מיקרוסופט ו- HP מכריזות על הסכם שיתוף פעולה

18 בינואר 2010

תגיות: ,
אין תגובות
תכירו את ה- Frontline, הסכם שיתוף הפעולה החדש של מיקרוסופט ו- HP עליו חתמו שתי החברות בשבוע שעבר. ההסכם – ששוויו אגב הוא כ- 250 מליון דולר, כלומר ההשקעה הכספית של שתי החברות בהסכם – מסדיר את שיתוף הפעולה בתחום פיתרונות הוירטואליזציה/הענן ו- Data Centers בכלל למשך שלוש שנים.
 
שלא כמו בהכרזת “הקואליציה” של EMC-Cisco-VMware (מוכר גם כהסכם אקאדיה) שם נבנה קו מוצרים מיוחד (vBlock) המבוסס על מוצרי שלוש החברות, ב- Frontline, נכון לעכשיו, לא הוכרז שום דבר חדש פרט להעמקת היחסים בין מיקרוסופט ו- HP ועל כך ששתי החברות ימכרו פיתרונות כוללים אשר יכילו רכיבים של שתיהן. כשכל הסיפור יתגבש קצת, נוכל לראות את מיקרוסופט (וגם HP כמובן, המטרה של ההסכם שאנשי המכירות של שתיהן יציעו את הפיתרון המשותף) מציעה ללקוחות שלה פיתרון כולל של Exchange\SQL\Share Point\ERP\CRM או כל מערכת אחרת אשר יכלול בתוכו שרתים, סוויצ’ים ואחסון של HP וכמובן את ה- Hyper-V וה- System Center.
ואיך אפשר לשכוח את עניין הענן שכולם כ”כ אוהבים לדבר עליו, האפשרות להציע את הכל בפיתרון אחד גדול יקל על שתי החברות להיכנס גם לתחום הענן ולהיתחרות בו עם ה”הקואליציה”, Oracle וגם גוגל כשזאת תחליט לפנות גם לארגוני ה- Enterprise.
 
למרות שמנהלי שתי החברות טוענים בתוקף שההסכם נסגר בעיקרו כבר באפריל 2009, אל תטעו, כל זאת נעשה כדי להוות מענה לשיתוף הפעולה של EMC-Cisco-VMware (מנובמבר 2009) וגם לרכישה של Sun ע”י Oracle.
שני הגורמים האלה תרפו למעשה את הקלפים בשוק ה- IT, לא עוד חברות תוכנה וחברות חומרה, מעכשיו הארגונים יכולים לקנות הכל ממקום אחד. כך עם ה- vBlock אשר מכיל אחסון (של EMC), שרתים ותקשורת (של Cisco), שיכבת וירטואליזציה וניהול המערכת (VMware) ועכשיו גם נוסף לו רכיב של אפליקציות ארגוניות (בעקבות הרכישה של Zimbra ו- SpringSource. וזאת עוד לא הסוף). וכך גם עם הפיתרון שייצא מתישהו מבית Oracle, שם הארגונים יקבלו את השרתים (Sun), שכבת וירטואליזציה וניהול (Sun ו- VirtualIron) וכמובן אפליקציות ארגוניות (Oracle).
כל זה השאיר את HP ומיקרוסופט בצד, רק הן נשארו בקו של אנחנו חברת חומרה/תוכנה וזה מה שאנחנו נעשה. מה שהעמיד אותן במצד בעיתי משהו מול הלקוחות שתמיד יעדיפו לקבל פיתרון אחד שלם מבית אחד ולא לדאוג בעצמם לאינטגרציה של כמה פיתרונות. לא עוד. מעכשיו, אם הארגון ירצה מערכת דואר אלקטרוני הוא פשוט יקנה את “הבלוק” של HP\Microsoft (עם Exchange) או את “הבלוק” של EMC-Cisco-VMware (עם Zimbra). כמובן שגם תהליך ההטמעה יהיה הרבה יותר פשוט ממה שהכרנו, המערכות יגיעו בסופו של דבר במאין Appliance אשר הוגדר מבעוד מועד עבור המערכת הרלוונטית, מה שיישאר ללקוח זה רק להגדיר את ההגדרות הרלוונטיות למערכת (תיבות אימייל וכו’).
 
הדבר המעניין ביותר כאן, זה מה הולך לקרות עם השותפים האחרים של HP ומיקרוסופט. נכון להיום, רוב התקנות VMware רצות על שרתי HP וכך גם רוב מכירות הרשיונות של VMware מגיעות מ- HP. האם בעקבות ההסכם עם מיקרוסופט HP תפסיק למכור VMware (למרות שיש לה סיבה אחד גדולה לעשות את זה)? ממש לא נראה לי. האם מיקרוסופט לא תעבוד עם Dell ו- IBM? גם כאן, ממש אבל ממש לא. סטיב באלמר התייחס לזה ואמר ששתי החברות עדיין ימשיכו לעבוד עם המתחרים של השניה. סוג של יחסים פתוחים אם תרצו. בכל זאת, כאשר מדובר על לא מעט כסף אף אחד לא מוכן לוותר בקלות.
אני מניח ששתי החברות ינסו לדחוף בכל הכוח את הפיתרונות המשולבים של שתיהן ללקוחות, אבל כאשר הלקוח ירצה לממש את הפיתרון בדרך אחרת (Hyper-V על שרתי IBM, או vSphere במקום Hyper-V על שרתי HP) שתי החברות לא יגידו לא ויפתחו בפניו את מלוא הפורטפוליו שלהם.
הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *