ניסוי ה- VDI הגדול – השבוע הראשון

11 ביולי 2011

תקציר הפרקים הקודמים:
לפני כשבוע העברתי את עצמי לתצורת יענו Desktop as a Service. כלומר, כל העבודה שלי נעשית על גבי מכונה וירטואלית אי שם. או למעשה במעבדה שלי ב- HP.
בתפקיד ה- ISP, כאמור, המעבדה שלי. בתפקיד הלקוח, אמממ, אני.
 
מה הספקתי לעשות בזמן הזה:
בשבוע האחרון היתי בתקופת מבחנים, ככה שלא היתי מחובר לסביבה הוירטואלית שלי באופן רציף. עשיתי הפסקות מדי פעם עבור גיחות ללימודים. אבל עדיין, יצא לי לנסות כמה דברים:
 1. הדפסות מהסביבה המרוחקת – הגדרתי שכל המדפסות שמוגדרות על הלפטופ שלי יעברו לסביבה הוירטואלית ויעשו שימוש ב- Citrix Universal Driver.
  המדפסת הביתית שלי היא HP DeskJet F4500 והיא מחוברת עם כתובת IP לנייד. הדפסתי הדפסות בצבע ובשחור לבן, כולן הדפיסו ללא בעיות.
  הדפסתי גם למדפסת וירטואלית מקומית (בנייד) של Bullzip PDF – יצירת קבצי PDF – וגם כאן, נוצר קובץ PDF תקין על הלפטופ שלי.
 2. סריקות – כדי שאני אוכל לסרוק, אני צריך לחבר קודם לכן את המדפסת/סורק שלי ב- USB למחשב. חיברתי, הסביבה הוירטואלית זיהתה התקן חדש. היתי צריך להוריד ולהתקין את הדרייבר של הסורק. אחרי זה, הסריקה התבצעה ללא כל בעיות מיוחדות.
 3. עבודה באופיס, מיילים, PDFs וכו’ – לא נתקלתי בשום דבר מיוחד. וכן, הרצתי גם כמה מצגות.
  הדבר היחידי שמעט מציק לי זה שכל קבצי ה- PST שלי נמצאים על הלפטופ, ככה שמתוך הסביבה הוירטואלית אין לי את היכולת לארכב מיילים ישנים לתוך אותם ה- PSTs.
 4. גלישה באינטרנט ופלאש – בנוסף ל- IE, התקנתי בסביבת העבודה שלי גם Firefox. בגלישה ב- Firefox הכל עובד ממש מעולה. חוץ מזה שהוא לא עושה Redirection לפלאש.
  כשאני מחובר מהבית, בסרטוני youtube באיכות 360p, כמעט – אם בכלל – לא רואים שום הבדל. איכות האודיו אבל קצת יותר ירודה לעומת המקור. לעומת זאת, בניגון סרטוני פלאש באיכות HD, נגיד 1080p ו- 720p, האיכות בפיירפוקס היא לא מין המשובחות.
  בפתיחה של אותם הסרטונים ב- IE, ה- Flash Redirection נכנס לתמונה ומציג את כל הסרטונים באיכות מעולה, גם איכויות HD של 1080p ומטה (מסך מלא או לא). גם איכות האודיו חוזרת למצבה המקורי כמו שרגילים ממחשב פיזי.
 5. שמיעת מוזיקה מאתרי סטרימינג – כבר לפני כמה שנים עברתי לצרוך את המוזיקה שלי מאתרי סטרימינג כאלה ואחרים. כשנכון לעכשיו, grooveshark.com הוא המועדף עלי. 
  למרות שהיתי בטוח כל הזמן שהאתרים האלה משדרים את המוזיקה דרך פלאש, נראה שלא כך הדבר, ובשני הדפדפנים ישנה ירידה די ניכרת באיכות האודיו.
 6. שמיעת גלגצ מהאינטרנט – אולי בגלל האיכות הירודה מלכתחילה של הרדיו, השידור נשמע לא כ”כ שונה לעומת מה ששמעתי כשהפעלתי את אותו הדבר מקומית מהלפטופ.
 7. ניגון קבצי MP3 – אחרי שהתייאשתי מעט מזה שהשירים מ- grooveshark לא נשמעים משהו, שמתי את ידי על כמה קבצי mp3 (שנשמרו על אחד השרתים ברשת המעבדה). האיכות שלהם בנגינה היתה בדיוק כמו ניגון מהמחשב מקומית. באופן מאוד לא מפתיע, וזאת בגלל ה- Audio Redirection שעבד ברקע.
 8. ניגון קבצי Video – בדיוק כמו בסעיף הקודם. ה- Media Redirection נכנס לתמונה וכך ראיתי את הסרט באיכות מצויינת.

כמה קטנות לסיום:
כמו שכבר ציינתי בפוסט הפותח את הפרוייקט, החיבור שלי לסביבה הוא מעט בעייתי. חיבור ה- VPN שלי ל- HP מעביר את ה- connection באופן מאוד “יעיל” דרך גרמניה ורק אז לשרת אשר נמצא בישראל. ככה שה- Latency שלי לסביבה בהתחברות מהבית נע בסביבות ה- 50-60ms. כשאני מתחבר דרך המודם הסלולרי, כל העניין נהיה גרוע הרבה יותר, וה- Latency מגיע לסביבות ה- 100-150ms.
למרות כל זה, החיבור לסביבה המרוחקת עובד טוב מאוד בשני המקרים. ובאופן מפתיע – או שלא, בזכות העידכון לטכנולוגיית ה- Flash Redirection של XenDesktop 5 FP1 – הפלאש, כאמור, כל עוד מנגנים אותו מה- IE, עובד מעולה.

בפוסטים הבאים אני אתמקד יותר ברוחב הפס ומשאבי השרת וה- storage שכל התענוג הזה צורך.
Stay Tuned.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. שלומי מלול11 ביולי 2011 ב 20:51

  שמע גדי, התחלת את הניסוי בדיוק בזמן – אני מתחיל pilot של XenDesktop 5 FP1 אצלנו (בעזרתו האדיבה של יוני, כמובן…)
  מעניין אותי לראות את תוצאות כל הניסוי…נעקוב ונראה…

  הגב
 2. גדי פלדמן11 ביולי 2011 ב 23:23

  הי שלומי,

  אתם הולכים לבדוק גם את ה- InteliCache? כי זה אמור להיות ממש מגניב…

  הגב