האתר הזה ויש עוד כמה דברים שקופצים לי לראש בתחום כלי הפיתוח וגם דברים אחרים שנובעים משמועות ששמעתי במסדרונות מיקרוסופט (ואני לא מתכוון לחשוף מקורות). אני חושב שזה הולך להיות ה PDC המעניין ביותר מזה שמונה שנים.

אני לא יודע אם PDC מעניין אתכם או לא, אם כן, ואתם רוצים להכין את הארגון שלכם טוב יותר לקראת הטכנולוגיות העתידיות של מיקרוסופט, אני לא הייתי מתמהמה עם ההרשמה. התחושה שלי אומרת שההרשמה לארוע הזה תסתיים מהר מהמצופה בגלל הביקוש, ושלא תגידו שלא הזהרתי אתכם. 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 תגובות

 1. dotmad20 ביוני 2008 ב 12:05

  הבעייה היא העלות – אני חושד שרק מנהלים בכירים (CTO ודומיהם) מסוגלים לשכנע את הארגון להוציא את ההוצאה הכספית הנכבדת הזו.

  הגב
 2. Doron Ben-David20 ביוני 2008 ב 22:36

  🙂 נתראה שם.. אם תכוון להולידיי אין שליד המרכז, נוכל להתראות בארוחות הבוקר והערב 🙂

  הגב
 3. Noam22 ביוני 2008 ב 18:08

  נתראה שם, עבר יותר מידי זמן מה PDC הקודם

  הגב