Cisco ו- HP כבר לא

23 בפברואר 2010

תגיות: , , , ,
2 תגובות
ביום חמישי קרה דבר שלא קורה לעיתים קרובות במחוזותינו, סיסקו הכריזה שהיא לא הולכת לחדש את ההסכם הקיים עם HP (שכרגע מוגדרת כ- Cisco Channel Certified Partner) והוא הולך להסתיים למעשה בסוף אפריל.
 
סיסקו מכריזה מלחמה:
 
למעשה מאז הכרזת קו השרתים של סיסקו – ה- UCS – ועוד יותר החבירה של VMware, EMC וסיסקו ביחד היה ברור לכולם שהברית המשולשת (ברית אקאדיה) וכל חברה בה לחוד נמצאת בבעיה עם השותפות הגדולות שלה, הלא הן Dell, IBM ו- HP. למעשה אם נהיה יותר מדויקים, VMware וסיסקו היו בבעיה הגדולה ביותר.
בואו נסתכל על HP כדוגמא, שנכון לעכשיו היו השותפה הגדולה ביותר של VMware ושל סיסקו. היא מוכרת רשיונות ומוצרים של שתי החברות, מטמיעה את המוצרים ונמצאת בקשר הדוק מאוד עם השתיים
(Rodmaps וכו’), הקשר ההדוק הזה מהווה למעשה בעיה לברית אקאדיה ש- HP נהיתה המתחרה הישירה שלה – הרי ה- UCS מתחרה ישירות בפתרונות השרתים, האחסון והתקשורת של HP – וזה אכן מצב לא ממש רצוי שהמתחרה שלך יהיה מודע ל- Roadmap של המוצרים שלך.
עקב זאת, סיסקו החליטו לצנן משהו את היחסים ולהתאים אותם למצב היחסים החדש שנוצר – דרך אגב, אני חושב שמי שעושה שם את כל הבלגן זוהי EMC שלה אין שום דבר להפסיד בתצורה הנוכחית – HP עדיין תיהיה שותפה של סיסקו, אבל הסטאטוס שלה ירד, זאת כמובן כדי לשמור על הערוץ הזה עדיין פתוח, לפחות עד החיבור של 3com לתוך HP.
 
המעניין הוא זה לווא דווקא הצעד הנוכחי של סיסקו (למרות שהוא מעניין מאוד כשלעצמו), אלה השאלה האם זה תקדים למה שאנחנו צפויים לראות גם מהצד של VMware בעתיד, האם גם VMware תעשה דרך דומה ותיפרד מ- HP.
להזכירכם לפני כחודש HP ומיקרוסופט חתמו על הסכם שיתוף פעולה בתחום הוירטואליזציה, סוג של מענה לברית אקאדיה המפורסמת (למרות שהן לא יודו בזה בפה מלא). ההסכם אמור לחזק מאוד את שיתוף הפעולה בין שתי החברות בכל תחום הוירטואליזציה ומחשוב ענן. מוצרים משותפים, צוותים שעובדים בשיתוף פעולה, תכנון Roadmaps משותפים וכו’, you name it.
אבל, מהצד השני HP גם שותפה של VMware, כזאת שעל השרתים שלה מותקנים רוב שרתי VMware בעולם ואשר מוכרת את רוב הרשיונות של VMware. כמובן שלכל זה נלווה קשר מיוחד בין שתי החברות – עבודה של צוותי הפיתוח לאינטגרציה מלאה של הפתרונות וכמובן גישה ל- Roadmap של המוצרים – והנה, הגענו לאותו נקודה שבה סיסקו היתה כשקיבלה את ההחלטה, שלא הגיוני לאפשר למתחרה הישיר שלך גישה רבה כ”כ למה שמתרחש אצלך בבית.
וכן, ההסכם עם מיקרוסופט יכול להתפרש – אולי לא עכשיו, אבל בטוח בעתיד – ככזה שנותן ל- HP יכולות שמתחרות ישירות באלה של VMware.
 
המצב שנראה בעוד זמן לא רב כ”כ לפי דעתי זה התכנסות של ברית האקאדיה בתוך עצמה (תוך “שריפת” שותפויות עבר) ומהצד השני הרחבת הפורטפוליו של HP ודומיה לכזה שיוכל להיות תחרותי במצב החדש.
מהצד של VMware-EMC-Cisco נראה את ה- vBlock המפורסם (לא איטונג, לא קונה!) עם וירטואליזציה של VMware, שרתים ותקשורת של Cisco ואחסון של EMC.
ומהצד של HP נראה הפתרון שלה (נראה לי שקוראים לזה Matrix, אבל אל תתפסו אותי במילה) עם השרתים שלה, התקשורת שתיעשה עם Procurve,Qlogic ו- 3Com בעתיד הקרוב ופיתרון וירטואליזציה שנכון לעכשיו נראה שיהיה של מיקרוסופט (למרות שיש לי הרגשה שתיהיה לנו הפתעה בעניין והולכת להיעשות רכישה – או פיתוח – של מוצר לתחום הזה).
 
העיקר שלא משעמם 🙂
הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

  1. ג'וני הגבר23 בפברואר 2010 ב 11:34

    יש לי רשימה של חברות שהם יכולים לקנות 😉

    הגב
  2. Ariel23 בפברואר 2010 ב 11:43

    Interesting review. Thanks.

    הגב