תמחור אתרי אינטרנט – מה לוקחים בחשבון?

2 באוגוסט 2014

אין תגובות

רוב האנשים אינם יודעים כיצד מתמחרים בנייה של אתרי אינטרנט ומה היא כוללת. דבר זה מוביל לעיתים למצב בו הם חשים שהמחירים יקרים מדי או שהם בוחרים בחבילת בניית אתרים במחירים נמוכים ומגלים שאתר האינטרנט שנבנה עבורם אינו מתאים לצרכיהם. מאמר זה יעסוק בכל הקשור אל תמחור אתרי אינטרנט.

 תמחור אתרי אינטרנט- הכנה מקדימה

פגישה עסקיתתמחור אתרי אינטרנט הוא סכום הכסף שלקוח ישלם עבור בניית אתר אינטרנט והנלוות הקשורות אליו. יש פרמטרים רבים נוספים על פיהם נקבע המחיר של אתר אינטרנט וחשוב לקחת בחשבון שחלק מהעלויות יהיו חד פעמיות וחלק יהיו קשורות אל התחזוקה הקבועה של האתר. בנוסף, העלויות משתנות בהתאם לסוג האתר בו בוחרים, העיצוב, התאמתו למובייל ועוד:

  • סוג אתר– יש היום סוגים שונים של אתרים שמצריכים כמות מסוימת של שעות עבודה על מנת לבנות את האתר ותכנות או הוספת אפליקציות שונות. לדוגמה, תמחור אתרי אינטרנט תדמיתיים סטאטיים תהיה נמוכה בצורה משמעותית מהמחיר של אתר תדמיתי דינאמי שכולל בתוכו גם מערכת לניהול של תוכן בקוד פתוח. עמוד נחיתה (עמוד שיווקי אחד) יהיה זול יותר מעמוד מיוחד לפייסבוק או בניית אתר מסחר אלקטרוני ועוד.
  • עיצוב– העלות של עיצוב בהתאמה אישית תהיה תמיד גבוהה יותר בהשוואה אל עיצוב תבניתי קיים.
  • התאמה למובייל– בניית אתר אינטרנט רספונסיבי שמתאים את עצמו למחשב שולחני ולמובייל תהיה יקרה יותר מבניית אתר אינטרנט רגיל.

שיווק באינטרנטכמובן, שעל מנת להקים אתר אפקטיבי באמת, כלומר כזה שיגיג את מטרותיו, הקמת אתר ועיצוב, מרשימים ככל שיהיו, אינם מספקים. קידום אתרים בגוגל כיום הוא בגדר פעילות חובה אשר כל בעל אתר חייב לעצמו. זה מתחיל בדברים הבסיסיים של התאמת אתר למנועי חיפוש על מנת שיוכלו לקרוא אותו להבין על מה הוא מדבר בצורה האופטימלית, וכלה ושיפור התוכן וחווית משתמש, פעילות יחסי ציבור וקישורים מאתרים סמכותיים ורלוונטיים, ועוד שלל פעולות אשר מסייעות לקידום האתר שלנו ברשת ובקרב קהלי יעד רלוונטיים.

לסיכום, אלו הם חלק מהפרמטרים שמשפיעים על תמחור אתרי אינטרנט, חשוב לקחת בחשבון שלתמחור יכנסו פרמטרים נוספים שעליהם תשלמו חד פעמית, כמו למשל עיצוב ותכנות. לעומת זאת. תמחור של בניית אתר יערב גם תחזוקה שוטפת של שירותים שונים, כמו למשל קניית דומיין, שירותי אחסון אתרים ועוד.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *