המחשב הנייד החדש שלי 02 למה ויסטה

14 בספטמבר 2007

אין תגובות

מאד מעניין לדבר עם דילרים של חמרה על ניידים. אתה לומד המון. ואני לא מתבייש לשאול שאלות דביליות, כי גם אם התשובה נראית ברורה לכאורה, הדקויות לפעמים פותחות לך עולם חדש של ידע.

התגובה הראשונה שנתקלתי בה היתה "למה אתה צריך ויסטה, מה רע ב XP ?". לומר את האמת, אין שום דבר רע ב XP, אבל ויסטה טובה יותר ואני רוצה את הערך המוסף שהיא נותנת לי מהמון סיבות. אני כאיש טכני רואה את הסיבות הללו בבירור, אבל רוב הצרכנים אינם אנשים טכניים ואם הדילר לא ימליץ להם על ויסטה, הם ימשיכו להשתמש ב XP עד שהוא ימות (אי שם בסביבות 2009). זה לא בעיה שלי שהדילרים לא מבינים למה ויסטה זה משהו שחשוב להם להציע ולמכור ללקוחות שלהם, זה בעיה של מיקרוסופט, אני יודע למה אני עובר לויסטה. 

כל פלטפורמת מיחשוב בסופו של דבר היא אוסף של שרותים למשתמש ולמפתח. כמי שמלווה בין השאר תהליכי הטמעה, אני יודע שמהירות הלימוד של השימוש במערכת ההפעלה ומהירות הלימוד של ביצוע תהליכים הקשורים לעבודה, הם גורם חשוב בעלות הכוללת של הטמעת פרויקט.יעקוב גרינשפן יכול למלא ערב שלם ב"למה מימשק המשתמש של ויסטה חוסך לך זמן", והוא עושה את זה הרבה יותר טוב ממני. אני רק יודע שאם המערכת מוטמעת מהר יותר ובקלות רבה יותר אצל משתמשי הקצה, אני חוסך כסף לפרויקט.

כמי שמלווה גם פרויקטי פיתוח, אני חסיד גדול של שימוש בשרותים קיימים של מערכת הפעלה, במקום להמציא את הגלגל מחדש. אם אני יודע שמערכת ההפעלה של מחשב המטרה לפרויקט היא ויסטה, יש לי הרבה יותר שרותים מוכנים בארגז הכלים שלי, מאשר אם מדובר לצורך העניין ב Windows 2000 (שמתה לפני שנתיים) ומעלה. כל שרות כזה הוא קוביה מוכנה בתשבץ של היישום שאני מתכנן, ולפיכך מקטין בצורה משמעותית את עלות הפיתוח. בהתחשב ששנת אדם של מפתח זה בסביבות 80,000 דולר,שזה בערך עלות של 40 מחשבים ניידים סופר חדשים עם ויסטה מותקנת עליהם ובערך פי שניים בעלות של מחשבי שולחן כאלה. אני גם רואה את הערך הכלכלי שויסטה נותנת לפרויקטי פיתוח.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *