חוויות מכנס אינטל 20071121

22 בנובמבר 2007

2 תגובות

אתמול ביליתי כל היום בכנס מפתחים של אינטל, לא הייתי לבד, היו באולם כמה מאות איש. למי ששואל מה לאינטל ולמפתחים, מוזמן לשוטט קצת באתר המפתחים שלהם. מי שרוצה להציץ קצת יותר בכיוונים העתידיים של התכנות מוזמן לאתר ה WhatIf שלהם. 

הדבר הראשון שבאתי להוציא מהכנס היה מידע על הארכיטקטורות הנוכחיות והעתידיות של אינטל. הדבר השני היה ללמוד יותר על כמה מכלי האנליזה ואיתור הבעיות שלהם (הבטיחו לתת אותם חינם ל 200 הראשונים שיגיעו).

להלן כמה פנינים שליקטתי משך היום.

בארכיטקטורת נהלם שהוכרזה זה עתה יש עד שמונה קורים, שכל אחד מהם מסוגל להריץ שני נימים (Threads) בו זמנית ואתה יכול לכבות ולהדליק כל אחד מהם בהתאם לעומס. וזה עוד כלום לעומת מה שמחכה לנו עוד שנתיים.

המעבר ל 45 ננו והשימוש בהפניום (כן, יש חיה כזו בטבלה המחזורית), איפשר להוריד צריכת חשמל בפקטור של 10.

יש מעבד חדש בשם silverthorne שעובד בסט הפקודות הרגיל של אינטל אבל בגודל זעיר ועם צריכת חשמל מינימאלית ומיועד במיוחד לתחום הנמוך של מכשירי הצריכה.

הראו לנו את ה ClassMate PC שזה התשובה של אינטל למחשב לכל ילד בעולם המתפתח. כבר יצא לי לשחק איתו לפני כמה חודשים והוא די חמוד. דרך אגב, מנהל האזור של אינטל מחפש יזם שינסה להרים את ה CollageMate שזה אותו דבר כמו ה ClassMate PC רק הרבה יותר חזק ויקר והוא מבטיח שיתוף פעולה מלא.

העולם המקבילי (וגם העולם של 64 ביט) כבר נמצא בכל חמרה שאתה קונה היום, מי שנמצא מאחור זה דווקא מפתחי התכנה שלא יודעים בדיוק מה לעשות עם כל המקביליות הזו. מעניין שאת המסר הזה בדיוק, שמעתי כבר בביקור שלי ב WinHec השנה כמעט באותם מילים. מתכנת שיוצא מהאקדמיה לא מוכשר כמעט בנושא שימוש במערכות מקביליות. מתכנת יישומים יעשה הרבה כדי לא להיכנס לקוד המשתמש ביותר מנים אחד, ואם יכריחו אותו, יש סיכוי סביר שמה שתקבל זה קוד שיתעופף (במקרה הטוב) או יתקע ב DeadLock (במקרה הטוב יותר) בגלל חוסר הכרות עם התיאוריה שמאחורי הנושא. אז מה עושים ? מפתחים קהילה ואתר בלוגים וגם עוזרים לאקדמיה (ליאור צורף יאהב את זה)

אינטל מקדישה משאבים רבים לנושא הקוד הפתוח, ובכלל כל פעם שעולה נושא שנראה להם מעניין, כמו למשל צריכת החשמל, אינטל פותחת לו אתר קהילה.

הציטטה שהכי הצחיקה אותי נאמרה על ידי אחד המרצים מחו"ל שאמר שהסיבה שקוראים לתכנה תכנה זה ש the delivery date is soft.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

  1. OhadAston22 בנובמבר 2007 ב 19:18

    מעניין מאוד, תודה על העדכונים!

    הגב