האם נובל תמכור את מערכת ההפעלה SUSE ל- VMware?

21 בספטמבר 2010

תגיות: ,
אין תגובות
לפי ה- Wall Street Journal, נובל נמצאת במגעים עם VMware למכירת עסקי מערכת ההפעלה מבוססת הלינוקס שברושתם, הלא היא SUSE. מערכת ההפעלה מבוססת לינוקס אשר שניה רק ל- Red Hat מבחינת נפח השוק בארגונים. ד”א, את ה- SUSE נובל רכשה בנובמבר 2003 תמורת 210 מיליון דולר במזומן.
 
כבר תקופה ש- VMware שואפת לצאת מהריבוע של ספקית תשתית וירטואלית ולעבור להיות ספקית של פלטפורמה להרצת אפליקציות ארגוניות – וגם לספק את אותן האפליקציות בעצמה במקרים מסוימים. ראו דוגמת Zimbra.
 
יותר מזה, כמו שידוע לכולם, VMware ומיקרוסופט הן לא החברות הכי טובות בשכונה, ו- VMware תשמח מאוד להתנתק ממיקרוסופט כמה שרק אפשר. במקרה של Zimbra, הלקוח כבר לא יצטרך להתקין Exchange על השרתים הוירטואלים, מערכת הדואר האלטרוני וה- Collaboration תרוץ כ- Appliance ב”ענן” הארגוני ותגיע כחלק מרישוי ה- VMware בארגון. אין צורך לא ב- Windows Server ולא ב- Exchange שיותקן עליו.
אם העסקה תצא בסוף לפועל, לא רק שזה יוסיף ל- VMware עסק מכניס (כאמור, שני רק ל- Red Hat בתחום) אלה יאפשר לקדם את הרעיון של אספקת פלטפורמה מלאה להרצת האפליקציות הארגוניות, דבר אשר יוביל בסופו של דבר לכך שהלקוחות יתחזקו את האפליקציות הארגוניות בלבד ולא את המערכות הסובבות אותה – תשתית, מערכות הפעלה וכו’ – דבר אשר VMware מקווה יכנס לסל השירותים שלה.
ככה ש- VMware למעשה מקדמץ את הפיתרון המוצע על ידה לארגונים שלב אחד למעלה לכיוון האפליקציה. היא כבר מספקת את התשתית הוירטואלית להרצת ה- Workloads, ועכשיו גם תוכל לספק את מערכת ההפעלה עליה ירוצו אותן האפליקציות.
 
לא שאני חושב שהארגונים יוותרו על Windows Server שלהם כ”כ מהר, אבל מה שבטוח שבטווח הארוך הרעיון של לנהל את האפליקציות הארגוניות בלבד מאוד יקסום למנהלי מערכות המידע ואם הבאזז יתפוס חזק מספיק, VMware תיהיה בעמדה מצוינת מול מיקרוסופט שתבצע בטח צעד דומה בצד שלה.
 
 
הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *