צום כתיבה של חודש (על SharpMap, MapCruncher ועדכונים חדשים)

16 באוקטובר 2007

תגיות: , ,
אין תגובות

קוראי הבלוג הנאמנים שאלו אותי מדוע לא כתבתי בחודש האחרון (היות ואני הקורא היחיד של הבלוג,זה היה יחסית קל). הסיבות לכך רבות. ראשית, התפקיד החדש שהתחלתי למלא בארגון התחיל לתת אותותיו, ומעורבותי במרבית הפרויקטים שם גוזלת ממני את הקשב הראוי. הסיבה הנוספת היא חוסר במוזה… בחודש האחרון היו לי המון רעיונות לפוסטים (מעבר לאלו שהתחייבתי לכתוב לפני כמה חודשים), אבל… היה לי קשה לבצע את המעבר לכתובים.


מה היה לי בחודש האחרון?  1. כמובן, הייתי במפגש הבלוגרים של האתר ונתפסתי בעדשה הדיגיטלית של י. תאגורי.

  2. הצלחתי לדחוף בארגון שלי POC למערכת EAI סמלית מבוסס BTS, תודות לאנשי MCS וBenefIT. מחר תהיה הישיבה בה יחליטו המנהל'ס אם הPOC היה מוצלח או.. ש.. כדאי לפתח מנוע BTS עצמאי.

  3. הייתי היום בשולחן העגול שבו עדלי ואליאז ניסו ללמד הדיוטות מהתחום הבטחוני מה זה SOA (ועשו עבודה לא רעה בכלל). זו הפעם הראשונה שאני רואה את עדלי במקום עבודתו החדש, אז… מברוק.

  4. כתבתי המון המון המון מסמכים. כמות שורות הקוד שיצא לי לכתוב בחודש החולף הייתה מזערית, ורובה היה באופן פרטי – במסגרת מילואים ללא שמ"פ שאני עושה בזמני הפנוי. אני מתכוון להתחיל בזמן הקרוב לכתוב סדרת פוסטים בנושא VE, בהתאם לאישורים שאני מתכוון לקבל מהצוות. לשאלה, האם VE טוב כתשתית GIS לארגון, לצערי כרגע התשובה שלי היא.. לא. ייתכן ותשתנה בעתיד.

Map Cruncher BETA 1


קודם כל, הטריגר לפוסט הזה – צוות Virtual Earth של מיקרוסופט התחיל רשמית לתמוך בMap Cruncher, והכריז על גרסת בטא ראשונה (גרסאות כאלו ואחרות קיימות ברשת בשנתיים האחרונות, עוד מגרסה 4 של VE… עכשיו זה רשמי). מה עושה הכלי הזה אתם תוהים? אם החלטתם לאמץ את התשתית של VE, סביר שתרצו את היכולת להוסיף שכבות מידע למפה. בניגוד למערכות GIS בהן המידע נשמר כRASTER או כמידע וקטורי רציף, בVE המידע נשמר כtiles שנקראים לפי "מפתח רביעים" (פוסט נפרד על פיצוח המפתח בקרוב…). הMap Cruncher ידע לחתוך את המידע הוקטורי/RASTER שלכם לtiles שVE יודע לאכול. והכי חשוב – הוא יודע לעגן את המידע בהתאם להוראות שניתנות לו.


image


את הכלי ניתן להוריד כאן.


SharpMap


SharpMap, חבילת מפות מבית CodePlex שראוי לתת לה את הבמה. הGIS הOpen Sourceי (GNU) הCLRי הראשון. מומלץ בחום לארגונים שאין להם דרישות GIS שמצדיקות הוצאות עתק על תשתיות מסחריות.


SharpMap20050612.gif


לאתר הפרויקט.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים