תחילת העבודה עם Windows 8–מאמר 1

ספטמבר 4, 2012

אין תגובות

תחילת העבודה עם Windows 8 דיי פשוטה, תצוגת ה-Windows 8 Apps קליטה ומאפשרת להתרגל למערכת תוך דקות ספורות. לאחר מכן מגיע הרגע לפני שאנו מתחילים להסתובב בתוך המערכת ולהבין קצת יותר מה השתנה, מה התווסף ואיך עובדים עם המערכת.

תחילת העבודה

1. מסך הנעילה

מסך הנעילה ב-Windows 8 מופיע לאחר אתחול המחשב או נעילת משתמש בדומה ל-Windows Phone, מסך הנעילה כולל פרטי תאריך, מצב רשת, מיילים שלא נקראו וכן מסרים כגון: Facebook.

על מנת לעבור למצב כניסה אל המערכת יש ללחוץ על העכבר או על אחד המקשים ולאחר מכן יופיע תצוגת ה-Metro או שם משתמש וסיסמא אל המערכת, בטאבלט יש לבצע swipe.

2. ניווט בתצוגת Windows 8 Apps (תצוגת ה-Metro)

תצוגת ה-Metro היא תצוגה חדשה ומאופיינת ע”י Tiles שמחולקים לקבוצות, כ-Tile הוא למעשה אפליקציה דינמית שמכילה מאחוריה עדכונים לאותה אפליקציה. בתצוגת ה-Metro ניתן לנווט ע”י הזזת העכבר ימינה ושמאלה נוכל לעבור בין כל האפליקציות שברשותנו. ע”י לחיצה על Home ו-End נוכל לעבור בין האפליקציה הראשונה והאחרונה.

image

3. App Bar

סרגל כלים חדש שמופיע בתצוגת Metro בחלק התחתון של המסך וכן בכל אפליקציה שאנו פותחים. ה-App Bar מציג תפריט לפי אפליקציה או הגדרות. להצגת ה-App Bar יש ללחוץ על המקש הימני של העכבר בחלק העליון של המסך או בטאבלט סימון החלק העליון של המסך.

image

4. Charm Bar

סרגל הכלים הימני, מאפשר לבצע: חיפוש על הקבצים , שיתוף, חזרה לתצוגת Metro, ניהול התקנים (Devices) והגדרות מערכת. ע”י סימון החלק הימני של המסך עם העכבר או לחיצה על Win + C יפתח תפריט ה-Charm Bar.

5. קבוצות בתצוגת Metro

בסיום התקנת Windows 8 האפליקציות מוצגות לפי קבוצות או יותר נכון מחולק לפי עמודות, את קבוצות אלה ניתן לסדר לפי סדר אישי של כל אחד, כלומר לפי: אנשים, מדיה, רשתות חברתיות, משחקים ועוד. בכדי לחלק את האפליקציות לפי קבוצות יש להזיז את האפליקציה עם העכבר לקבוצה קיימת או קבוצה חדשה.

6. הגדרת שמות לקבוצות

בכל קבוצה שאנו מחלקים לפי הסדר האישי ניתן להגדיר לפי שם מסוים, על מנת להגדיר שם לקבוצה יש לבצע zoom out על כל האפליקציות וללחוץ על אותה קבוצת אפליקציות. zoom out ניתן לביצוע ע”י לחיצה על ctrl והסימן – או לחיצה ע”י ctrl ומקש הגלילה של העכבר, לאחר מכן יש לבחור את הקבוצה ולתת שם לקבוצה.

image

7. אפליקציות זמינות בצד שמאל Snap Metro App

כל אפליקצית Metro שאנו פותחיים זמינה בצידו השמאלי של של המסך, אפליקציות אלה נקראות Snap Metro Apps, ע”י הזזת העכבר לצד שמאל אנו יכולים לראות איזה אפליקציות פתוחות ולבחור אחת מהן. ע”י הזזת העבר לצידו העליון של המסך נקבל את האפליקציה האחרונה, אם נרד עם האפליקציה נקבל יתר האפליקציות. אפשרי לבצע זאת גם מהקלדת ע”י שילוב המקשים Win + Tab.

8. אפליקציה מול אפליקציה Side-by-Side

ע”י שימוש ב-Snap Metro Apps יש באפשרותנו לראות אפליקצה מול אפליקציה על כל המסך, חלוקת המסך ניתנת בין אפליקציות רגילות ובין אפליקציות Metro. ע”י הזזת העכבר לצידו הימני של המסך ובחירת האפליקציה אנו יכולים לגרור את האפליקצה לכיןןן האמעי של המסך, לאחר מכן נוכל לראות שני אפליקציות אחת מול השניה.

image

9. Start Screen

מקש ה-Win שאנו שאיתו פתחנו בעבר את פתריט האפליקציות מבצע פעולה אחרת שנקראת Start Screen. ע”י לחיצה על מקש זה אנו עוברים בין תצוגת ה-Metro לתצוגה קלאסית (זמין אך ורק למחשבים רגילים).

10. All Apps

בתצוגת ה-Metro אנו יכולים לראות את כל האפליקציות הזמינות והמותקנות שיש במחשב. ע”י הזזת העכבר לחלק העליון של המסך ולחיצה על המקש הימני אנו נקבל את ה-Appbar. שתפריט נבחר את All Apps.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *