VMware רוכשת 3/4 מ- RTO Software

2 במרץ 2010

תגיות: , , ,
אין תגובות
אחרי שלל הרכישות אשר ביצעה VMware בזמן האחרון (Zimbra, SpringSource והרכישה האחרונה של הטכנולוגיות מהאחות הגדולה EMC) הגיעה זמנה של קבוצת ה- View לעשות קצת שופינג.
 
בשבוע שעבר VMware הודיעה שהיא רוכשת חלקים מסוימים מ- RTO Software, חברה בת 12 עובדים בסה”כ, עם 4 מוצרים.
  • Virtual Profiles – לניהול פרופילים (או Persona כפי שהם מעדיפים להגדיר).
  • PinPoint – ניטור ביצועי האפליצקיות (או חווית המשתמש אם תרצו) בסביבת העבודה של המשתמש.
  • Discover – כלי ל- Inventory (סוג של Asset Manager, איזה מחשבים יש לי, מה מותקן עליהם וכאלה).
  • TSscale – אפליקציות עבור Memory Optimization לסביבת Terminal Server\XenApp.

אותם החלקים המסוימים ש- VMware רוכשת הם שלושת הראשונים (Virtual Profiles, PinPoint ו- Discover) ומשאירה את RTO עם TSscale בלבד, ד”א זה היה גם המוצר הראשון של החברה.
שלושת המוצרים שכן נרכשו יתמזגו לתוך ה- View ולא יימכרו בנפרד.

למה VMware צריכה את זה? ולמה לא לקנות את כל החברה?

1. נתחיל מהשאלה הראשונה, למה VMware צריכה את אותם שלושת המוצרים בתוך המוצר שלה.
אם נסתכל על התחרות האמיתית של ה- View – הלא הוא ה- Citrix XenDesktop – אז בתוכו כבר יש פיתרון ניהול פרופילים די מתוחכם (ה- UPM) שיודע לברור את החלקים הספציפיים מתוך הפרופיל של המשתמש וגם לשמור תיקיות מחוץ לאותו הפרופיל (במקרה של אפליקציות שלא שומרות את השינויים שלהן בפרופיל) והוא הולך להשתפר בגירסא הבאה שלו כאשר הפרופילים יעבדו ב- Streaming, מה שיקצר פלאים את זמני הכניסה של המשתמשים לסביבות העבודה שלהם.
ה- Virtual Profiles הוא מוצר ניהול פרופילים מאוד מתקדם שמאפשר בדומה ל- UPM של Citrix שמירה של פרופיל המשתמש בנוסף לשמירה של תיקיות וקבצים מחוצה לו (ובגלל זה הם מתעקשים לקרוא לכל החבילה הזאת Persona). אבל שלא כמו ה- UPM הוא מסוגל לסנכרן את הפרופיל עם מיקומו המרכזי באונליין ולא רק ביציאה מה- session.
עד עכשיו ל- VMware היה הסכם OEM עם RTO לאספקת Virtual Profiles ל- View (נכון שכבר היה עדיף לכתוב את כל השורה הזאת באנגלית? 🙂 ), אבל לא משהו משל עצמה, ככה שדי ברור למה זה צעד מאוד נבון להביא את המוצר פנימה.

אותו הצידוק אפשר למצוא גם בקשר ל- PinPoint (שמאפשר ניטור חווית המשתמש), ל- Citrix יש את ה- EdgeSight בדיוק לאותה המטרה ו- VMware היתה בנחיתות משהו בנושא הזה עד עכשיו. רשמנו יישור קו נוסף.

בקשר ל- Discover נראה שנרכש משני סיבות מרכזיות. הראשונה היא כי למה לא בעצם, זה לא יכול להזיק, זה אולי יאפשר לארגונים לבצע סוג של Inventory לסביבות העבודה הקיימות ולהבין איזה סביבות הם צריכים להבטיח למשתמשים בסביבת ה- VDI (אפליקציות בשימוש, משאבי חומרה בשימוש וכו’). והשניה היא כ- RTO לא רצו להשאיר את זה אצלהם בדיוק איך שהם שוב פעם נהיו חברה של מוצר אחד.

2. עכשיו לשאלה השניה, למה בעצם לא לקנות את כל החברה, הרי מה ההגיון לקנות רק חלק מחברה כ”כ קטנה גם ככה? התשובה לזה גם כן מתחלקת בגדול לשתיים.
הסיבה הראשונה היא שה- TSscale הוא מוצר לאופטימיזציה של זיכרון בסביבות Terminal Server\XenApp, כידוע, ה- View מספק סביבות עבודה מבוססות VDI – כלומר, VM-Based Desktop – בלבד, ככה שה- TSscale לא יתרום כלום למוצר. חבל על הכסף.
הסיבה השניה היא שאותו ה- TSscale משמש לאופטימזציה של זיכרון בשרתי ה- XenApp של Citrix, זאת ע”י הסכם OEM בין Citrix ו- RTO. וכמובן שהדבר האחרון ש- VMware ו- Citrix רוצות זה קשר כלשהו ביניהן, דבר אשר היה קורה אילו גם ה- TSscale היה עובר ל- VMware, עובדים של VMware היו צריכים לתחזק קוד ולתמוך ב- Citrix. דבר אשר היה יוצר בחילת קשות ביותר בשני הצדדים.

כל זה מוביל אותנו לכך שנראה שה- VMware View 4.5 הולך להשתפר מאוד יחסית לגירסתו הנוכחית.
חלק מהיכולות החדשות יהיו תמיכה ב- ThinApp 4.5 (הרבה יותר מהיר מקודמו. ועם שמועות, לא מאושרות ד”א, שידע לעשות גם וירטואליזציה לאפליקציות של צד השרת, כדוגמת IIS), תמיכה ב- Windows 7 וכמובן התוספות החדשות של RTO.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *