מה הקשר בין הפמליה לבין Desktop Virtualization

30 באוגוסט 2010

נפלתי לידיי במקרה פרק של הפמליה (Entourage) ששודר בארה”ב לפני כשבועיים. ראיתי שם סצינה שמאוד תפסה את עיני. שלוש אנשים יושבים בפגישה, אחד מהם רושם אי אלו דברים במחשב שלו. רק מה, המסך של המחשב שלו נראה דק משהו, ובמבט יותר ממוקד מסתבר שזהו למעשה iPad שניצב במאונך על השולחן והוא יושב על מאין “עמדת עגינה” המחוברת למקלדת.
 
image

*תכתוב גם שגלנט חייב לי 5 שקל מכיתה ט’

לפחות לפי מה שקורה בארה”ב – ואני כבר מרגיש שזה מתקרב לפיתחנו גם כאן, בארץ הקודש – יותר ויותר עובדים בארגונים ואנשים פרטיים נוטים לוותר על הסתובבות עם המחשב הנייד המסורתי ומשאירים אותו בבית או במשרד (אם בכלל יש להם אחד כזה מלכתחילה) ולוקחים את ה- iPad ודומיו לפגישות וכל ענייניהם מחוץ למשרד או לבית. ההגיון מאוחרי זה מאוד ברור, המכשיר הרבה יותר קל ונוח להסתובבות יחסית ללפטופ הסטנדרטי. מה גם שמהסך שלו יותר גדול מה- iPhone ודומיו, דבר אשר מאפשר עבודה הרבה יותר נוחה מאשר על המסך הקטן של ה- iPhone.

עכשיו, תחשבו על זה שאתם הולכים לפגישה, מוציאים את ה- iPad שלכם מהתיק – שנהיה קל הרבה יותר אחרי שהלפטופ נשאר בבית – ומתחברים לסביבת העבודה הוירטואלית שהארגון הקים עבורכם. וזהו, אתם מעשית נמצאים ברשת של הארגון שלכם. עם כל הדברים הנגזרים מכך.

איך זה נראה:

נכון, הרבה מהדברים יהיה אפשר לעשות גם מבלי להתחבר לאותה סביבת העבודה הוירטואלית ולפעמים גם ללא חיבור לאינטרנט כלל. אבל מכיוון שה- iPad-ים מאפשרים לנו להיות מחוברים כל הזמן לרשת כלשהי דרך WiFi או 3G נושא החיבוריות נהיה כבר non-issue.
מכאן אני לא רואה סיבה למה יחידות ה- IT לא יגבילו את העבודה על סביבת העבודה הארגונית להתחברות לסביבת עבודה וירטואלית של הארגון בלבד ולא יתמכו בכל מיני אפשרויות חיבור אחרות (vpn לחברה ושאר אופציות אחרות). הסיבות לכך רבות, ואני אשתדל לעסוק בהן בפוסטים הבאים.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *