ניסוי ה- VDI הגדול

5 ביולי 2011

אחרי שסידרתי – סופסוף – חיבור ראוי מהאינטרנט לסביבת המעבדה שלי, החלטתי שזה הרגע. הרגע שגם אני אעבוד, ולא רק אדבר על זה כל הזמן, בסביבת VDI.
כלומר, בזמן הקרוב אני אעשה את כל עבודתי על גבי סביבת ה- VDI שרצה אצלי במעבדה. במקום לפתוח Outlook מקומי, הוא יפתח על סביבת ה- VDI. במקום Word מקומי אני אכתוב את העניינים שלי בסביבת ה- VDI. וכך הלאה, נראה לי שהבנתם את הרעיון. למעשה את הפוסט הזה נכתב כבר מהסביבה הוירטואלית.
הלפטופ שלי יהפוך בזה הרגע ל- Device טיפש שכל יעודו הוא לספק לי תשתית להתחברות לסביבת העבודה הוירטואלית שלי וכמובן שימוש במשאבים המקומיים שלו (Codecs, Flash וכו’) במקרה הצורך. כמובן, שאחזור לעדכן כאן בחוויות בהתפתחויות.
 
בצר לי – או שלא, תלוי את מי שואלים – ההתחברות לסביבת העבודה שלי לא כ”כ פשוטה כמו שהיתי רוצה. רשת המעבדה היא רשת וירטואלית אשר רצה על שרת Hyper-V שנמצא אצלי במעבדה. השרת מחובר לאחד הסגמנטים של HP.
Citrix Secure Gateway (לצערי Access Gateway VPX עדיין לא זמין ל- Hyper-V) אחראי על התיווך בין שתי הרשתות. מהבית (או מכל מקום אחר פרט למשרד) העניין קצת מסתבך. כאמור, אני לא יכול להגיע לסביבה כל עוד אני לא נמצא ברשת של HP. וכדי להתחבר אליה מחוץ למשרד אני צריך להתחבר עם VPN. הזדהות עם Token. כלומר, אני יכול לגשת רק מעמדה בה מותקן הקורא הרלוונטי. ככה שאני די נעול על עבודה מהלפטופ שלי בלבד.
כדי להיות מסוגל להתחבר לסביבת העבודה ולעבוד גם ממקומות בהם אין WiFi זמין, הצטיידתי במעוד מועד במודם סלולרי. ככה שבעיקרון אני אמור להיות מסוגל להתחבר מכל מקום שרק אחפוץ.
 
קצת על הסביבה שלי. Citrix XenDesktop 5 FP1 (ניהול Images בתצורת MCS על הסטורג’ המקומי של ה- Hypervisor), תחנת Windows 7 SP1 עם vCPU אחד ו- 2GB של זיכרון. אני עובד על תחנה בתצורת Dedicated, כלומר, השינויים (התקנות וכאלה) לא נמחקים אחרי Restart. הפרופיל מנוהל ע”י Citrix User Profile Management 4. הכל רץ שרת Hyper-V R2 SP1 אחד.
הלפטופ שלי הוא Windows 7 SP1 עם Citrix Reciever 3 וכמובן כל הקודקים הרלוונטיים ו- Flash Player עדכני.
 
שיהיה לי בהצלחה. Smile
הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 תגובות

 1. איתמר5 ביולי 2011 ב 17:27

  גדי, עד עכשיו רק "דיברת על"? באמת הגיע הזמן שתפסיק לדבר ותתחיל לעשות… 🙂

  שיהיה בהצלחה.

  הגב
 2. גדי פלדמן5 ביולי 2011 ב 18:40

  זה נקרא "הסנדלר הולך יחף" 🙂

  הגב
 3. משה8 ביולי 2011 ב 0:42

  סליחה על ההתפרצות.

  אני לא מבין גדול בVDI.

  האם זה יכול להיות פיתרון עם ביצועים טובים גם לעבודה שוטפת בפיתוח?

  (למשל, מחשב בבית ומחשב בעבודה שמחוברים באותו LAN – יש דרך לעבוד "מרחוק" על אחד מהם בלי להרגיש פגיעה ממש בביצועים?

  הגב
 4. גדי פלדמן10 ביולי 2011 ב 9:53

  הי משה,

  כן, למה לא. האמת היא שאני מכיר לא מעט לקוחות שה- Use case המרכזי של הטמעת ה- VDI אצלהם זה לספק סביבת עבודה לסביבות פיתוח או להפך, סביבת עבודה (אאוטלוק ואינטרנט מסביבות פיתוח) מרוחקת. ככה שלשאלתך הראשונה, כן.

  בקשר להשפעה על הביצועים. מה שמשפיע בסופו של דבר זה רוחב הפס וה- Latency לסביבה המרוחקת. במקרה של ה- Latency, הכל עובד בד"כ בלי בעיות מיוחדות בעד כ- 200ms. בקשר לרוחבי הפס מהבית אין כבר בעיות, כי הקווים הם מהירים מספיק לשם הרצת ה- session מרוחק. ככה שגם לשאלתך השניה, כן. בעצם כל עוד אתה לא מתחבר מהבית לסביבה מרוחקת באיי הבתולה או משהו כזה. למרות שזה יכול להיות דווקא נחמד ביותר כשחושבים על זה. 🙂

  הגב