מה ההבדל בין מנהל אמריקאי למנהל יפני

22 בינואר 2007

תגיות: , ,
תגובה אחת

1. כל כמה זמן מיקרוסופט משנה את טכנולוגית הפיתוח שלה בצורה משמעותית ?

אני אתן רמז, Visual Studio.NET, Visual Studio 2003, Visual Studio 2005,  ORCA  ?

2. בעולם שבו טכנולוגית הפיתוח משתנה בצורה משמעותי כל שנתיים, כמה אחוז מזמנו צריך מפתח, ראש צוות או ארכיטקט יישום, להקדיש להכרות ולימוד עם הטכנולוגיות החדשות ?

אני שם כרגע בצד את הדיון על השאלה מה אתה מרויח מזה שאתה מעודכן ומשתמש בחידושים האחרונים (אני יכול להוכיח, שאתה מקבל מעל 30 אחוז שיפור, ביעילות ובתפוקה המקצועית שלך ושל הצוות שלך, וזה בחישוב שמרני !!! אבל זה לא הנושא שבו אני רוצה לדון כרגע)

אז בהנחה שאנחנו כן צריכים להיות מעודכנים בכל טכנולוגיות הפיתוח החדשות, תחשוב קצת, כמה אחוז מהזמן אתה צריך להקדיש על מנת להשאר מעודכן (כולל תרגול וזמן הטמעה). עצור את הקריאה ורשום לך בצד את המספר.

ועכשיו לשאלה המעניינת באמת.

3. כמה אחוז מזמן העבודה שלך במקום העבודה שלך מוקדש בפועל ללימוד טכנולוגיות חדשות ?

ואני לא מתכוון למה שאתה לומד בעצמך, ביוזמתך ובגלל מוטיבציה עצמית, בשעות מוזרות ועל חשבון עיסוקי הפנאי שלך (:-)). אני מתכוון לכמה זמן מוקדש לנושא הזה בתכנית העבודה הרשמית שלך ? כמה זמן מוקדש לזה ב GANT של הפרויקט שעליו אתה עובד כרגע ? כמה זמן רשום לך במטלות שאתה מקבל מההנהלה שלך, כזמן שצריך להיות מוקדש ללימוד טכנולוגיות עדכניות ?

בכל הפעמים שהצגתי את השאלה הזו, בסדנאות, בקורסים, בדיוני צוות, אצל מירב המגיבים, התשובה לשאלה השלישית היתה קרוב ל 0 אחוז וההפרש בין השאלה השניה לשלישית היה בדרך כלל מעל 20 אחוז.

מה שאומר שכולם יודעים את זה, זה רשום על הקיר בבירור, אבל למרות זאת, אף אחד לא קורא את הכתובת והמסקנה משום מה מודחקת (תמיד חסר זמן כדי לעשות את זה כמו שצריך, אז עדיף לבזבז הרבה יותר זמן, בלעשות את זה בניסוי וטעיה).

הנושא הזה מתקשר ישירות ל Rediness Management שהינו אחד מהדיסיפלינות של MSF. וכמובן, איך לא, ל Team Faundation Server. אבל יותר מכל הוא מתקשר למחקרים של The Standish Group על הסיבות לכשלון של פרויקטים.

הסיפור הבא הוא תקציר גרוע לקטע מהספר "לשחות עם הכרישים ולהשאר בחיים" של "הארווי מאקיי". שיצא לי לקרוא אותו לפני שנים רבות.

יום אחד אורגנה פגישה בין המנכל של קונצרן יפני ענק, לבין קבוצת מנכלים אמריקאים בכירים. אחד האמריקאים שאל את היפני מהו הטווח שאליו הם מתכננים קדימה. התשובה היתה 250 שנה. האמריקאי שאל (בתדהמה מוחלטת, המתאימה למי שאופק ההסתכלות שלו הוא הרבעון הקרוב), איך אתם עושים את זה, והתשובה היתה "בסבלנות".

למי שמעוניין, הספר תורגם לעברית בהוצאת מטר, ואני מאד נהנייתי ממנו. למי שזה חשוב, כדאי לציין שמשהו מהאמריקאיות של הספר אבד בתרגום, אז מי שרוצה ללמוד משהו על הרוח האמריקאית בעסקים, מבלי לאבד דבר, מוזמן לקרוא את המקור. 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

 1. urig23 בינואר 2007 ב 14:01

  הפוסט הזה נורא מבולבל.

  מה המסקנה שאתה מנסה להגיע אליה? שמיקרוסופט מחליפה טכנולוגיות מהר מדי? שמפתחים לא מקדישים זמן ללימוד? שמנהלי פרוייקטים לא מביאים זמן לימוד בפרוייקטים שלהם?

  לדוגמא, לא ברור מה התשובות שאתה מצפה לשלוש השאלות שלך.
  התשובה לשאלה הראשונה היא בזמן והתשובה לשאלה השניה ביא באחוזים מזמן ואז בסוף את אומר שבד"כ מתקבל הפרש של 20% בין שתי התשובות…? ולאיזה כיוון ההפרש בדיוק?

  אולי כדאי לערוך מחדש את כל הפוסט?

  תודה,
  אורי.

  התשובות ל-1 ו-2 הן לא באותו סולם ואתה מצפה להפרש באחוזים? ולאיזה כיוון?)

  הגב