לעבוד על ויסטה עם VS2008

17 בדצמבר 2007

תגיות: ,
2 תגובות

לפני כמה ימים התקנתי סוף סוף את Visual Studio 2008 על Vista כדי לראות איך הם עובדים ביחד. העברתי לשם כמה פרויקטי מעבדה שלי והתחלתי לעבוד. הסתבר לי שלא רק שהם עובדים, אלא שהם אפילו עובדים טוב ביחד. התחלתי לגלות אצלי סימנים מדאיגים של התמכרות גם לויסטה וגם ל VS2008. גיליתי שאני מעדיף לעבוד על הויסטה בזמן הפיתוח יותר מאשר על ה XP בגלל המון יתרונות קטנים שביחד מצטברים לנוחיות עבודה גדולה יותר ולמהירות פיתוח גבוהה יותר. 

הסיבה שעד היום לא הפעלתי את VS2005 על ויסטה וגם לא המלצתי ללקוחות שלי לעבור לויסטה כמערכת בסיס למפתחים שלהם. נובעת מהעובדה הפשוטה, שכדי לעבוד עם VS2005 על ויסטה, היית צריך להיות אדמיניסטרטור על מחשב הפיתוח שלך. בסביבות הפיתוח שאני אחראי עליהם, מפתח לא רץ כאדמיניסטרטור. אין שום סיבה למפתח להיות אדמיניסטרטור בזמן שהוא מפתח. לא צריך הרשאות אדמיניסטרטור שאתה כותב קוד, לא בזמן שאתה מהדיר קוד (מקמפל) וגם לא בזמן שאתה מנפה שגיאות (מדבג). הפעלה של VS2005 על ויסטה חייבה אותי להריץ אותו כאדמיניסטרטור, וזה היתה סיבה מספיקה לפסול את ויסטה כמערכת בסיס לשולחן העבודה של המפתח.

לעומת זאת VS2008, בניגוד מוחלט ל VS2005, מכיר טוב את ויסטה. אתה לא צריך להיות אדמיניסטרטור כדי לעבוד איתו. לא צריך לנטרל את ה UAC כדי לעבוד נורמאלי. זה פשוט רץ. כשאתה עושה משהו שדורש הרשאה, המסך השחור מגן עליך. ככה אתה יכול לגלות בקלות, אם הקוד שלך מנסה לגעת באזורים אסורים ואתה יכול לתקן את זה כבר בשלב הפיתוח. בקיצור ללכת עם ולהרגיש בלי. 

כך שהחל מהיום, כל מי ששמע ממני את ההמלצה שמפתח עובד רק על XP, ושלא כדאי לעבור לויסטה כמערכת פיתוח, קבל תיקון. מרגע שיצא VS2008 מפתח עובד רק על ויסטה. כמה שתעבור לסביבת הפיתוח הזו יותר מהר, ככה תוכל לנצל את יתרונות ה UI שויסטה נותנת לך מהר יותר והיעילות (פרודוקטיביטי) של הפיתוח שלך תגדל. אל תקח את המילה שלי בשביל זה, תנסה בעצמך, רק תיזהר, זה ממכר.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. חגית אלמוג8 בפברואר 2008 ב 20:32

  מדוע אין ברשותי להתחבר ל-VPN כדי להתחבר מהבית לרשת בעבודה תמיד מפנים אותי למנהל הרשת בחברה ולאחר בדיקה נמצא כי הויטסה לא תומכת עדיין בשרות של VPN
  מצפה לתגובה מתי אוכל להתחיל לעבוד מהבית!!!
  תודה
  חגית

  הגב
 2. ירון13 במרץ 2008 ב 21:13

  אצלי לפחות עבודה עם VS2K8 על Vista מול אתר IIS מקומי דורשת הרצה כ- Administrator.

  הגב