חוויות מיום עיון על SOA, WCF ואתה

26 בדצמבר 2007

תגובה אחת

הרבה מדברים על SOA, ולכל אחד יש את ה SOA שלו. Juval Lowy הוליך את המשתתפים צעד צעד לאורך התפתחות הטכנולוגיה של הפיתוח על מנת להדגים ולהוכיח את הנקודה ש WCF הוא שפת התכנות הבאה.

בתור אחד שעבר את כל המהפכות הטכנולוגיות שיובל תאר, החל מקידוד קוד בביטים למחשב PDP8, דרך שפת Asembly, דרך שפות ה Goto למיניהם כמו COBOL או FORTRAN, דרך התכנות הפרוצדורלי של Pascal ו C, המעבר ל C++ וכל נושא ה OO, משם ההמהפכה של תכנות מבוסס אינטרפייס וקומפוננטות עם COM ו DCOM ו COM++, ו Enterprriz services ועם המעבר ל .NET והלאה, הדיון הזכיר לי הרבה נשכחות.

מה שהיה חשוב בדיון שלו, היה הניתוח למניעים העיסקיים מאחורי כל מעבר טכנולוגי, המגבלות של כל טכנולוגיה ומה בדיוק אתה מרויח ומה אתה מאבד במעבר לאורך הסולם האבולוציוני. זה  היה דיון חובה לכל מי שעוסק בארכיטקטורה וכל ארכיטקט היה נהנה ממנו. יובל שם דברים בפרופורציות והכשיר את הקרקע לשלב הבא. 

המהפכה הבאה, שכבר מתרחשת כרגע, היא התכנות בשפת ה WCF. כן זו שפה ממש כמו C++, יש לה אופרטורים והרבה אלמנטים של שפה שדורשת לימוד והבנה כמו כל שפה אחרת. היתרון של השפה, והגורם העיקרי להצלחה שלה הוא שאתה מתמקד בלוגיקה ולא בצנרת. אני לא מחדש לכם הרבה אם אני מגלה לכם שמחקרים מראים ש95% מהיישום שלך הוא אינסטלציה ורק 5% זה לוגיקה עיסקית.

כמו שהרבה מתכנתים במעבר מ C ל C++ המשיכו לכתוב C מבלי להבין מה המשמעות האמיתית של מעבר ל C++ ו OO, יש ויהיו הרבה שישתמשו ב WCF מבלי להבין אותו כמו שצריך. כמו כל מהפכה טכנולוגית יקח לה זמן עד שכולם יבינו איך להשתמש בה נכון. יובל האיר בזרקור את כל הפינות הבהירות והאפלות של התהליך המתרחש כיום אצל רובנו.

האם WCF זה SOA ? לא, בדיוק כמו ש C++ זה לא OO. אבל SOA זה הכיוון והרקע התיאורטי שהבנה טובה של העקרונות שלו יכולה לעזור לך לבנות יישומי WCF טובים יותר. במעבר בין התיאוריה לתכלס ובשימוש הנכון בעקרונות של המערכת, טמון בעצם ההבדל בין ההצלחה והכשלון של פרויקט ה WCF הבא שלך.

 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. kolbis26 בדצמבר 2007 ב 14:24

    אם כך אני מצטער שלא הגעתי.

    הגב