שינוי הרשאות הגישה ל Citrix License Management Console

28 באוגוסט 2008

תגיות:
אין תגובות

כאשר מתקינים את שרת הרשיונות של מוצרי Citrix (או בשמו המלא Citrix License server) ניתנות הרשאות ניהול לשרת רק למשתמש איתו נעשתה ההתקנה, אותו משתמש יכול לשנות כל הגדרה בשרת מאוחר יותר (משתמשים חדשים, רשיונות חדשים, סטטיסטיקות וכו').

אבל במקרה ולא הוספו משתמשים חדשים ממסך הניהול, כל משתמש אחר פרט לאותו אחד שאיתו נעשתה ההתקנה ייקבל הודעה שאין לו הרשאות מתאימות לניהול שרת הרשיונות, מה שייצריך מאיתנו להכנס לשרת עם אותו המשתמש שאיתו נעשתה ההתקנה ולהוסיף משתמשים חדשים מתוך מסך הניהול. אבל מה, אנחנו עצלנים (בייחוד בחודשי הקיץ) ואולי בכלל אין לאף אחד מושג עם איזה משתמש נעשתה ההתקנה.
image 

הפתרון פשוט מאוד, פותחים את הקובץ
C:\Program Files\Citrix\Licensing\LMC\Tomcat\conf\tomcat-users.xml, בתוכו ישנה רשימה של כל המשתמשים המורשים להיכנס לשרת וההרשאות שלהם. החלק הראשון מכיל את פירוט ההרשאות והחלק השני את פירוט המשתמשים.
image

פשוט מוסיפים שורה נוספת מעל השורה הסוגרת של הקובץ (<tomcat-users/>) עם פרטי המשתמש הרלוונטיים (אין תמיכה בקבוצות). לדוגמא הוספת השורה

<user username="MYLAB\gadi" password="" fullName="Gadi Feldman" roles="lmc-access-role,lmc-current-usage-role,lmc-historical-usage-role,lmc-configuration-role,lmc-user-admin-role"/>
תותיר למשתמש gadi בדומיין mylab לנהל את שרת הרשיונות. כמובן שניתן לערוך את ההרשאות לפי הצורך. 
הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *