בילוי בוקר כמו שאני אוהב

24 בינואר 2007

אין תגובות

אני יושב במושב האחרון באולם שמלא בכמה מאות איש שטרחו ובאו לשרתון סיטי טאואר לשמוע את John Craddock מדבר על אבטחה מקצה לקצה. רוב הקהל הוא לא אוכלוסיה של מפתחים אלא אנשי IT וחבל, זו אחת הבעיות שאני מזהה בארגונים שאני עובד איתם, הפרדה בין עולם ה IT לעולם הפיתוח. מה שהרבה פעמים שוכחים מנהלי פרויקטי פיתוח, זה שאת היישום הם יפתחו לצורך העניין שנה או שנתיים, אבל אנשי ה IT שיתפעלו אותו בפועל על מחשבי הייצור, יצטרכו להפעיל ולתחזק אותו משך הרבה יותר שנים.

הארוע לא היה תיאורטי, לאורך על הארוע היו הדגמות מלאות שנועדו להדגים ולהטמיע את הנקודות החשובות החל מפריצה בסיסית דרך אקספלורר למשתמש רגיל, דרך התקנה של rootkit והתחברות מרחוק למחשב קורבן והיום עדיין לא נגמר.

אם אתה מספיק זריז אולי תוכל להגיע לחלק שאחרי ארוחת הצהריים, אם לא אז מיקרוסופט אמרה לי שהארוע כולו מוקלט (תודה לגישה חדשה על העבודה), והוא יהיה זמין באיזה שהוא שלב כולל מצגות והקלטות באתר. כך שאם יהיו לך בעתיד כמה שעות פנויות, כדאי להקדיש אותם להשתתפות וירטואלית בארוע.

וכן, אם זה חשוב למישהו, המרצה הקדיש כמה דקות טובות מההרצאה לנושא של עבודה ללא סמכויות אדמין, כולל לשאלה למה אסור להתחבר למחשב מרוחק כ Domain Admin, עם הדגמה צמודה, על מנת להראות כמה פשוט לפרוץ למערכת בדרך זו.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *