על זרה מושלמת ודמות מומחה המחשבים בסרטים

15 באפריל 2007

תגובה אחת

זוגתי שתחיה, גררה אותי לראות את הסרט זרה מושלמת עם ברוס ויליס והאלי ברי, אני לא הולך להמליץ עליו ואני גם לא הולך לא להמליץ עליו, זכותו של כל אחד ללמוד מה הטעם שלו בדרך הקשה, אני רק ארמוז שאם אתה מצפה שהסרט יהיה בנוסח "מת לחיות" או משהו כזה אז זה לא.

הקטע שהציק לי מאד בסרט היה דווקא שחקן המשנה ג'ובאני ריביסי שמשחק את תפקיד אשף המחשבים מיילס היילי. הפריע לי מאד הסטריאוטיפיות של הדמות שהוא מייצג. יש לו כמובן כמה מסכי מחשב גם בעבודה וגם בבית, כל מיני תוכנות סריקת פורטים וכתובות פתוחות לו על המסכים (כל הכתובות מתחילות ב 192), הוא סורק משם כל נקודה באינטרנט (כאילו שהפעלת סקנר כזה על כתובות חופשיות באינטרנט אינן עילה לחקירת משטרה), כל מה שהוא צריך זה את המעטפה של דואל כדי לעבור את ה Fierwall של השולח, ומבחינתו לפרוץ שם משתמש וסיסמא ב IOL או בכל שרות Online אחר זה דבר פשוט וקל. ומה שהכי מרגיז זה שהוא עושה את כל הדברים האלה (פריצה למאגר כרטיסי עובד של חברה ושליפת תמונת העובד משם) בכמה שניות. הוא כמובן לא חברותי ויש לו סטיות.

לומר לכם את האמת, אני מכיר הרבה אנשי מחשבים וגם כאלה שעוסקים בהאקינג (עם כובע לבן או כובע שחור) ורובם המכריע אינם דומים בכלל לסטראוטיפ הזה. התדמית הזו גורמת לאנשים להתיחס לאנשי המחשבים העוסקים בתחום האבטחה (או לילדים שעוסקים במחשבים) בצורה שגויה, ויש להם ציפיות מסוימות מהם הנובעות מהדמות כפי שהם רואים אותה בסרטים.

לי זה מפריע.  

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. ekampf15 באפריל 2007 ב 23:42

    מה הוא לא טס בסביבה תלת מימדית תוך שהוא חומק מאנשי IT זועמים שרודפים אחריו כמו ב-Hackers ?

    "אשף המחשבים המוזר" לא שונה כל כך מה"פרופסור המפוזר/מטורף". סטריאוטיפים חביבים ולא מזיקים.

    דווקא חבל ש"האקרית מגניבה שנראית כמו אנג'לינה ג'ולי" לא תפס… זה היה יכול לעשות רק טוב…

    הגב