המחשב הניד החדש שלי 04 ומה עם תאימות נוהגי חמרה לויסטה 64

11 בנובמבר 2007

תגובה אחת

התגובה הבאה שקיבלתי מהדילרים היא לא כדאי לך לקחת 64 ביט, כי אין Device Drivers ל 64 ביט, ושום דבר לא ירוץ לך שם. שאלתי את הדילרים מה בדיוק לא רץ, מה בדיוק היתה הבעיה, על איזה חמרה בדיוק מדובר ומה היתה הודעת השגיאה. לא הצלחתי לקבל תשובה ברורה. זה פשוט לא יאומן כמה מאמץ משקיעים הדילרים כדי לחסום את ויסטה ואת 64 ביט.

אז בואו ונעשה פה קצת סדר. קודם כל אם אתה יצרן של חמרה והחמרה שלך מיועדת לריצה על ויסטה, יש להניח שהעברת את ה Device Driver שלך את תהליך ההסמכה והחתימה לויסטה. אם לא עשית את זה, אתה לא חמרה שאני מתעניין בה. כי אם אין לך 400 דולר לקבלת החתימה, יש להניח שגם לא השקעת בבדיקת החמרה שלך כמו שצריך, ומי יודע איזה צרות נוספות מחכות לי איתך. אם כן עשית את תהליך ההסמכה, אז אני יודע בבטחון שזה עובד גם ב 64 ביט. כי בניגוד לתהליך ההסמכה ל XP, שבו 64 ביט היתה אופציה. בתהליך ההסמכה של ויסטה אתה מחוייב לספק את ה Device Driver שלך גם בגירסת 64 ביט, על מנת לקבל את התעודה. מה שאומר, שלחומרות שאני מתכנן לעבוד איתם, יש Device Drivers מתאימים ל 64 ביט.

כמה חומרות כאלה יש, שגם תומכות בויסטה וגם תומכות ב 64 ביט ? אלפים רבים. אל תקחו את המילה שלי, לכו לאתר http://winqual.microsoft.com/HCL/Default.aspx ובדקו בעצמכם. סמנו תאימות ל 64 ולחצו על Start. יש שם אלפי חומרות שתומכות ב Vista 64 bit. כל מה שאני צריך לעשות, זה לבדוק אם המחשב שמוצע לי על ידי הדילר נמצא שם. כי אם הוא נמצא שם, אני יודע שהחמרה שלו תומכת גם ב Vista וגם ב 64 ביט ואין לה בעיות של Device Drivers.

אבל הבעיה היא שלא אני צריך לעשות את זה, הדילר צריך לעשות את זה. הדילר צריך לדעת מה הוא מוכר לי, ובטח הוא צריך לדעת אם מה שהוא מוכר לי נמצא שם באתר ועבר הסמכה לויסטה 64 ביט.

ולא, אני עדיין לא קניתי את המחשב הנייד החדש שלי. לא בגלל הדילרים, אלא בגלל שהייתי קצת עסוק בחודש האחרון. יש כאן עדיין הזדמנות עסקית פתוחה לדילר, ולא משנה מאיזה מותג, שירים את הכפפה, ויציע לי את מה שאני מבקש. כל מה שאני רוצה זה מחשב נייד, עם יותר מיע"מ אחד (יע"מ – CPU), שתומך ב 64 ביט, עם 4 ג'יגה זכרון, עם דיסק מספיק גדול, במהירות 7200 RPM לפחות, מותקן מראש על ידי היצרן ל Vista Ultimate 64 bit,ושיריץ את ויסטה היטב, במחיר סביר. יש איזה דילר ששומע ? 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

 1. Noam12 בנובמבר 2007 ב 9:56

  גדי,
  לפעמים וזה אחד מהמקרים צריך לעשות את עבודת הרגלים לבד, אף דילר לא יעמיק מספיק על מנת לספק את הדרישות שלנו.

  בנוסף, מאחר ואנחנו גרים בארץ הקודש בה "הומצא" כל דבר אפשרי והיבואנים יודעים "יותר טוב" מאיתנו מה אנחנו צריכים -> המבחר של הדגמים המיובאים ארצה מוגבל מאוד.

  עד היום כל המחשבים שלי נקנו בארץ האפשריות הבלתי מוגבלות (בניגוד לכאן שזה ארץ המגבלות הבלתי אפשריות) ועברו הסבת מקלדת בעלות "הנוראית" של 150 ש"ח לחריטה.
  אז אופציות אפשריות אשר טובות גם כלכלית וגם טכנית ניתן למצוא ב Dell.Com או אם יש טיפה זמן ב Dell Outlet שם מוכרים מחשבים בקונפיגורציה שמישהו אחר הזמין וביטל.

  הגב