ניסוי ה- VDI הגדול – נתוני צריכת משאבים 7/8/2011

8 באוגוסט 2011

כמעט חודש שלא עדכנתי על ההתפחויות בניסוי, ושלל סיבות יש לעניין. האחת הוסיפה עוד נדבך קטן ומעניין לניסוי והשניה הולכת לשנות – לפחות לעכשיו – את התצורה עליה אני עובד.
אז כאמור, הסיבה הראשונה היתה נסיעה ארוכה לחוף המזרחי של ארה”ב, מה שעזר לי לבדוק את ההתחברות לסביבה שלי גם מיבשת אחרת עם latency של סביבות ה- 200ms. עבד טוב בצורה מפתיעה וזה עוד לפני שעשיתי איזשהי אופטימיזציה בצד ה- XenDesktop. אחת הבדיקות היתה שיחת אודיו עם Lync (קליינט על תחנת ה- VDI ושיחה לטלפון קווי בישראל) שעברה בצורה מפתיעה לטובה. למרות ה- Latency הגבוה יחסית, ה- HDX ידע להשתמש בדרייבר האודיו והמיקרופון המקומי של המחשב, והשיחה נשמעה (בשני הצדדים) בצורה טובה מאוד.
 
הסיבה השניה היא בעיית Latency חמורה בהתחברות לסביבה שלי ב- HP שהתחילה לקרות, כך נראה לפחות, לפני כשבועיים. בהתחברות מהבית – או כל wifi אחר – אני מגיע לסביבות 180ms, בהתחברות דרך המודם הסלולרי המספרים מטפסים לכיוון ה- 300ms. הסביבה שלי נמצאת גם היא בישראל, ככה שהמספרים האלה מטורפים ולא הגיוניים בעליל. ד”א, לפני זה, ה- Latency עמד על 40ms מהבית מ- 100ms מהמודם הסלולרי.
כל עוד טובי המוחות בהודו – או בסרי לנקה, או בעצם בכל מקום אקזוטי אחר אליו עשו outsourcing – עובדים על העניין, החלטתי לעשות שינוי בסביבה עליה אני אעבוד וממנה יילקחו הנתונים.
הסביבה החדשה היא XenDesktop 5 FP1 (כמו הקודמת), וגם היא עובדת בתצורת MCS. השוני המרכזי שלה הוא בזה שבצד ה- hypervisor נמצא VMware vSphere 4.1 והסטורג’ כבר לא מקומי, אלה הוא דווקא vmax מרכזי. עוד שינוי חשוב הוא שההתחברות לסביבה היא על גבי LAN.
כל השאר זהה לתצורה הקודמת, התחנה הוירטואלית היא Windows 7 SP1, עם vCPU אחד ו- 2GB של RAM. היא עובדת בתצורת Dedicated (לא נמחקת בכל אתחול) והקליינט בתחנה ממנה מבוצע החיבור הוא  Citrix Receiver 3.
 
רק כמה מילים לפני המספרים עצמם. הסביבה עליה אני עובד מאוד עמוסה (בגללי) עם שלל אפליקציות פתוחות ומספר טאבים פתוחים של IE (בד”כ סביבות 8), אפשר לראות את זה טוב בכמות ה- RAM הפנוי שנשאר לי. (ככה נראה ה- taskbar שלי במהלך רוב היום)
image
נתוני הרשת חסרים – למרות שבגלל שמדובר בסביבת LAN הם לא ממש רלוונטיים, אבל עדיין… – כי לקחתי בטעות counter לא נכון. העניין סודר, ככה שפוסטים הבאים יכילו גם נתוני תקשורת.

אחרי כל ההקדמה הארוכה הזאת, הנה נתוני צריכת המשאבים שלי.

 
אחסון:

קריאה, Read IOPS עם ממוצע של 3.54 קריאות לשניה.
כתיבה, Write IOPS עם ממוצע של 4.34 כתיבות לשניה.clip_image002

סה"כ IOPS (ממוצע של 7.88 קריאות וכתיבות לשניה).clip_image002[7]

התפלגות צריכת Read IOPS ו- Write IOPS באחוזים (בממוצע 17.7% עבור Read IOPS ו- 82.3% עבור Write IOPS).clip_image002[9]

שימוש במעבד, vCPU אחד, ממוצע של 8.76%.clip_image002[11]

זיכרון RAM פנוי מ- 2GB שמוקצים למכונה הוירטואלית.clip_image002[15]

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *