טיפים למשתמשי Windows Server 2012

20/08/2014

אין תגובות

בזמן שישנם עוד משתמשים וארגונים המתלבטים האם לשדרג את השרתים לגרסת 2012, קיימים במערכת הפעלה זו תכונות חשובות מאוד שיכלנו רק לחלום עליהם בגרסאות עבר.

במדריך זה אציג בפניכם מספר מצומצם של יתרונות, שיעזרו לכם לעשות שימוש קל ומקצועי יותר במוצר.
שימו לב שהמערכת הפעלה סוף סוף מוכנה לענן !

איחוד כרטיסי רשת (Teaming)

Windows Server 2012 תומך ביכולת לשלב עד 32 כרטיסי רשת כקבוצה אחת ללא כלים חיצוניים !
ניתן להגדיר מתאמי רשת במצב "standby" (המתנה) כדי לשפר זמינות, או להפעיל את כולם ולשפר את רמת הביצועים ומהירות התעבורה.
שימו לב, חיבורי Wireless & Bluetooth אינם נתמכים, וכל כרטיסי הרשת צרכים להיות מחוברים באותה מהירות.

ניהול השרת מתוך Windows 8

מיקרוסופט מספקת כלי ניהול לשרת מרחוק RSAT ראשי תיבות של Remote Server Administration Tools הכלי זה כולל: Server Manager, וה-Rule שמותקנים ע"ג השרת הנבחר.

Windows Server Core

Server Core היא ההתקנה המועדפת וברירת המחדל בזמן התקנת Windows Server 2012.
50% פחות בעדכוני תיקונים, וביצוע הפעלות מחדש (מאחר ומדובר במערכת ההפעלה ללא ממשק גראפי).
את הממשק הגראפי ניתן להוסיף ולהסיר בכל רגע נתון בצורה פשוטה להפליא.

בכדי להסיר את הממשק הגראפי יש להשתמש בפקודה

Uninstall-WindowsFeature Server-Gui-Shell

בכדי להתקין את הממשק הגראפי יש להשתמש בפקודה

Install-WindowsFeature Server-Gui-Mgmt-Infra

ניתן להתקין ולהגדיר עם ממשק הגראפי והניהול הפשוט, ולאחר מכן להסיר ממשק זה בכדי לשפר ביצועים וכמות עדכונים.
יישומים עתידיים נתמכים ע"י Server Core כפלטפורמת יישומים ולא רק כתשתית.
בכדי לנהל את Server Core בפשטות ניתן להשתמש בכלי ניהול שרת מרוחק משרת אחר או עמדת מחשב של Windows 8 שמותקן בה כלי ניהול.

ניהול השרתים (Server Manager)

בגרסת 2008r2 היה ניתן לנהל את הרשת אך בצורה מאוד בסיסית (למשל לא יכולת להתקין Rule על מחשב בניהול מרחוק), בגרסה זו מיקרוסופט מספקת לך כלי מקצועי שתוכל לדעת בדיוק כל מה שקורה בשרתים שלך בפשטות וקלות ובנוסף אפשרות לניהול מהיר של Rules & features, PowerShell, NIC Teaming, דיסקים, שיתופים ועוד אפשרויות רבות על שרת נבחר.
הגישה הפשוטה מאפשרת לך עבודה מהירה יותר וקלה, ניתן להשתמש בקבוצות, וניתן לערוך את תפריט הכלים להתאמה מרבית עבור השימושים שלך (ניתן להוסיף ולהסיר קישורים וגם מבנה תיקיות). גם הצפייה ב-Event Log מוצג בפשטות במסך ניהול זה. כי זה מאפשר לך לראות Log של קבוצת מחשבים, לבצע הפעלת Service במספר שרתים.
צפייה בתאריכי עדכון של קבוצת מחשבים (למשל: שרתי IIS או DNS) סטטוס מצבם אם הם פועלים, רישיון ההפעלה שלהם, כתובת השרת וכמובן את שמו.

PowerShell Editor

פעם היינו זקוקים להקליד את הפקודות באופן ידני תוך תקווה שלא כתבנו זאת עם שגיאת כתיב, כיום יש לנו intellisense כך שהוא עוזר לנו לבחור את הפקודות והפרמטרים מתוך רשימה.
ניתן גם להשתמש בתבניות קבועות מתוך חלון ה-Commands עם הפרמטרים הרצויים, ללחוץ על insert וזה יכתב כפקודה.

Remote FX – Remote Desktop

עד היום החיבור למחשב מרוחק היה יחסית עם אפשרויות דלות, השיפור הוא בביצועים הגרפיים (ניתן להריץ משחקים וסרטים בקלות) גם עבור משתמשים שמתחברים על בסיס רשת האינטרנט (הוא יכול לבצע דחיסה טובה ולהגיע לביצועים מעולים). המערכת יודעת לזהות את המהירות ומתאימה את עצמה למהירות ולעבודה תקינה. העברת הנתונים נתמכת ב-UDP מוצפן בנוסף לTCP שמוכר לכם ומספק ביצועים טובים אך בחלק מהנתבים הוא חסום. זיהוי בודד עבור התחברות ל-RemoteApp ולשולחן עבודה שלכם וזאת בנוסף לכך שמשתמשים המתחברים ממחשבים בדומיין יכולים להתחבר ללא צורך בהכנסת פרטי זיהוי (שם וסיסמה). ניתן להתחבר למחשבים המרוחקים באמצעות Remote Desktop Web Access בדומה לowa ולהפעיל אפליקציות. קיימת תמיכה בMulti-Touch, שיפור עצום בתמיכת התקנים בחיבור USB Redirection.

Active Directory

מאפשר כבר התקנת DC באופן בטוח בסביבה וירטואלית, ניתן לשכפל שרתי DC בפשטות, ניהול ההפעלות (Activation) פשוט, ניתן לקחת SnapShot (צילום), אפשרות שחזור אובייקטים שנמחקו בפשטות.
Active Directory Administrative Center הכלי שמאפשר לך ניהול מרכזי על ה-AD כולל אפשרות שחזור אובייקטים שנמחקו בפשטות והיסטורית פקודות PowerShell,
יצירת המדיניות אבטחה קלה מתמיד, ומותאמת לחלונות 8, ו-IE10 ניתן לבצע גם GPUpdate מרחוק דרך ה-GUI.

אלו רק חלק מהיתרונות, ונראה שמיקרוסופט פונה יותר לשירותי ענן והשימוש בהם תוך הקפדה על ממשק ניהול פשוט שמאפשר לבצע הכל מכל מקום והתאמת מערכת הניהול/הפעלה למשתמשים ניידים.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *