מכונת הפיתוח החדשה שלי 01

15 בדצמבר 2007

תגיות: ,
3 תגובות

מי שעוקב אחר המלחמה הדון קישוטית שלי מול כלל הדילרים בארץ בנושא המחשב הנייד החדש שלי (שעדיין לא קניתי) בוודאי ישמח לשמוע שכפתרון ביניים, קניתי מכונת פיתוח לשימוש היום יומי שלי בעבודה.

קניית מחשב חדש היא הזדמנות לפצות את עצמך על כל מיני תיסכולים שהצטברו משך השנים אז החלטתי להתפרע קצת (לא יותר מדי). מאחר ואני מפתח כרגע כמה מודולים לסדנא בנושא עיבוד מקבילי ועבודה עם 64 ביט. החלטתי ללכת על Core 2 Quad. זה העלה את תג המחיר ב 200 דולר בערך, אבל אי אפשר לבצע מדידות ביצועים של עיבוד מקבילי עבור n=1,2 בלבד. מערכת ההפעלה היא כמובן Vista 64 Ultimate, מה שהעלה את תג המחיר ב 100 דולר נוספים. בנושא הגרפיקה לא השתוללתי, אני לא מצפה להכנס בזמן הקרוב לאנימציות ממוחשבות רב מימדיות, אז התפשרתי על רכיב גרפי מובנה על לוח האם. אני בכלל חסיד של מערכות שכוללות את הכל על לוח האם ומאחר ואני מכיר את הלוחות של אינטל וגם הייתי בלחץ זמן, לא חיפשתי ספקים אחרים, אלא עברתי על הטבלה של לוחות האם המובנים של אינטל שמיובאים לארץ ובחרתי ב DG33BU.

כבר כמה שנים טובות לא יצא לי להרכיב מחשב וחששתי שמא איבדתי את המגע, אבל מסתבר שהרכבת מחשבים זה כמו לרכב על אופניים, זה חוזר אליך די מהר. המארזים המודרניים היום כמעט ולא משתמשים בברגים וכל ההרכבה לקחה לי בסביבות שעה ורבע. ההתקנה של מערכת ההפעלה (להזכירכם גם ויסטה וגם 64 ביט) לקחה כ 30 דקות.

הדבר הראשון שעשיתי אחרי התקנת מערכת ההפעלה, היה להתקין את ה VPC2007 גירסת ה 64 ביט ולהעביר למכונה החדשה את אחת ממכונות הפיתוח הוירטואליות שלי (32 ביט), כדי לראות אם זה באמת עובד. לא רק שזה עבד, אלא זה גם רץ הרבה יותר מהר (ולא בגלל ה Quad כי המכונה הוירטואלית היא 32 ביט ומשתמשת רק ב Thread אחד).

לאחר שראיתי שזה עובד, התחלתי לעשות קצת סדר ולקנפג קצת את המכונה. נתקלתי בהמון נקודות מענינות לאורך הדרך ואני אשתף אתכם בחוויות שלי מהמכונה החדשה ככל שיהיה לי זמן לכתוב.

למען הרשומות אני רוצה לחזור על השורה התחתונה. מחשב חדש, Vista 64, שעתיים עבודה, הכל עובד ויותר מהר.

לכל הבורים ועמי הארצות שכל הזמן מנסים לשכנע אותי שויסטה זה רע וש 64 ביט זה בכלל משהו שלא עובד. אז לכל המלעיזים, תרשו לי להגיד לכם את המשפט, שכל מפתח אומר לאיש ה QA כאשר הוא בא אליו עם Bug. "אצלי זה עובד ללא בעיות"

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 תגובות

 1. Alan15 בדצמבר 2007 ב 23:12

  Does VPC 2007 use more than one core (on the host PC) ?

  הגב
 2. OhadAston16 בדצמבר 2007 ב 9:17

  לול, אהבתי את הפסקה האחרונה.

  בכל אופן, אני לא חושב שכל העניין הזה הוא בורות, למרות שלמיטב הבנתי ההתקפה על ויסטה יצאה מכל פרופורציה (אבל זה לא רק על ויסטה, זה קורה בכל תחום כשמגיעים לתקשורת שאוהבת להשמיץ כל דבר שזז (וגם כאלו שלא זזים)), בכל זאת מדובר על מערכת חדשה וכבדה יותר (לא שזה רע, בכל זאת, גם XP היא כבדה יותר ממערכות הפעלה קודמות).

  הגב
 3. Sasha Goldshtein16 בדצמבר 2007 ב 17:58

  IIRC, VPC '07 can only emulate a single processor for the guest OS. So presumably, it only uses a single processor on the host OS as well. However, if you have several virtual machines running at once, you could make use of all cores you have on the host.

  הגב