להתחדש זה לא בושה

20 במאי 2008

תגיות:
תגובה אחת

image
מחר תתקיים הרצאתו של מנכ"ל מיקרוסופט העולמי – סטיב באלמר כחלק מחניכה של המרכז לחדשנות ופיתוח של מיקרוסופט בהרצליה.
מבחינה חיצונית המרכז הזה נראה מרשים ורואים שהאדריכל השקיע מחשבה רבה ויצא לו גם תוצאה יפה.
אבל מחר בכנס אני מצפה לראות את כיווני האסטרטגיה והחדשנות של מיקרוסופט לעתיד הקרובץ. אין ספק כי ההצהרה לפני כמה שבועות על Live Mesh היא שאפתנית ובומבסטית בכנה מידה, למעשה זה החזון של מיקרוסופט. בנוסף כל ההתפחויות של מיקורוסופט-יאהו בזמן האחרון ופייסבוק באמצע מעלות הרבה מאד שאלות במיוחד לנוח מה שכתב אתמול רוברט סקובול שהעלתה לי בראש כמה מחשבות למה מצד אחד כן כדאי למיקרוסופט לקנות את פייסבוק ולמה מצד שני אם היא תעשה את זה, זה יפגע לה קשה במוניטין.
למה יפגע במוניטין? כי אם מיקרוסופט רואה את הדברים כמו שסקובול רואה אזי יהיה לנו מיני רשת חדשה עם עולם חיפוש משלה ומידע סגור רק לאנשים רשומים, זה בדיוק ההפך ממה שמיקרוסופט מנסה לצייר לעצמה שזאת תדמית של חברה שתומכת בסביבה פתוחה ושיתופית.

בהקשר של זה כמה מילים על טוויטר, אני משתמש בשירות כבר שבוע ימים לאחר שאמרתי לעצמי שכדאי שאני ינסה לפחות לשבוע במה מדובר, האמת? לא מבין על מה הבאז. אני יודע שזה מיקרו בלוגינג מעולה, אני תומך בגישה של תכתוב בטוויטר אם לא בבלוג אבל ממש  לא תומך בגישה של לכתוב בטוויטר בשביל לספר לכולם מה אני עושה. החשיפה הזאת יוצרת מקרים שתוכלו לראות ב FriendFeed שאתה "חודר" בצורה מפחידה לחייו של הבן אדם מבלי שהוא מרשה לך. אם פעם היית מצלם תמונות ומראה לאנשים שאתה רוצה באלבום, היום כל אחד נכנס ורואה תמונות שלך שאולי אתה לא רוצה שיראו, כנ"ל גם לגבי מי החברים שלך.
החדירה הזו היא מסוכנת ויוצרת רעש מיותר, לא פרודוקטיבי שרק מקשה להתעסק בעיקר, לא פלא שכמו שירותים שמנסים לסנן את המידע המיותר ולתת לנו את מה שבאמת מעניין, זה אגב מה שמנסה גוגל לעשות במנוע חיפוש שלה, לתת לך מידע רלוונטי ולסנן את הרעשים של האינטרנט….

יהיה מעניין לראות מחדש מהו חזון החדשנות של מיקרוסופט, איך חברה של מוצרים שמנסה בכוח לחדור לשירותי SAAS תצליח (אם בכלל) לעשות את זה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. Moshe L20 במאי 2008 ב 12:11

    לי נראה שאתה צודק בקשר ל-twitter. הוא (וגם facebook בכלל) מזבל את הרשת בלא מעט מידע מיותר.

    הגב