היתרונות של עדשות מגע מולטיפוקל

9 בפברואר 2015

אין תגובות

עדשות מולטיפוקל הן עדשות רב מוקדיות או כמו שאומרים בשפה הרפואית עדשות פרוגרסיביות (=מדורגות). אלו הן עדשות בעלות דרגות שונות של מיקוד בו זמנית. כך הן יכולות להתאים לאנשים רבים הסובלים מבעיות ראייה שונות ובדרגות חומרה שונות. למשל ישנם אנשים בעלי בעיה בראייה למרחק וישנם אנשים בעלי בעיה בראייה למרחק קצר (כמו בקריאת עיתון או ספר).

אלו הן שתי בעיות שונות הדורשות פתרון שונה. ישנם משקפי ראייה המטפלים בבעיה של ראיה למרחק וישנם משקפי ראייה אחרות בעלות עדשות לבעיות ראייה מקרוב. כך היה זה בעבר עד אשר המציאו את עדשות המולטיפוקל, אלו אשר סבלו משתי הבעיות בו זמנית הסתובב עם שני זוגות משקפיים בו זמנית. היה להם זוג משקפיים אחד לנהיגה למשרד וזוג משקפיים אחר כאשר הם הגיעו למשרד ועבדו מול המחשב. אחד לרחוק ואחד לקרוב.

היתרון הגדול של עדשות מולטיפוקל הוא הביטול בצורך בעדשות שונות לפעילויות שונות. ניתן להשתמש באותן עדשות המגע כאשר עוברים מפעילות הדורשת ראייה למרחק אל פעילות הדורשת ראייה מקרוב. זהו פתרון נוח מאוד כאשר יש משקפיים אחד לכל.

עכשיו כשכולנו מבינים מהם עדשות מולטיפוקל אשאל אתכם שאלה – אם אתם סובלים משתי בעיות הראייה, לא תעדיפו עדשות מגע מולטיפוקל?

הטכנולוגיה של היום מאפשרת להשיג את אותם תיקוני ראייה שהוזכרו בעזרת עדשות מגע מולטיפוקל.  כמה שזה מדהים שהטכנולוגיה מאפשרת להכניס את כל הפונקציות של עדשות משקפיים אך תוך עדשת מגע מולטיפוקל. ולא רק זאת, עדשות מגע מולטיפוקל אפילו עושות את העבודה טוב יותר ממשקפי ראייה. לעדשות מגע מולטיפוקל יש יכולות משופרות למעבר טבעי בין ראיה למרחק וראייה מקרוב.

היתרונות של עדשות מגע מולטיפוקל

* עדשות מגע מולטיפוקל נותנות למטופל חדשות ראייה טובה יותר מזו המושגת באמצעות משקפי ראייה מולטיפוקל.

* ניתן לעבור בקלות מראייה למרחק לראייה מקרוב. למשל כאשר אנו נוסעים ברכב ומסתכלים רחוק ואז נותנים מבט בלוח השעונים של הרכב.

* עדשות מגע מולטיפוקל נותנות לך את היכולת לראות כמעט בכל מצב בלי צורך בעוד אמצעי ראייה נוסף.

ישנם סוגים שונים של עדשות מגע מולטיפוקל; ישנן עדשות חד פעמיות אותן מחליפים מידי יום וישנן עדשות מגע לשימוש יום יומי המחזיקות לתקופה ארוכה ואותן יש להסיר מידי לילה ולנקותן. כמו כן ישנן עדשות מגע מולטיפוקל המשתייכות למשפחת העדשות הרכות וישנן גם עד עדשות מגע קשות.

חשוב לציין שעדשות מגע מולטיפוקל אינן מתאימות לכל מקרה אך אם גם אתם מתעניינים וחושבים על האופציה של עדשות מגע מולטיפוקל אז יש לבדוק זאת עם רופא עיניים. עדשות מגע מולטיפוקל דורשות זמן הסתגלות רב יותר, חווית הראייה היא שונה מאשר משקפי ראייה מולטיפוקל. בתקופת ההסתגלות יתכן שיופיעו צללים ועירפול בראייה אך זה חולף. כמו כן עדשות מגע מולטיפוקל הן מורכבות יותר מבחינת העיצוב ומחירן בהתאם.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *