פייסבוק הוא השטן. או איך נהיו החיים שלנו שקופים

18 באוקטובר 2008

אין תגובות

אתמול התבשרנו על מקרה מוזר בו נרצחה אישה על ידי בעלה וזאת רק בגלל שהיא שינתה את את הסטטוס שלה בפייסבוק מנשואה לרווקה.
הבחור בעל הנפש העדינה הרגיש "הרוס לחלוטין ומושפל" שרק ארבעה ימים אחרי שאישתו העיפה אותו מביתם, היא החליטה שמבחינתה זה נגמר ושינתה את הסטטוס שלה בפייסבוק לרווקה. שאחרי 15 שנה של מערכת יחסים בעייתית היא החליטה לעבור הלאה.
מה, אני אגיד שזה לא פוגע? פוגע, פוגע מאוד, הרי ויין – אותה נפש עדינה ושברירית – בטח חשב רבות על למה נישואיו עלו על שרטון מאז שנאלץ לעבור לגור אצל אחותו לאחר שאמה – האישה שמרוב כמה שהוא אהב אותה (כדבריו) החליט להורגה – הראתה לו את הדרך החוצה מביתם. אבל מה, ויין דווקא לא חשב מה הוא יכול לעשות כדי לשפר את היחסים שלו עם אמה, אלה בחר דווקא להתקשר אליה לא פעם מאז המקרה ולאיים להורגה. אמרתי כבר, נפש עדינה ושברירית.
לאחר ארבעה ימים קלו כל הקיצים, הגיבור שלנו שתה קצת, הסניף קצת, לקח כמה סכינים ויצא לדרך. הוא הגיע לבית, שבר את דלת הכניסה ושיסף את גרונה של אשתו. כשהגיעו השוטרים למקום, הוא אפילו לא התנגד למעצר והודה במעשיו מיד.
לא מזמן נקבע עונשו של הנשמה הטהורה למאסר עולם עם מינימום של 14 שנה בקלבוש. בבית המשפט אמר ויין שהוא "כעס כשהוא גילה שהיא עדכנה בפייסבוק את הפרופיל שלה לרווקה ארבעה ימים אחרי שהוא עזב את הבית. לטענתו זה גרם לו להראות מטופש, והוא האשים אותה שהיא מנהלת רומן", "אהבתי את אמה והרגשתי הרוס ומושפל בגלל מה שהיא עשתה לי" הוא הוסיף. כאמור, השופט לא ממש השתכנע.

מה מיוחד במקרה הרצח הזה אתם בטח שואלים את עצמכם, הרי בטח יש עשרות – אם לא מאות – מקרי רצח בו בני זוג חושדים שבן או בת זוגם מנהלת רומן, או שמא מערכת היחסים שלהם לא מתנהלת כראות עיניהם (אישה, כמה פעמים אפשר להגיד לך, אסור להפריע לי כשאני רואה אודטה!!!), או השד (פייסבוק?!) יודע למה. מה שמיוחד בסיפור הזה היא העובדה עד כמה הרשתות החברותיות הופכות/הפכו את חיינו לשקופים משהו. העניין נראה טוב מאוד אצל בני הדור הצעיר, בני העשרה, אשר אצלהם כל פרט – באמת, כל פרט – משותף עם כולם. מה החלומות שלהם, מה עובר עליהם, עם מי הם יוצאים, מה הם עושים,
ה-כ-ל. לכל אחד מהם יש חשבון בלפחות שלוש רשתות חברתיות שונות ולכל אחד מהם יש לפחות בלוג אחד.
נראה שכבר אין דבר כזה מחשבות עם עצמי, נראה שישנה מאין תחרות שכזאת מי מעלה כמה שיותר פרטים ומידע על עצמו לאינטרנט, או מי חי חיים שקופים יותר. (קטע, עכשיו אני רואה שגם יובל דרור כתב משהו דומה)
כבר עכשיו, רב מי שיוצא לדייט בודק באינטרנט פרטים על בן/בת הזוג שלו, לרוב כל אחד מהצדדים מגיע כשהוא כבר יודע כמה אקסים,מקומות עבודה,מקומות טיול,איך נראים בני המשפחה, החברים ועוד ועוד של בן/בת הזוג שלו. החיים שלנו נהיו מהירים מדי, נראה שלגלות את כל זה לבד עם הזמן נהיה פשוט איטי מדי, צורך זמן רב מדי.

אז אנא, קחו את הדברים בפרופורציה, תתייחסו אל הרשתות החברתיות כאל משהו נחמד להעביר בו קצת זמן, תשמרו דברים אישיים לעצמכם, אל תרוצו לשתף את העולם בכל פיפס שאתם עושים. זה חלק מהיופי שלנו, יש לנו את החוכמה הזאת, לעשות את הסינון. ובכלל זה יכול קצת להמעיס את עצמך על אחרים, אתם לא חושבים?

ואל תשכחו, פייסבוק הוא השטן! 🙂  

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *