קצת על Windows Intune

פברואר 15, 2012

אין תגובות

מהו Windows Intune? שירות ענן של מיקרוסופט לניהול עמדות קצה בצורה מאובטחת מתוך ממשק אחד שזמין מכל מקום. המערכת מאפשרת ניהול פשוט ויעיל ממשק אחד שכולל בין היתר ,תכונות כגון: ניהול עמדות, ניהול עדכונים, ניטור ועוד.

מי קהל היעד של Windows Intune

שירות הענן מיועד לחברות קטנות ובינוניות שאין להם תשתית לניהול עמדות קצה ואף במקרים מסוימים לחברות שיש להם תשתית אשר לא מנוצלת היטב. כמו כן שירות הענן מתאים גם לחברות שיש להם עובדים רבים מהבית או שמסתובבים בשטח, וגם לחברות עם פריסה רחבה בין אם זה פריסה ברמה מקומית או ברמה גלובאלית.

התכונות שיש ב-Windows Intune

ניהול – מנהלי הרשת כיום מתמודדים עם מספר רב של מערכות וכל מערכת דורשת עוד ועוד משאבים ולמידה רבה של המוצר. ב-Windows Intune ישנו ממשק אחד שכולל המון פונקציות, כפתורים וכו’. אבל הממשק פשוט ונוח לתפעול ומקנה אפשרויות רבות למנהל המערכת.

יעילות – מערכות לניהול תחנות קצה הן מערכות שבד”כ מורכבות לניהול ודורשות זמן למידה לא קצר. מערכת ה-Windows Intune מבוססת על ממשק שמפשט את המערכת ואת המורכבות שיש כיום בניהול תחנות קצה.

מחשבים – סביבת המחשבים מנוהלת תחת קבוצות שניתנות לעריכה לפי מודל ארגוני, מודל היררכי או מחלקות, המחשבים ניתנים להעברה בין הקבוצות השונות. בסביבת העבודה של המחשבים ניתן לקבל סטטוס לגבי מצב המחשבים לגבי עדכוני מערכת, התראות ועוד. הסטטוס מקנה אפשרות של ניהול בעיות בתחנות קצה בצורה יעילה יותר.

עדכונים מערכת – סביבת עדכוני המערכת מאפשרת ניהול עדכוני Windows בדומה מאד ל-Wsus. ברגע שמתקבל התראה על עדכון שהוגדר למערכת, אפשר לשלוח את העדכון אל תחנת הקצה לפי חוקים שהוגדרו מראש.

Endpoint Protection – מערכת ה-WIndows Intune  כוללת Windows Intune Endpoint Protection. מאפשרת ניהול והגנה בזמן אמת של תחנת הקצה, נותנת התראות על ורוסים, טרויאנים וכו’. מאפשר לנו לדחוף את ה-WIEP אל תחנת הקצה ולבצע override על האנטי וירוס הקיים.

ניהול תוכנות – מבצע סוג של Inventory על על תחנת הקצה ומאפשר לקבל סטטוס בדיקת מלאי/מצאי של התוכנות המותקנות בתחנה.

התראות – מאפשר לקבל התראות של תחנות קצה, ניתן להגדיר חוקים ונמענים שיבקלו את ההתראות.

רישוי – ניהול הרישוי בארגון מקנה את היכולת להעלות את סוג הרישוי ל-Windows Intune ולנהל את כמות הרישונות מול כמות המחשבים שיש בארגון. אינו משיפע את יכולות ותכונות שיש ב-Windows Intune.

פוליסי – מאפשר לקבוע מדיניות ארגונית לגבי עדכוני מערכת, firewall ו-Endpoint Protection. מאפשר ליצור תבניות של פוליסי ולהחיל אותם על קבוצת מחשבים.

דוחות – שימוש בדוחות מערכת על תחנות הקצה שאותם מנהלים, הדוחות כוללים דוחות לגבי עדכונים, רישוי ועוד.

Windows Intune מכיל תכונות נוספות של הרחבות עם MDOP, עדכון רישוי עם Windows 7 Enterprise Upgrade Rights with Software Assurance ועוד.

לסיכום Windows Intune מאפשר לנהל בצורה יעילה ופשוטה את תחנות הקצה בארגון ממקום אחד, וכמובן לספק עוד כלי מצוין בדרך להחלטה למה כדאי לבחור בשירותי ענן.

 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *