דברים שרציתי להגיד לטרולים 01

5 בדצמבר 2007

תגיות: ,
6 תגובות

אני שונא טרולים, פשוט מתעב אותם, אין לך משהו שיכול להרוס לי את היום (או הלילה) כמו טרול דביל שמסתובב חופשי בבלוג שלי וכותב שטויות. לטרולים יש הרבה תכונות משותפות לדואר זבל ולטלמרקטינג (שגם אותם אני שונא), הם נכנסים למרחב הפרטי שלך מבלי שהזמנת אותם, הם מחייבים אותך להקדיש להם זמן מבלי שביקשו את רשותך לעשות את זה והם מנסים להעביר דרך הבלוג שלך, מסרים דביליים שמעידים יותר מכל על רמתם המוסרית הנמוכה ורמתם האינטלקטואלית השואפת לאפס מאשר על כל דבר אחר.  אני יושב לפעמים שעות כדי לנסח דברים הכי טכני ומדויק שאפשר. אני עושה את זה כי אני נותן כבוד למי שמקדיש את זמנו היקר וקורא את הבלוג שלי (וגם ככה יש לי יסורי מצפון בגלל שלא דייקתי מספיק). ואז בא טרול שלא הזמנתי, שבבירור לא שייך בכלל לאלה שעבורם אני מתאמץ לכתוב את הבלוג שלי, שבבירור לא מבין אפילו על מה אני כותב, מנצל את הבמה החופשית לתגובות שאני מאפשר לכל מי שהבלוג באמת מיועד לו, ובלי לבקש אפילו רשות, מכניס רעש מיותר למערכת.

הטרולים נורא קלים לתפעול. יש להם סף תגובה נמוך, ותגובות צפויות לחלוטין. כל מה שאתה צריך כדי למשוך אש של טרול זה לכתוב משהו כמו "חלונות טובה יותר מיוניקס" או "חלונות טובה יותר ממקינטוש" או "קוד פתוח לא מחוסן בפני בגים". מסתבר שגם ויסטה זה דבר טוב, היא סיבה טובה לטרולים להראות את רמת ההשכלה הנמוכה שלהם. אתם מוזמנים לעקוב אחר התגובות למאמרים שלי ב Ynet מלפני כמה שנים על מנת לראות שטרול נשאר תמיד טרול. הטרול מעצם טבעו בטוח שיש לו מונופול על האמת המוחלטת ואל תבלבל אותו עם עובדות ולמעשה שום דבר שלא תעשה או תכתוב לא יגרום לו להפסיק להיות טרול.

ההצלחה ההולכת וגדלה של אתר הבלוגים של מיקרוסופט ישראל הוא כמובן ברכה לכל מי שבולג בבמה הזו, אבל מצד שני להצלחה יש מחיר של הגדלה משמעותית בכמות הטרולים.

מי ששואל מה פתאום נזכרתי בטרולים, מוזמן להסתכל בתגובות הדביליות והילדותיות לבלוג שלי על זה שניתן להתאים את ויסטה למחשב איטי. טרולים, אם יש לכם משהו חכם לומר, לכו ותפתחו לכם בלוג ועזבו את הבלוג שלי במנוחה (כאילו שזה יעזור, נו מילא לפחות הוצאתי את זה).

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

6 תגובות

 1. OhadAston5 בדצמבר 2007 ב 23:13

  לא הבנתי אם היו שם תגובות של טרולים שמחקת או שדיברת על התגובות הקיימות.

  הגב
 2. Maya Shoval5 בדצמבר 2007 ב 23:53

  אני חושבת שהבעיה העיקרית היא שאותם טרולים הם אלו שתמיד יגיבו.
  אני נמנית על הקוראים הקבועים שלך, ותמיד נהנית מהפוסטים ומהשפה המיוחדת שלך (ממנה נהנתי גם בעבר בהרצאות וביוזר-גרופס) – אני רק לא כל כך מגיבה.
  הבלוג שלך קולח ומהנה, ואני בטוחה שיש כמוני עוד רבים וטובים שנהנים מהפוסטים אך לא מגיבים.

  הגב
 3. שניר דוד6 בדצמבר 2007 ב 0:12

  התכוונת אליי? כי אני בהחלט נימקתי שם את דעתי למה לא צריך לעבור לויסטה. אני לא באתי ואמרתי "ויסטה גרועה" כמו כל טרול מצוי. אני נימקתי את התגובה שלי.
  הבעיה היא לא עם התגובה שלי כי אם ההתיחסות שלך אליה. לבוא ולכתוב פוסט בבלוג של "אני שונא טרולים. הנה מקום שבו יש תגובה של טרול שלא צריכה שום התייחסות" זו הדרך הקלה ביותר לענות. כמו שאמרתי, אם הייתי רושם "ויסטה גרועה" או "תחזרו לXP מהר!!!" הייתי מבין אותך. אבל נתתי שם נימוק. בלוג מיועד לדיון בין הכותב לטוקבקיסטים שלו. אתה רשמת פוסט, אני חולק עליך ונתתי את דעתי. השלב הבא בדיון הוא או שאתה עונה על מה שאמרתי כשחלקתי עליך את דעתי או שתבחר לא לענות, אבל לבוא ולומר שאני טרול שלא שווה התייחסות זה זלזול ותו לא.

  הגב
 4. GadiM6 בדצמבר 2007 ב 5:52

  הי אוהד,
  אני כעקרון לא מוחק תגובות, גם לא של טרולים, כך שהתכוונתי למה שיש שם.

  הגב
 5. GadiM6 בדצמבר 2007 ב 6:00

  הי מאיה,
  אני בדרך כלל לא מגיב לתגובות, לא מתוך זלזול בכותבים חלילה, אלא בעיקר בגלל חוסר זמן. אני מעדיף להקדיש את המעט זמן שיש לי לטיפול בבלוג לכתיבת חומר חדש (ובכך אני אולי לא משחק את המשחק של הבלוגים בצורה מלאה). אבל אני קורא תמיד את כל התגובות ואם מגלים לי טעות אני מתקן מיד ומסמן את התיקון בבירור. ואם אני מבין מהתגובות שהמסר שלי לא היה ברור מספיק, אני בדרך כלל מקדיש לנושא כניסה נוספת ולא מגיב ישירות לתגובה. זו הסיבה שכניסה של טרול שפשוט מבמבז לי ולקוראים זמן יקר מפריעה לי כל כך. תודה על המחמאה.

  הגב
 6. GadiM6 בדצמבר 2007 ב 6:51

  הי שניר,
  אתה לא טרול מצוי, כך שהתגובה שלי על הטרולים לא בדיוק מכסה אותך. אם צריך, אני מתנצל בזה הרגע. כך שאתה יכול להוריד את הלהבות. כתבתי על טרולים ואתה פשוט היית בקו האש (תגיד תודה ליניר ולאשר). ואני לא מתכוון חס וחלילה להתעלם ממך, כי (ואל תיקח את זה אישי) אתה דוגמא טיפוסית לכל הדברים שאני שומע על ויסטה, דברים שלפי הנסיון האישי שלי אינם נכונים. אני אתיחס לכל הנימוקים שהעלית בעתיד בצורה מפורטת (ולא יפתיע אותך אם יסתבר לך שאני חולק כמעט על כל אחד מהם).

  הגב