סריקה מסביבת VDI

10 באוגוסט 2011

בהמשך לפגישה מעניינת שהיתה לי היום עם ארגון מאוד מבוזר (סביבות ה- 200 סניפים ברחבי העולם) שחושב על אספקת סביבת עבודה וירטואלית מבוססת Windows 7 בתצורת VDI, חשבתי לבדוק כמה רוחב פס נדרש עבור סריקה של מסמך מתחנת VDI. כלומר, הסורק מחובר ב- USB לתחנה הפיזית ממנה מבוצע החיבור לסביבה הוירטואלית וממופה לסביבה הוירטואלית.
כמו שכבר התלוננתי, ה- Latency שלי לסביבה הוירטואלית הוא בסביבות ה- 200ms, בדומה ל- Latency בין ישראל לחוף המזרחי של ארה”ב, ככה שהבדקתי דימתה – פחות או יותר – חיבור של משתמש בחוף המזרחי של ארה”ב לסביבה וירטואלית אשר רצה בישראל. לפחות משהו טוב יצא מכל העניין הזה.
 
סרקתי ארבעה מסמכים, כולם כתובים בשחור לבן, בגודל דף של A4 (אף אחד מהם לא היה מלא לחלוטין).
שני המסמכים הראשונים נסרקו עם ההגדרות: JPEG, 200 DPI, color.
הסריקה ראשונה התחילה ב- 17:42 והסתיימה ב- 17:44.
הסריקה השניה התחילה ב- 17:45 והסתיימה ב- 17:48.
שני המסמכים האחרונים נסרקו עם ההגדרות: JPEG, 200 DPI, black & white.
הסריקה השלישית התחילה ב- 17:50 והסתיימה ב- 17:52.
הסריקה הרביעית התחילה ב- 17:54 והסתיימה ב- 17:55.
כמו שאפשר לראות, הסריקות לקחו יחסית יותר זמן מאשר במחשב מקומי, אבל אני תולה את האשם ב- Latency “המכובד”, בעיקר בגלל שבפעם האחרונה שסרקתי באותה הצורה (בימים בהם ההתחברות לסביבה המרוחקת עבדה הרבה יותר טוב), סריקת מסמכים זהים יחסית לקחו פחות זמן מעכשיו.
בכל אופן, איכות הסריקה לא נפגעה.
 
תעבורה נכנסת (Input Kbits, מהתחנה הפיזית לסביבה הוירטואלית) ותעבורה יוצאת (Output Kbits, מהסביבה הוירטואלית לתחנה הפיזית). ממוצע (של 18 הדקות בהן ביצעתי סריקות) תעבורה נכנסת 30Kbits/sec, ממוצע תעבורה יוצאת 36Kbits/sec.
image

עבודה מול הדיסק, ממוצע של 0.5 קריאות לשניה וממוצע של 3.2 כתיבות לשניה. ממוצע סה”כ IOPS של 3.7 כתיבות וקריאות.
image

שימוש במעבד (ציר שמאל) וזיכרון RAM פנוי (ציר ימין)
image

אפשר לראות כי מה שהכי הושפע מהסריקה זאת תעבורת הרשת בין התחנה הפיזית לסביבה הוירטואלית, עם עליה לפיקים של סביבת ה- 140Kbit\sec של תעבורה נכנסת, גבוה יחסית למספרים שרואים ללא סריקה. קיימת גם השפעה קטנה יחסית על ה- IOPS (הגיוני מאוד, כי הסריקה נכתבת לדיסק) ועל המעבד והזיכרון שלוקחים חלק במאמץ.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *