ביקורת על אירוע המפתחים Developer Academy 2

30 בנובמבר 2007

תגיות:
תגובה אחת

ליאור צורף דיבר במפגש המדיה סנטר האחרון על קהילת הבלוגרים ועל הכוח שיש לבלוגרים להשפיע ולומר את דעתם.
מי שמכיר אותי, יודע שאני מצפה כל הזמן לקבל ביקורת, לשנות ולשפר, וכך גם אני חושב צריכים החברה במיקרוסופט ישראל לעשות והם עושים(אחלה חטיפי בריאות, וגם הבחורה שמחלקת אותם… 🙂 ).
אז להלן רשמי ומחשבותי מכנס המפתחים שהיה :

ארגון וסדר כללי:
כל הבבוד ליוחאי וגלית, מסודר ומתוקתק כמו שצריך, שתייה חופשית כיד המלך, אולמות נקיים עם כיסאות  נוחים ואוירה מעולה.
דבר אחד שהפריע לי וזה נושא החנייה- אין לי בעיה לשלם 15 שקל , אבל היה מומלץ כי דבר כזה היה מצוין בהזמנה וברישום. לא כולם מכירים את האיזור ויודעים ש 10 מטר אחרי יש מגרש חול שבו חנו רוב האנשים(שידעו על כך).
דבר נוסף וחמור מאד הוא שבסביבות 5 וחצי פלוס מינוס, כאשר אני יצאתי, אף אחד לא בדק בחניה ששילמתי, אולי זה בגלל שיצאתי מאוחר יותר או אולי בגלל שאני אזרח למופת, אבל אני בטוח שהיו כמה שגילו את זה ולא שילמו על החניה בסופו של דבר.

ההרצאות עצמם

קודם כל הגעתי בשעות הצהריים לאירוע, יש לי דבר אחד להגיד , מצטער! אבל אני בטוח שישנם עוד אנשים שלא יכולים להגיע ב 9 מאילוצים אחרים וכן רוצים להגיע להרצאה של יוסי לדוגמא.
לצערי חיפשתי במשך כמה דקות מישהו שיתן לי תג, כל עמדות ההרשמה היו סגורות וכול הסתכלו עלי בפליאה שבאתי ב 1 בצהריים, נקודה אחת למחשבה.
באולם שבו הרצאה יוסי, 2 המסכים היו לא תקינים וריצדו ללא הספקה, חשבתי שיהיו אנשים של המקום שיבדקו ויתקנו אבל כלום, גם בהרצאה של אהוד זה היה ככה, זה לא נעים, כואב בעיינים ויותר מהכול בר תיקון.
ענין הפנאלים היה מעולה, ההרגשה של קירבה עם המרצים בדגש על כמות קטנה של אנשים היא מעולה.
פינת הבלוגרים בה ישבתי היא נחמדה מאד, אבל לא מודגשת כמו שציפיתי, אמנם המסכים פה מוגדרים על אתר הבלוגים, אבל כמה חיילים צעירים שבאו לשחק ולגלוש שיחקו בקלות עם המחשבים ומפינת בלוגרים הפכה הפינה לפינת חדשות משחקים ותנחשו איזה עוד אתרים.

ההרצאה של סשה (debugging).
סשה מילא אולם מלא פלוס כמה מקמות רייקים בחלל האולם, מרוב שהיה הרבה אנשים, בקושי היה אויר לנשום… סשה נתן הרצאה מאלפת ומעניינת מאד, הוא מרצה בחסד וכדאי לראות ממנו גם בעתיד.

ההרצאה של יוסי(SilverLight).
עזבו טכנולוגיה בבטא, עזבו מקינטוש ולינוקס, יש בבן אדם משהו מעניין, הוא מקרין בלי להגיד כלום משהו שמסקרן בו.
יש לי משהו אחד להגיד ליוסי – אל תרצה בחיים על משהו שאתה לא מתלהב ממנו.
הייתם צריכים לראות את יוסי מרצה על Popfly , Silverlight וחבריו, הוא כמעט צרח מרוב התרגשות, הוא מרצה מעולה שגורם תמיד לאנשים למחוא כפיים על תמונות קשות לצפייה.

לסיכום:
ראיתי את הבעת פניה של גלית בסוף האירוע – עייפות. רואים שהיתה פה עבודה קשה שלה ושל יוחאי. כל העבוד עליהם.
אני חושב שבחינת הרמה, יש מקום לשיפור ברמה ההרצאות, כמה מההרצאות היו מאד בסיסיות וחלקן אפילו דיברו על אותם נושאים.
קטעי הוידיאו של ליאור צורף היו מעולים, היה כדאי לשדר אותם ב LIVE בסטרימינג בצורת (DevAcademy LiveTV ואפילו לשלב פרסים ושאלונים וכו).

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

 1. ליאור צורף1 בדצמבר 2007 ב 8:59

  הי דרור,

  תודה כל הפידבק המפורט!

  לגבי שידור וידאו חי מהאירוע, אני לא מסכים איתך. הדבר החשוב ביותר הוא שיהיה וידאו מתוך האירוע, כמעט ב-live. הסיבה היא שצילמנו הרבה חומרים שלא היו מעניינים. בזכות העריכה המהירה, הצלחנו לייצר סרטונים קצרים וקולעים. אם זה היה שידור חי, זה היה פחות קצבי ומעניין.
  אפשר גם בשידור כמעט חי להכריז על תחרויות ופעילויות שקורות בשטח. מה עוד ששידור חי דורש היערכות שונה לחלוטין מבחינה טכנית ואני חושב שעדיף דווקא שתהיה לנו גמישות להסתובב בין בתי המלון ולשדר את הוידאו אחרי חצי שעה.

  הגב